MaliVergileri

Kişisel gelir vergisi: Vergi dönemi, oran, dağıtım bildirimleri zamanlaması

Vergiler - her vatandaşın hayatının önemli bir parçası. Sadece tüm bunlarla ilişkili özellikleri bilmiyorum. tüm güçlü kuvvetli yetişkin nüfus için büyük bir rol kişisel gelir vergisi oynar. Vergi dönemi, fiyatlar, özellikleri ve beyanların teslim şartları - tümü üzerinde öğrenmek için. Bu vergi dairelerine pek çok sorun ve açıklamaları önlemek için yardımcı olacaktır. Ne ilk etapta dikkat etmelidir?

tanım

Bu verginin tanımı önemlidir. bir şey için vatandaşlardan devlet hazinesine Her ödeme tahsil. Ne kişisel gelir vergisi bu konuda söylenebilir? Bu bireyler ve kuruluşlar için düzenlenen para ödeme geliri elde olduğunu.

Onun tüm mükellefleri ile ilişkili olduğunu ortaya çıktı. Sonuçta, neredeyse gelirler her türlü kesinti göre vergilendirilmektedir. Ancak, bazı istisnaları vardır. Hangileri? kişisel gelir vergisi üzerinde tüm hiçbir koşulda herhangi bir geliri tahsil edilmez?

Vergi muafiyeti

Unutmayın, herhangi bir kar gelir vergisine tabi olacaktır vatandaşı veya kuruluş kazandı. Ve olmadan başarısız. Belki bazı anlarda hariç. yani:

 • Bu en fazla 3 yıl süreyle kamu mallarının satışından elde edilen gelir vergisi ödemeleri tabi değildir;
 • kalıtım;
 • Bağış anlaşma ile elde edilen gelir bir vatandaşın yakın akrabası çizilmiş.

Temelde, bütün istisnaları var. diğer gelir kaynakları hakkında kişisel gelir vergisi ödedi. Vergi dönemi oranları ve beyannamenin verilmesinden koşulları, hem de diğer ödeme özellikler tüm mükellefleri bilmemiz gerekir. Aksi takdirde, vergi daireleri ile ciddi sorunlar olabilir.

raporlama

Modern vergi sistemi sürekli Rusya'da bazı değişiklikler acı çekiyor. Bu nedenle, 2016 den, yeni kurallara etkili dikkat etmelidir. Artık tüm örgütler ve bireysel girişimciler çeyrek için kişisel gelir vergisi hakkında rapor gerekmektedir. 1 Nisan'a kadar - Daha önce, raporlama yılda bir kez gerekti.

Ve 2016 yılında üç aylık bir temeli daha evrak meşgul gereklidir. Raporlama şimdi formu 6-PIT talep ediyor. Bu tam üç aylık belge vergi hizmetine sunulmaktadır olduğunu. Ama ne süre sonunda aşağıdaki karşılaması gerekir? Ne aramaya?

Raporda 1 çeyrek 2016 içinse, gerekli formları dosyalama süresi azami 3 Mayıs 2016 yılına kadar, ikinci "aralık" zaman raporlarda mevcut öncesinde 1 Ağustos sürer. 31 Ekim ile, yıl boyunca - - 04.01.2017 kadar ilk 9 ay boyunca.

değişmemiş

Ancak hepsi bu değil. 6-PIT ek olarak, kuruluş ve işletmeler diğer göndermek zorunda raporlama formları vergi dairelerine. Göründüğü gibi yaygın değildir. Referans 2-PIT ve PIT-3 Beyanı var diye adlandırılır. Yıl boyunca bu belgeler, daha önce olduğu gibi, sadece bir kez servis edilmektedir.

Zaman için nedir? Vergi sonunda dönem. Bu raporlama aşağıdaki yılın Nisan 1 kadar. Yani bu alanda hiçbir değişiklik yapılmaz. Neyse, şu anda. Başka hangi noktaları dikkat etmelidir?

kesintiler

Bazen vatandaşlar kişisel gelir vergisi kesintisi çeşitli koydu. genellikle küçük çocuk sahibi istihdam nüfusu ile yapmak zorundayız. gelir vergisi için indirilmesine yapılabilir:

 • (Ipotek dahil) gayrimenkul alım;
 • tedavi;
 • eğitimi.

Belirli boyutta vergi dairesinden para "dönüş" almak arzusu varsa Genellikle 3 yıl için 3 PIT beyanı olmak zorunda. O olmadan, sürecin uygulanması imkansız. Nadir istisna sadece - bu çocuklara ücretlerden kesinti söz konusu olduğunda. Bu durumda, işlem bir şekilde farklıdır. Tam olarak nasıl? Prosedürler ile ilgili her şeyi hakkında bilmek değer.

Kesintiler (tedavi, eğitim, alışveriş)

Yani, bazen sözde vergi indirimi yapmak mümkündür. Bu, bazı belgeleri gerektirecektir. Bu arada, para harcanan miktarın% 13'ünü kurtarabilirsiniz. gerçekliğe fikirler 3 yıldır 3-PIT (son) beyanı gerektirecektir uygulamak. Bu, bazı giderler düşüldükten uygulanması en geç 36 ay daha elde edilebilir olduğu anlamına gelir. deklarasyon geçerlidir:

 • pasaport;
 • SNILS ve TIN;
 • 2-PIT belgesi;
 • masraflarınızı gösteren belgeler;
 • (Eğitim için) Öğrenci Yardımı;
 • gayrimenkul (satın aldığı) için belgeler;
 • (Liseler için) kurumların yetkilendirilmesi;
 • lisans (eğitim için geri dönmek için) işletmek;
 • kesinti için başvuru;
 • (Bir ipotek için) ipotek sözleşmesi;
 • ipotek faiz ödeme belgesi.

çocuklar için

Eğer yapmanız gerekirse çocuklar üzerinde kesinti işverene ilgili uygulamaya ziyade vergi daireleri ile temas var. Aylık vergi küçültülmüş, ücretler tevkif. Çocuklar için kesintiler sonra gelir cezalar hesaplamak için kullanılan vergi tabanını azaltabilir.

karşılanması gereken Zorunlu durum - Vergi raporlama döneminde, sizin toplam gelir işyerinde kazanç şeklinde 350 bin ruble geçmemelidir. Bu durumda, çocuklar ve işverene küçüklerin doğum belgesi için kesinti için uygulama ile temasa geçin. Vergi tabanının azaltılmasına dayanmaktadır:

 • 1 400 ruble, 1 ya da 2 çocuk varsa;
 • 3 ve aşağıdaki 3000;
 • vekil ve engelli küçükler koruyucusu 6000;
 • engelli bir çocuk için 12.000.

standart boyutlar

Şimdi kişisel gelir vergisi için kesintiler edinme açıktır. Ama burada Gelir Vergisi Yasası her şeyi bilmez. Örneğin, ne kadar bir defada ya da başka yapılan kâr ödemek zorunda kalacak.

genel kabul görmüş kurallara göre, Rusya'da bireyler gelir 13% vermelidir. Ve olmadan başarısız. Ancak bazen, bu rakam azalır veya artar. Ama bir kural olarak, miktarın sadece% 13 tutarında ceza tabi gelir çoğu türleri aldı. Zor bir şey var anlamak için.

vergi hesaplama çok basit: bir faiz oranı vergi tabanını çarpmak gerekir. Sonuç olarak, bir miktar ödeme için hükümler olsun. Bu çocuklar ve resmi çalışmaları varlığında değiştirebilir.

standartlara uygun değil

Vergi dönemi ne kadar? Yıl. Sadece bir yıl önce vergi dairelerine bildirildi. Ama 2016 yılından bu yana, gibi üç ayda bir işlemin gerçekleştirilmesi için gerekli olduğunu söyledi edilmiştir. 6-beslemeli PIT bu formu için. Diğer belgeler, daha önce olduğu gibi, sadece bir kez vergi daireleri her 12 ayda teslim.

gelir vergisi tutarı nedir? Genel olarak,% 13. Ancak bazı istisnalar da vardır. Uygulamada meydana ancak onlar daha az sıklıkta görülür. Gelir nakit sadece% 9 ödemek için Örneğin, bu mümkün. Tam olarak nasıl? Bu tür bir miktar 2015 temettü gelen kar mortgage destekli tahvil için toplanır (2007 yılına kadar, 1 Ocak). çok yaygın değil durum. Bu nedenle, bu tür bir cezadan güvenmeyin.

Ayrıca not - değil mi şirketinden doğal kişilerdir kar gelir aldığımda% 15 ödenir Rusya Federasyonu sakinleri. Biz yabancı kuruluşlardan söyleyebiliriz.

büyük kişisel gelir vergisi (vergi dönemi ve biz zaten biliyoruz ödeme ayrıntıları) kazanmak için koyun. Eğer bir ödülün ya kazandı varsa bir şey vergi makamlarına kar 35'e kadar% ödemek zorunda kalacak. Size teslim parayı ya da sadece mülk önemli değildir. Herhangi bir durumda, vatandaştan bunun maliyeti% 35 ödemeye yükümlüdür.

Bu arada, gelir vergisine Rusya Federasyonu konunun sadece nüfus. Form 3-ÇUKUR ve kar için uygun bir ücret dışı yerleşiklerin koydu. Onlar sakinleri daha fazla ödüyorlar. Bu durumda, devlet hazinesine ödemelerin büyüklüğü% 30 olacaktır. Ve ne eksik. İstisna yok!

organizasyonlar

Ne zaman vergi dönemi nedir? Yıllık hesapların Son kullanma tarihi - Nisan. O 1.04 kadar bir önceki yıl (takvim) 'de karların vergi dairelerine bildirmek zorunda kalacaktır olduğunu. Ve genel olarak bireyler ve kuruluşlar için de geçerlidir.

Not: şirket de kişisel gelir vergisi öderler. 3-PIT olarak uygulandığında tüm çalışanların hazırlanması ve referans 2-PIT geçmek için değil, aynı zamanda, bu gereklidir. Bu kağıt üzerinde ya da elektronik ortamda yapılabilir.

Ne verme şeklini belirler? şirkette çalışan işçi sayısı üzerinde. daha az 25 çalışana küçük işletmeler, söz konusu olduğunda Kağıt ifadeleri kabul edilebilir. Ve elektronik formlar işveren için astlarının daha çok sayıda varlığında mevcuttur.

Organizasyonlar kazanılan gelir üzerinden alınan vergilere çeşitli ödeme. Yani onlar cezalar çeşitli türlerdeki karşı karşıyayız. Örneğin, PIT% 13 miktarında her çalışan kazancı muhafaza edilir. Ve konuşma kurumlar kazanç vergisi, nakit önemli miktarda vermek zorunda kalacaktır. Yani gelirin% 20'si.

kodlar dönemleri

Belki de, kişisel gelir vergisi hakkında bilmek neredeyse tüm Yoktur daha. Vergi dönemi, raporlama ve faiz oranları - Tüm bu son derece önemlidir. Ama hayır az önemli unsurlar vergi dönemleri kodlardır. Onlar beyanlarına 3-ÇUKUR belirtilmiştir. Aksine, bilgi raporları temin edilecektir muhasebeciler, önemli daha fazladır. Ama sıradan insanlar dönemlerin değerlerinin farkında olmalıdır.

Bu durumda, örneğin, 3-PIT "kombinasyon" 34. En önemli olmamasıdır. Kod PIT vergi dönemi raporlama ayına göre saptanır. yani:

 • 1Q - 21;
 • 2Q - 31;
 • 9 ay - 33;
 • 34 - yıl için.

yeniden düzenlenmesi ya da tasfiyesi ise, raporlama Ayrıca, kod 50 bunun varlığı son raporlama döneminde için gerekli göstermektedir olup, üç aylık rapor bir kombinasyon kullanıldığında:

 • 3 ay - 51;
 • Altı ay boyunca - 54;
 • 3 çeyreğinde - 55;
 • 56 - yıl için.

Bu konuda zor bir şey görebileceğiniz gibi. Neyse, şimdi sen devlete rapor hangi dönem için bunu netleştirmek yapmak olarak açıktır. Sonuçta, hiç kimse bu anlaşma yalnız olacak. Bu nedenle, vergi dönemleri kodları vatandaşlar ve kuruluşlar için önemli bir rol oynamaktadır.

ödeme tarihi

Ve gelir vergisi hangi noktada ödemesi gereken nasıl? Bu konuda bazı kurallar olmalı! Yani öyle. Sadece kuruluşlar ve bireyler için farklı kısıtlamalar vardır. Hangileri?

 • kazançlarından sıradan vatandaşlar 15 Temmuz kapsayıcı kadar ödeyeceklerdir;
 • Örgüt aynı zamanda raporlama dönemi izleyen en geç ayın 28 günden daha ödedi.

vergi indirimi demişken, size işlem tarihinden itibaren 3 yıl süreyle belli harcamalarının% 13 iadesini talep için her hakka sahip olduğu gerçeğini vurgulamak olabilir. Başvurunuz yaklaşık 2 ay vergi dairelerine temyiz sonra sonra gözden geçirilecektir ve uygulamasında belirtilen hesaba doğrudan ödeme, başka 1.5-2 ay yapacak. kesintiler başvurusu sırasında Kesin tarihler size bildirilecektir.

vergi dönemi, eklenti kodları boyutları, kesintilerin ödeme ve makbuz sipariş: Şimdi tüm kişisel gelir vergisi biliyorum. Her mükellef bu bilgilerin bilmelidir. Genellikle kişisel gelir vergisi ile ilgili evrak, resmi olarak çalışan tüm çalışanlara muaf. ifadeleri (ücret) için tüm sorumluluk işverene yatıyor. Ama bireysel girişimciler kazançlarından öz rapora gerekmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.