SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Kardiyovasküler hastalık için başlıca risk faktörleri: açıklaması. Kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi

Şu anda, doktorlar kalp-damar hastalıklarının başlıca risk faktörlerini belirledik. Buna dayanarak, doğru bir yaşam tarzı yapılmasına ilişkin doktorlar önerileri. Biz bu kurallara uyarsak, bir kişinin mümkün olduğunca uzun onların gemileri ve genç kalbini tutmak mümkün olacaktır.

Başlıca nöbet faktörlere

oldukça geniş Böyle bir patoloji, oluşumunda bir predispozan faktör olabilir koşulları listeleyin. Aşağıdaki ana nota arasında olmalıdır:

  • egzersiz eksikliği;
  • kilo alma;
  • tuz Büyük miktarlarda tüketimi;
  • Kandaki kolesterol, yüksek seviyeleri;
  • 45 yaş ve üzerinde olmak;
  • erkek cinsiyet;
  • genetik yatkınlık;
  • sigara;
  • diyabet.

Böyle risk faktörleri kardiyovasküler hastalık çok iyi bilinmektedir. Her biri patolojinin oluşumuna yol açabilecek olumsuz bir etkisi vardır. bu türden çeşitli koşullar durumunda hastalıkların olasılığı artar.

Fiziksel hareketsizlik

normal işleyişi için herhangi organlar ve dokular iyi tonda olmalıdır. Bu periyodik artış üzerlerinde yük gerektirir. damarları ve kalp için de önemlidir. Bir kişinin çok az hareket ederse, fiziksel egzersiz yapan değil, bu vücudun sağlığının kademeli olarak bozulmasına yol açar, yaşam "sedanter" veya "shut-in" yol açar. hareketsizlik çerçevede, hasta görünebilir ve kardiyovasküler hastalıklar için diğer risk faktörleri. Bunlar kilolu ve şeker hastalığı sayılabilir.

Ne zaman hareketsizlik gemiler kendi sesini kaybeder. Sonuç olarak, onlar kanla taşınan artan hacimlerde ile baş edemiyoruz. Bu da gemilerin kendilerini miyokard stresi ve olası hasara neden olan artmış kan basıncı, yol açar.

kilo almak

kardiyovasküler hastalık için tüm risk faktörleri bu hastalığın gelişmesine yol açabilir, ama onların oluşumu için genellikle diğer nedenler insan vücudunun aşırı ağırlığıdır.

kardiyovasküler sistem üzerinde kalıcı bir ek yük olduğundan kilolu olmak kötü. Buna ek olarak, adipoz dokusunun bir aşırı miktarda kalp de dahil olmak üzere deri altına değil, aynı zamanda, iç organların etrafında sadece yatırılır. süreç çok büyük şiddetini ulaşırsa, bağ dokusu böyle bir "torba" normal kasılma müdahale edebilmektedir. Sonuç olarak, sorunlar dolaşım doğrudan zaten vardır.

Aşırı tuzu

Uzun insanın gastronomik tercihlerinden ile ilişkili kardiyovasküler hastalık risk faktörlerinin birçoğu uzun zamandan beri bilinmektedir. Neredeyse herkese diyetlerinde sınırlı olmalıdır bir ürün olarak aynı zamanda en diğerleri anda, sofra tuzu olarak adlandırılmaktadır.

vücut üzerindeki olumsuz etkinin baz tuzu sodyum iyonları içermesi gerçeğidir. Bu maden suyu vasküler boşluğunda molekülleri tutma yeteneğine sahiptir. dolaşan kan hacmi ve olumsuz damar duvarı ve miyokardiyumun etkiler kan basıncı, artırabilir hastaya artan bir sonucu olarak.

kardiyovasküler sistem hastalıkları için gastronomik risk faktörlerini sınırla sadece diyet yoluyla mümkündür.

kolesterol kan konsantrasyonundaki artış

kalp hastalığı için bir diğer ciddi risk faktörü yüksek kan kolesterol olduğunu. yeteneğine sahip bir bileşik, bu endeksindeki artış, daha fazla 5.2 mmol / L duvarlarda biriken olması. Sonuç olarak, zaman içinde, aterosklerotik plak kurdu. Yavaş yavaş boyutunda artan kan damarının lümeninin daralır. Özellikle bu tür eğitim tehlike grevleri kalbine kendisi besleyen atardamarları olduğu durumlarda olduğunu. Koroner bu önemli organın kalp hastalığı ve bazen kalp krizine yakalanma neticesinde.

45 yılı aşkın Yaş

Değil kardiyovasküler hastalık için tüm risk faktörleri kontrol edilir ve kişi yaşam tarzı değişiklikleri ile ayarlanabilir. Bazıları gibi yaş 45 yıldan fazla, er ya da geç hastanın yetişirim. nedeniyle kardiyovasküler sistem zaten yavaş yavaş hayatın bu döneme yıpratmak başlıyor gerçeğine Böyle bir risk faktörüdür. Daha önce kalp ve kan damarlarını korumalı organizmanın olanlar telafi edici olanakları, azalmak başlar. Sonuç olarak, önemli ölçüde patolojiler veri yapıları her türlü riskini artırır.

erkek

Başka kontrol edilemeyen bir faktör insan eğilimleri cinsiyeti olduğunu. östrojenler - Erkekler, pratikte hiçbir dişi seks hormonları var sebeple, kardiyovasküler hastalıkların ortaya çıkma olasılığı önemli ölçüde daha fazladır. Bu aktif maddeler kan damarlarının üzerinde koruyucu bir etki ve kalp kendisi var. Menopoz sonrası kadınlarda anlamlı patolojik kalp profilin oluşması riskini artırır.

kalıtım

Eğer patoloji bu tür kalıtsal yatkınlık durumunu ortaya çıkartacak yoksa kardiyovasküler hastalık için risk faktörlerinin İnceleme eksik olacaktır. hastalıklar kardiyolojik ortaya çıkması ihtimali, yakın akraba arasında onların sıklığını analiz edilmeli ne kadar yüksek belirlenmesi için. Kardiyovasküler sistem patolojisi neredeyse gözlenmesi durumunda her Deneyimli bir kardiyolog alımı için EKG, kalbin ultrasonografisi ve baş geçmesi gerekiyor, bir sevdi.

sigara içme

kardiyovasküler hastalık için başlıca risk faktörleri belli kötü alışkanlıkları olan bu maddelerin birçoğu sayılabilir. Sigara geçici vazokonstriksiyona teşvik etmektedir. Sonuç olarak, kapasitelerini azaltmıştır. adam sigaradan sonra oksijen ve besin kalbine gelir artışı olarak gerektiren aktif işlemleri gerçekleştirmek için başlarsa, sadece kan akışını güçlendirerek elde edilebilir. Sonuç olarak, ihtiyaç ve gemilerin yetenekleri arasında bir uyumsuzluk var. ağrı eşlik eder acı kalbine ek oksijen ve besin olmadan. Bağımlılığı vazgeçmek mümkün olduğu kadar erken tavsiye veya kalp hastalığı ve kan damarları geri dönülmez olsun edilmektedir.

diabetes mellitus

Hastalık tatsız birçok komplikasyon doludur. Bunlardan biri devlet kan damarlarında yüksek glukoz kaçınılmaz soğutma etkisidir. Hızla zarar görür. Özellikle nispeten küçük bir çapa sahip olanlar (örneğin, böbrek Viyana) çeker. etkilenen gemilerin yenilgi ve onlar aracılığıyla oksijen ve besinleri temin edilen organların, işleyişi ile.

zararlı faktörlerin etkisini sınırlamak için Yöntemler

Doğal olarak, yaş, cinsiyet ve kalıtım değiştiremez. Ama diğer risk faktörlerinin olumsuz etkiler yaşam tarzı düzelterek önlenebilir. Hasta kötü alışkanlıkları, özellikle sigara ve alkol kötüye vazgeçmelidir. ikincisi de nikotin içerdiğinden Bu durumda, e-sigara tütün yerine, hatta bazen daha düzenli sigaradan daha yardımcı olmuyor.

Asıl risk faktörlerinin dışlanma bir önemli an gastronomik insan davranışlarının değişimdir. O, yeme vazgeçmek tuz büyük miktarda üye olarak dahil çeşitli baharatlar az yemelisiniz. Buna ek olarak, çok yağlı gıdalar kötüye kullanmayın. Biz hayvansal kökenli olanlar bahsediyoruz. Bu gıdalar yeterince güçlü kan kolesterol düzeylerini yükseltmek için yararlanılabilir.

Tabii ki, ihmal egzersiz yapmak. Sabah egzersizleri, akşam spor salonu ve yürüyüş periyodik geziler hareketsizlik önlemek için yardımcı olacaktır.

Bütün bu kurallara tabi olarak, elbette, kalp ve kan damarlarını etkileyen olanlar dahil, tehlikeli hastalıkların riskini azaltır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.