Uzmana sorun

Nasıl "Iridium" patlak görmek için?

gezegenin etrafında dönen uyduların büyük bir sayı. Bunların her birinin amacı vardır. Uyduların bir dizi "İridyum" bilgi ve ses iletimi için Dünya'nın etrafında döner. Bu cihaz pürüzsüz bir yüzeye ve gözlerimiz hızlı bir parlama olarak algıladıkları güneş ışınlarının, düşünce yeteneği ile kaplıdır. Flaş "İridyum" - oldukça yaygındır ve gezegenimizin her sakini gözlemlenebilir. Bazen bu fenomen ile karıştırılmamalıdır Kayan bir yıldız, ve bir UFO uçan ile, hatta uydular görünür, ama bir yanılgıdır. Nasıl böyle bir vurguyu gördün ve ne zaman nasıl bilmek ve tam olarak nereye bakacağını? Kabul edelim.

Bu farklı uydular

Biz "Iridium" yakın salgını görünüm süresini hesaplamak önce, hatırlıyorum böyle yoldaşları ve bunların ne olduklarını. Böylece, uydu (PPE) - yapay Dünya'nın etrafında dönen uçağın, tarafından oluşturulur. ekipman alanı yüksekliği ve hız amacına ve teknik özelliklerine bağlıdır. Değerli: iletişim uyduları, astronomik, biocompanion, uzay istasyonları ve gemileri, meteorolojik uydular ve deneysel.

Uzay İletişim, genellikle düşük bir referans yörüngede bulunurdu. Örneğin, "İridyum" uydu parlaması hangi biz 86 ° ve 780 km yükseklikte bir eğimle bir alçak yörüngeye taşınıyor görebilirsiniz. Bu, onlar yükseltmek dünyada bulunan istasyonlardan gelen sinyalleri almak ve geri yaymak için izin verir. uydular Serie "İridyum" hizmet alanı tüm Dünya'yı kapsayan 66 uyduları içerir. Başlangıçta, 77 uyduyu oluşturmak için planlandı. uzay aracı 11 daha az, adı üzerinde başlatılan ve sol olsa bu sayı, iridyum atom numarası, burada nereden şirketinin adını geldi ve.

güzel fenomen

Flaş "İridyum" - Yaklaşık 10 saniye süren çok güzel bir etki. parlama kolayca bulabilir ve görebileceğiniz anlamına gelir açıkça kaydedilen her uçak sisteminin, pozisyonu ve hareketi. Bu Kayan bir yıldız şeklini andıran parlak gök fenomenlerin biridir. Uydular sürekli hareket halindeler ve parlamayı açısı çok küçük olabilir ve bu nedenle fenomen kendisi neredeyse fark edilmeyecek çünkü Tabii ki, tüm flaş "İridyum" açıkça görülebilir. Buna ek olarak, bu fenomen bulut, sis, yağmur, güçlü bir rüzgar görebilirsiniz önlemek için.

Nasıl flaş yapar?

Bu fenomenin gecikmeli filme etkinleştirirseniz, gökyüzü hareketi başlayarak noktası yanar nasıl maksimum parlaklık kazanıyor görmek ve sonra dışarı kaybolur olabilir. Bu ışınların yansıması gezegen Venüs göre 2 kat daha parlak olabilir. Astronomide, bir gök cismi parlaklığının standart sıfır değeri yıldızı Vega olarak kabul edilir. o parlak, Bütün bu - pozitif - soluk negatif sayılardır. -9,5 m en görünür flaş "İridyum" -6. -12,74 m, Venüs - - Örneğin, Güneş Luna Bu tür bir değer -26,7 m - 4,67 m.

Göz kamaşması uzay ekseninden 40 ° 'lik bir açı ile yer alır, hatta uydu ve anteni, yaklaşık iki metre uzunluğunda, parlar. Termal kontrole gümüş kaplama ile bitti. Aynı uydu aks gövdesi Dünya yüzeyinde meydana gelen dikey göreli desteklenir ve görünür flaş "İridyum" verir. Aşağıda sunulan Fotoğraflar, bu fenomen parlak yıldızı düşen benzer olduğunu göstermektedir. Bu yansımaların bir örneği sıradan bir ayna olarak hizmet edebilir: Yüzey duvara güneşin ışını aldığında biz halk arasında "güneş" olarak adlandırılan yansımasını görebilirsiniz.

flaş oluşma süresini hesaplamak için nasıl

Daha önce de belirtildiği gibi, her uydunun "İridyum" konumu çok doğru bir şekilde bilinmektedir. Bu, salgınları oluşma zamanını hesaplamak için hesaplama yöntemi sağlar. Tabii ki, astronomlar ve zaman ve parlamayı yerini hesaplamak için bilim adamları zor değildir, aynı zamanda matematiksel hesaplamalar çok sayıda geri kalanı için zor bir görev olabilir. saniye içinde hiç Patlamaların süresini hesaplamak çeşitli programlar ve web siteleri vardır. Özel uygulamalar, örneğin, telefondaki orada da İridyum programı vardır. Bu araç kamerası dahil telefon, çünkü uygundur ve salgının yerini gösterir. En iyi sitelerden biri olarak kabul edilir Göklerin yukarıda. Bu, otomatik olarak salgını "iridyum" ve tam koordinatları oluşma zamanını hesaplar. Hatta uydunun tür parlamayı verir hakkında kaynak bilgiler görüntülenebilir.

Bir yer seçimi

Giriş yaptıktan sonra, konumu belirtmek gerekir. bağlam menüsünde bunun için "Set konum" bölümü vardır. Bu aşamada doğru kenti, sokak ve izlemeye edileceği hatta evin seçmek gereklidir. Girilen veriler doğru değilse, flaş, büyük olasılıkla görmezsiniz. Flaş süresi ayarlandığı için ek olarak, zaman dilimi ve telefonunuzun saatini kontrol edin. Tüm parametreler set ve girilen verilerle görüntülenen dikdörtgen çerçevenin sağ üst köşesinde kaydedilir. Bu konum (enlem ve boylam), saat ve saat dilimini gösterecektir. karenin tüm bilgileri doğruysa, bir sonraki adıma geçebilirsiniz.

biz zamanını hesaplamak

Önümüzdeki olay, ana menüden "İridyum Flaşlar" ne zaman gideceksin görmek için. Zamanlama olayları veriler burada gösterdi. Üst tarafta arama aralığı seçin ve seçenek etkinleştirebilirsiniz "gün flaş." aydınlık yansıması (-7 -9 kadar), bu hatta öğleden sonra görülebilir. bünyesinde masa bizim için önemlidir: parlaklık (ilk sütun), boy ve azimut. Bu veriler flaş bekliyor gökyüzünün hangi noktayı bilmek için gereklidir. Böylece, masadan bir eksi işareti en yüksek rakam (6.5 den daha fazla) parlaklığını seçin. Daha sonra, salgının tarihe bakmak ve üzerine tıklayın. Yeni sayfada belirli bir sayıda tüm ayrıntılı bilgileri gösterir.

gökyüzünde odak - Nerede flaş izlemek için

biz "Iridium" vurgulamak bekler hangi yönde tanımlamak başlamak için. Azimut - İhtiyacımız noktası ve kuzey arasındaki açıdır. böylece doğuda ve - böylece güneyde, 90 ° - azimut 0 veya 360 ° ise, flaş ° 180 ise, kuzeye kesinlikle olacak. doğru gezinmek için, bir pusula almak gerekir. Böyle bir cihaz yakın değilse, açıkça flaş yapılacak haritası hattında görünür - bunun gezinebilirsiniz.

açının yüksekliği biz sitesi gökyüzünde flaş nasıl olacağını belirlemek gerekir. Kesin ihtiyacımız iletki belirlemek. oluşma zamanı saniyeye bilindiğinden, biraz daha erken çıkabiliriz, böylece flaş "İridyum" kaçırmayacaksınız. Bu fenomen nedir, burada ve şimdi yıldız onlar için düşecek söyleyerek sen arkadaş ve tanıdıklar sürpriz yapabileceği anlamına gelir, hepsi değil biliyorum.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.