KanunDevlet ve hukuk

Arjantin, kökeni ve sembolizm Bayrağı. kolların devlet ceket

Arjantin Güney Amerika kıtasının açık ve zengin bir tarihe ve özgün gelenekleri sahiptir bir ülkedir. Milli semboller bu ülkede çok yüksek yüksek itibara bulunmaktadır. Arjantin kollarının Onun bayrak ve ceket devlet sembolleri daha fazla bir şey inanmaktadır. Bunların sayesinde, dünyaya kültürünün çeşitliliğini gösteren ve özgürlük eşsiz ruhunu ortaya koymaktadır. diye tercüme edilemez "Alba Celeste" denilen ülkenin, bile milli futbol takımı "mavi-beyaz".

genel açıklama

Devlet bayrağı birine iki olarak eşlendiği bir dikdörtgen, uzunluk ve genişlikte bir şekle sahiptir. kumaş yatay yerleştirilmiş eşit yükseklikte üç bant oluşur. Bunlardan ikisi uç açık mavi renkte yapılır. orta çizgi gelince, o beyaz. Arjantin bayrağının ortasında (fotoğrafın altında bulunur) Mayıs güneşin sarı imajını kaplı. Ülkenin ulusal simgelerinden biri olarak kabul ve Mayıs devrimci olayları işaretler edilir.

hikayesi

Güney Amerika ülkesi Ulusal bayrağı ilk resmi 1812 yılında tanındı. O versiyonu beyaz bant üzerinde bir desen eksikliği modern versiyonu farklı olduğunu belirtmek gerekir. Biri ve bugün gibi diğer Arjantinli bayrak geçerli sembol olduğunu belirtmek gerekir. Güneşin Sürüm tören düzenlemesi resmi sembolü olarak bilinir ve onsuz - bir kutlama bez statüsüne sahiptir. bunların kullanımı temel fark bayrağı yukarıdaki birinci durum, her zaman yükselir içinde yatmaktadır.

Ilginç bir tarihsel gerçektir uzun süre güneşin görüntü ile sürümünü kullanma hakkı münhasıran, hükümet il ve ulusal örgütler vardı olmasıdır. bireyler gelince, onlar imajına sahip olmayan tek bayrak kullanmak için izin verildi. Bu durum bile hükümet seviyesinde, 1985 yılında yürürlükten kaldırılmıştır mevzuat özel parça olarak onaylanmıştır.

sembolizm

En yaygın versiyonuna göre, Arjantinli bayrağı Andes beyaz kar ve ülkenin mavi gökyüzünü simgelemektedir. Aynı zamanda, bazı tarihçiler Bourbon hanedanı tarafından kullanılan renklerin bu kombinasyon olduğunu savunuyorlar. Üçüncü sürümü de vardır. Bu Arjantin milli karakterinin renkleri Meryem giysilerle bağlı olmasından aşağı kaynar. Bu sembollerin resmi olmayan yorumunu unutulmamalıdır. La Plata ve beyaz renk - - gümüş, tüm devlet onuruna adlandırılmıştır Özellikle, Arjantin'de mavi renk, genellikle ana nehir anlamına gelmektedir. Aynı zamanda güneş tarihsel İnka devlet tanrısı sembolize eder.

20 Haziran

Arjantin bayrağı böylece devlet saygı gösterilmesini ona adanmıştır ülkede, orada bile ulusal tatil. Bu 20 Haziran'da kutlanıyor. Manuel Belgrano - bu 1820 yılında bu gün olması, bu çözümü yazarı öldü. Dahası, insanın memleketi (Rosario) o bir hafta boyunca kutlanır. Birçok diğer ülkelerin ulusal semboller iftihar edemez daha burada Arjantinli bayrağı bile bir anıt olduğunu belirtmek gerekir.

kolların ulusal ceket

silah ulusal kat için kullanılan bayrak arka plan renginin şeklinde. Bu bir yakın tokalaşarak betimlediği Frig başlığı, refah, eşitlik ve özgürlüğün bir sembolü olarak kabul edilir. Üst kapak bir tarafta asılı ve o yuvarlanır. Uzun alanda yaşadığı bazı kabileler tarafından kullanılan aynı sembolü. Buna ek olarak, arması milletin sembolü yerleştirilir - yükselen güneş, ve o meşe dalları ile dekore edilmiş.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.