Haber ve ToplumÜnlüler

Kerroll Beyker: biyografi, kariyer, kişisel yaşam.

Bu makalede, bu kez film endüstrisine önemli bir katkıda bulunarak, filmde çalan birçok rollere popüler sayesinde olmuştur Amerikalı aktris 1960 Carroll Baker, bahsedeceğiz. Biz Biyografisini, kariyerini ve özel hayatı tartışmak, hem de bir anı onun filmlerinin alır.

biyografi

Beyker Kerroll Johnstown, Pennsylvania (ABD) May 28, 1931 yılında doğdu. kızın ailesi Polonyalı göçmenler olduklarını: babası - Vilyam Uotson Beyker, bir tüccar, annesi - Virginia.

Carroll liseden mezun olduktan sonra çalışmanın yıl sonra o bir sihirbaz asistanı olarak gerçekleştirilen sirk gösterileri, katılmaya başladı üniversiteye, gitti.

kariyer

Kerroll Beyker 1953 yılında ekranda onu yaptı, bu kalkınan aktris o zamanlar oyun yazarı Tennessi Uilyams ünlü bir yazar korku filmi "Dolly", bir oynadığı rol aldım bundan sonra filmi "Kolay sevmek", küçük bir cameo oldu. Bu Migen Carroll popülerlik getirdi bebek rol oynamıştır. "Altın Küre", BAFTA ve "Oscar": onun oyunculuk kariyerinin başında, o üç ödüle aday gösterildi.

Aynı 1953 Carroll, aktris Elizabeth Taylor ve Amerikalı aktör James Dean ile birlikte filmde rol aldı "Dev". Bu film daha sonra birkaç "Oscar" aldı.

Önümüzdeki 20 yıl içinde, aktris filmlerde hareket etmeye devam ediyor. kimin filmografi "Harem" gibi ünlü filmlerde görünen beşten fazla düzine rolleri da kapsıyor "Batının Zaferi", "Nazik eller Deborah" ve "Kaptan Apaçi" Kerroll Beyker.

1965 yılında aktris yönetmen Gordon Douglas tarafından vurularak gişe filmi "Harlow", görünen sonra yaptığı popülaritesinin zirvesinde idi. Bu film 1930 seks sembolü anlattı Dzhin Harlou, Kerroll Beyker oynadığı.

Film yaklaşık $ 13 milyon hasılat ve zamanların en büyük hitlerinden biri oldu.

Kişisel yaşam

yani 1953 yılında kariyerinin, en başında, Kerroll Beyker Lui Rittera evli ama birkaç ay sonra çift ayrıldı.

1955 yılında Aktörler Studio okurken çok geçmeden evlendi Jak Garfaynom, yönetmen, bir araya geldi. aktris Yahudi'nin yeni kocası beri, o zaman Yahudilik dönüştürmek için gereklidir. Daha sonra bir besteci ve annesinin izinden gider ve bir aktris olmak kızı Blanche, olur bir oğlu Hershel,: İkinci evlilik çiftin iki çocuğu vardı. 1969 yılında, çift boşandı.

Doğu Afrika, Masai kabilesinin lideri gerçekleşti "Bay Musa" nın çekimleri sırasında, Carroll güzelliği fethetti 200 keçi ve koyun, 150 inek ve 750 dolar aktris el ve kalp için ödemeye hazır.

Beyker Kerroll içinde beğenilen filmi "Harlow" sunulduktan sonra yapımcı Joseph Levine ile bir ilişkisi başladı, ancak kısa bir süre sonra çifti dağıldı.

Üçüncü yasal olarak evli aktris 1978 yılında geldi, bu sefer amfizem 2007 yılında öldü seçilen İngiliz aktör Donald Burton, oldu. Carroll, hayatının son dakikaya kadar kocasının yanında yer alacaktır.

Sunset oyunculuk kariyeri ve ilginç gerçekler

Birçok O zamanlar ABD kitlelere bilinen filmleri hangi yönetim şirketi Paramount Pictures Kerroll Beyker, ile bir anlaşmazlık sonrasında ABD'yi terk etmeye karar verir ve İtalya'ya taşındı.

Avrupa'da yaşayan birkaç yıl içinde, o birkaç İtalyan filmlerinde rol aldı ve ayrıca Almanya, İngiltere ve İspanya'da çekimlerine ziyaret etti.

Kerroll Beyker geç 70 ler ise yurda dönmüş, ancak geçmiş başarıyı tekrarlamak mümkün değildir. hareket etmek Teklifler yeterliydi, ama rollerin çoğu sadece ikincil idi. aktrisiyle yayımlanan yeni filmler arasında aşağıdakiler vardır: "Kindergarten Cop" "Oyun", "Thistle", "Star 80" ve

onun bütün oyunculuk kariyeri için aktris televizyon dizisi ve filmlerde 90'dan fazla rol oynamıştır. "Afrika'da Sevgi ile" "Dolly: Ayrıca Kerroll Beyker 1980'lerin başında satışa çıktı üç kitap yayımladı. Otobiyografi", "Roma hikaye"

Amerikan film aktris gelişmesine katkılarından dolayı Fame ünlü Hollywood Bulvarı'nda bir yıldız ile ödüllendirildi ve 1957 yılında adaylığı "Altın Küre" verildi "en umut verici tomurcuklanan oyuncu."

2003 yılında Baker nihayet oyunculuk kariyerini tamamlamış, ancak çoğu görüntüleyen kalplerinde kalmıştır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.