SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Nedenlerini ve tedavi: gut tedavisinde nasıl

Başarıyla gut tedavisinde amacıyla, semptomları ve görünümü nedenlerini öncelikle bilmesi gerekir. hastalığın birincil nedeni - ürik asit tuzlan, eklemlerdeki birikir. Onların birikimi özellikle protein, tüm metabolik bozuklukların ilk kaynaklanır. böbreklerde sorunlarla çoğu durumda ilişkili aşırı arz tuzları. şişer ve yavaş yavaş kuvvetle maç başlar mühürler - eklemlerde biriken, ürik asit, bir sözde "tofüsün" oluşturur. zamanında tıbbi müdahale yokluğunda eklem kapsülü tamamen çöker olabilir. Gut ayrıca böbrekler durumu hakkında olumsuz etkisidir.

Nasıl gut tedavisi için? Bir diyet seçimi
beslenme alışkanlıkları büyük ölçüde kaynaklanmaktadır bir hastalık - Başarılı bir tedavi için, gut gibi diyet değişikliği gerekiyor. Kızarmış alkollü içecekler, yağlı etler, tüketimini azaltın, füme. et suyu - Kesin yemeğin yasak. Bir diğer önemli uyarı yiyecek - tuz. Tedavi iyi olduğunda tamamen vazgeçmek. Mümkünse, tatlılar, çay ve kahve aşırı tüketiminden kaçınmalıdır. süt ve türevleri, sebze, meyve (özellikle turunçgil) ve tahıl - "izin" gıdalar arasında.
Kilo normunu, sorunun cevabını aşarsa: "gut tedavisinde nasıl" - Eğer sıkı bir diyet ile uyumlu, her şeyden önce, için (ama açlıktan değil, bu hastalığın alevlenmesi yol açacaktır).
Evde gut tedavisinde nasıl

evde kullanılabilecek mükemmel bir kocakarı ilacı - balık sarma. Dondurulmuş et bamteli sarılı geceleri hiç balık, daha önce çözülmüş. Tedavinin gidişatı on gündür. Bir başka etkili bir yöntem - aktif karbon ile muamele. O ağrı sendromu kurtuldum. Homojen bir kütle elde etmek için su ile seyreltilmiş, avuç kömür Ezilme. da biraz keten tohumu yağı vardır ekleyebilir. kompres sıcak tutarak, bütün gece tutulmalıdır.

Yukarıdaki yöntemler yardım etmez ve soru ise: "Nasıl gut tedavisinde" - Eski bir halk çare kullanmayı öneriyoruz yerini koruyor: bir tava olağan tereyağı ve alkol karıştırın. Alkol dikkatli tutuşturmak. etkilenen alanda bulaşmış elde edilen "krema", ağrı, özellikle güçlüdür. Isı kaynağından (bataryalar, klasik şömine veya fırın) yakın sürtünme yürütmek için önemlidir.
gut tedavisinde nasıl: bitkisel ilaç dönüp

otlar ile hastalıkların tedavisi - oldukça popüler ve etkili bir yöntemdir. Sen gelişigüzel bir oranda bitkilerin bir dizi karıştırılarak kendi şifa tentürlerini hazırlayabilir. Bu papatya çiçekleri ve olabilir mürver (bunlardan banyoları yapmak ve eklemlere sıkıştırır), çay serisi, alkol leylak tentürü (her yemekten önce 50 damla). Bu tıp SJ yazarlık profesörü için bir reçete insanlar arasında çok yaygın olduğunu Sokolova. (5 huş yaprakları (yüzde 20), ısırgan yaprak (yüzde 10), mürver çiçeği (yüzde 10), topalak kabuğu (yüzde 5), alan at kuyruğu (yüzde 20), kantaron çiçekleri (yüzde 5), calendula terapötik karışım harmanını hazırlamak için yüzde) ve şakayık (yüzde 5), söğüt kabuğu (yüzde 20) ve ardıç meyvesi. toz Yemek kaşığı kaynar su dökün ve yarım saat bırakın ve sonra haşlanmış meyve içilir. saldırıdan sonrasına kadar, bu birkaç saatte yapın.

hatta küçük ek olarak, tedavi ile birlikte, çünkü gut, fiziksel aktivite hakkında unutmayın - durgunluk hastalık.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.