FormasyonÖykü

Kantemir Moldovalı Prenses Mary ve Peter 1: biyografi, tarih ve ilginç gerçekler

Aşk da fazla para ya da güç için şehvet daha dünyayı taşır. bazen trajik, lirik ve dramatik aşk öyküsü. Onlar her zaman çağlar boyunca onun adını yüceltti, büyük ve ünlü ilişkisi, özellikle eğer, heyecanlandırmak ve tarihçiler, yazarlar çekmek. birbirini kucakladığı onlara liderlik - Prenses Cantemir ve Peter I? Yirmi yıl Maria son olduğunu, bu yüzden büyük bir hükümdarın en tutkulu aşk, o zaman keşfetmek için bu gizemli Moldovalı Prenses Kimdir neredeyse 50 kimdi?

Şanlı yarış Cantemirs

eski ve soylu bir ailenin Prenses Kantemir temsilcisi tarihçesi Moldova ve Rusya gelişiminde iz bırakan neslinin hepsi tektir.

Cantemir - 1540 yılında Moldova topraklarında kendini evde yapılan Osmanlı atanın torunları, Hristiyan oldu ve bir yuva kurdu. "Han Temir" - Bazı tarihçilere olarak bu ismin kökeni yorumlamak. o ya da değil, ama Osmanlılar gibi genler güçlüydü ve o gururlu soyundan olabilir. Oğlu ve ilk Cantemir torunları Moldovalı kontrolünün hiyerarşisinde yer gurur duymaktadır. Ve Meryem bir kadın olarak, Osmanlılar ve "almak Moskova" hayalini yerine getirmek için mukadder, ama kendi yolunu edildi ...

Dmitry Kantemir

Bu dünya tarihinde ünlü şahsiyet arasında seçkin bilim adamları ve siyasetçileri vardır. cetvel Constantin Cantemir eski Dimitri oğlu doğa bir kişi iki zıt eğilimler içinde birleştirmeyi başardı nadir bir durumdur. rehin olarak İstanbul'a Teslim on dört Dmitry bilgi için onların susuzluğunu gidermek için görevinden kullanılır. Kantemir onun adetler, yaşam ve gümrük açıklayan Osmanlı tarihi üzerine bilimsel çalışmaların bir dizi yazdı.

Burada, İstanbul'da, kaderine sonra hayatında önemli bir rol oynamıştır Rus imparator ve Rus elçisi Petrom Alekseevichem Tolstoy, bir adaşı onu getirdi. Peter ve Prenses Cantemir da entrika ve herkesi memnun yeteneğini yaşadı.

Dmitri Moldavya belirlenen hükümdarı olarak eve döndü. Bu sıfatla, o Osmanlı boyunduruğundan vatanlarına kurtuluşu için mücadele etmeye başladı. Başarısız kampanya, Peter ile olan arkadaşlığı Cantemirs ailesi Rusya'da olduğu nedeni oldu. İşte onun bilimsel çalışmalarını sürdürdü ve kral danışmanlarından haline geldi.

Cassandra Cantacuzene

eşi Kantemir sadece bir eş olmayı başardı Yunan Cassandra güzelliği, seçti, toplumda algılanamaz. Bunlar tarihin seyri, yavaş yavaş etrafında tutmak ve doğru yönde amaçlayan kocasının işlerinin kurs geliyor etkiler. Cassandra yedi çocuk, beş erkek, iki kız arasında kocası doğurdu. Prenses Maria Kantemir, kimin biyografisi yakından güçlü Rus çarının hayatı ile bağlanır, ailenin en büyüğü kızıydı.

sadık bir eş Cassandra başına gelen tüm zorlukları: Ailenin vesayetçi, gerek ülkeyi terk etmek, kocası ve çocuklarının yaşam deneyimi boşuna değildi. O ağır hasta oldu ve Rusya'da yaptığı geldikten sonra bir yıl öldü. O zaman sadece 32 yaşındaydı.

Mary aynı yaşta - İkinci eşi Dmitriya Kantemira sosyete, parlak güzellik Anastasia Trubetskaya yaş oldu.

gizemli prenses

Neredeyse Mary Türkiye'de yaşamış yaşamın ilk günlerinden, onun öğretmen ve öğretmen Yunan ASDI Kandaidi atandı. Siyah Monk gizli, mistik sırları araştırmacı Tamerlane adanmışıydı tutkusunu ve öğrenci telkin. Prenses Cantemir'e kaderi gizem ve efsanelerin perdesini akın etti.

Bunlardan biri Mary sürekli prenses dişi özü ile savaşan onun ruhunu uzak atası, taşınmış söylüyor. Hikayeler hevesli keşiş bu yüzden, Temir Han sihirli kitapların eski kütüphanesinde gece gündüz geçirdi gizli işaretler okudu, alıcı doğa kız vuruldu, büyüler. En sevdiği konular tarih ve astronomi idi.

Bir kez Meryem avuç Timurleng'in işareti kavrulan göründü - üç halkalar birbirine katıldı. Bu kız Türk ve Fars dilleri, Moskova fetih bazen çılgın rüyalarında bilmektedir beri söylenir. Bu Tamerlane kendini gösterir. kralın kalbini vurmak ve onu kendi vermek - Ama Prenses Maria Cantemir kaderi onu farklı bir amaç yapmak, kadın özü kazandı.

Rusya'da Cantemir

başarısız Rus İmparatorluğu'na Moldova katılımına ilişkin işlem yürüttü Yani sonra, ailesinin Cetvel imha tehdidi altındaydı. Petr Veliky cömertlik ve onun müttefiki tam destek göstermişti. Kantemir Moskova emlak "kara çamur" ve prensin başlığının yanında, Kharkov arazi kullanmak gerekiyor. İlk defa o zaman oldu ve Moldova Prenses Maria Kantemir kral Poroshenko gördü. Alma o kısacık oldu: Mary 11 yıl oldu ve Peter Martha Skavronskaia ile sadece razzgoralsya mesele, gelecekteki İmparatoriçe Catherine I. Prenses Cantemir ve Peter 1 birkaç yıl sonra ikinci kez bir araya geldi, eğitimli, parlak Maria ciddiye yaşlı egemen akıllı büyüledi zaman .

sevimli Peter

Peter biyografisini bir çabuk parlar öfke, firma ve kararlı olarak tanımlıyorlar. Kral Yani ve çalışmalara imza, Neva şehrin kurucusu olmuştur çağdaş toplumun temellerini, meydan okuyan reformcu olmalıdır. Onun şiddetli öfke ve sıcak kan kadınlarla ilişkilerini etkilemeyeceğini. kral aşk tutku hızla ateşlenir ve aynı hızla yatışmış, sıcaktı. sıkılmış ondan çok beğenilen oyunlar, o farklı ayırdı: manastırda tonsured bazı, diğerleri mahkemeye evlilik verildi üçüncü ölümdü - Kral ihaneti affedemedim. Anna Mons, Varvara Arseneva, Mary Hamilton, Mary Rumyantsev, Avdotya Chernyshova - bu bayanlar Peter en ünlü metresi olarak tarihe geçti. Genç Prenses Cantemir - bu listeyi Maria Tamamlandı.

Peter ve Catherine

Baltık çiftçinin kızı, Kont Menshikov Mart Skavronskaya öylesine iştahlı kralın kulu olduğunu ilk toplantıdan sonra, onunla parçası olmaz sevdim. İlk karım Evdokia Lopuchin manastırı göndererek, onu ve Kantemir Prusya kampanyası için kötü sonra Peter Martha vaftiz ve ismini Catherine kabul edildi evlenir. Yeni kraliçe Catherine tüm esasa ilişkin bir dezavantajı vardı - onun kocasına genişletilmiş sadece seven. Buna ek olarak, Catherine tahtının sağlıklı varisi doğurmak mümkün değildi. Peter olsa bir halefi yokluğunda, eşi de belirgin kayıp ilgi hakkında tüm dedikoduları bastırılmış, ancak eğitimli ve büyüleyici Mary ile sürekli iletişim de vardır. Onu derin bilgi ve eğitim hayran tüm yeni Peter bilgi ve çekiş için bir susuzluk tarafından sahip. Prenses Cantemir ve Peter 1 yakın yeterli olduğunu oldu kraliçenin bir olasılığı hakkında Moskova söylentiler.

yerine getirilmemiş beklentileri

Çoklu kısa süreli ve daha uzun süren kral bağlantısı onun meşru kendini tarafında dinlenmek gönülsüz değildi eşi, ama onu ciddiye rahatsız Mary ile ilişki hakkında çok endişeli değil. Prenses Kantemir bir bebek bekliyordum. Catherine ciddi organında korkuttu (Ancak Peter ve Meryem sırdaş olarak kabul ve aslında onların lehine sadece entrika inşa edildi) güvenilen Count Tolstoy. Prenses doğan oğul varisi ilan etti ve olacağını Mary kendini - Rusya'nın yeni kraliçesi. selefi kaderini hatırlayan Catherine harekete geçmeye başladı. kralın gizli servisi başkanı Petr Andreevich Tolstoy başka egemenliğin kapris düşünülüyordu çünkü kraliçe ile kavga istemiyordu. Her şey Mary için fesat mümkün ve daha kötü olduğu kadar iyi gitti. Çünkü kötü sağlık, o ona Peter eşlik edemedi Pers kampanyası ve, tabii ki, yasal eşi yaptı. Prenses, bu arada, Tolstoy bağlıydı saray doktorları, kur. örneğin "Tedavi" sonucu emek zamanından önce başlamış ve bebeğin ölü doğmuş olmasıdır. Diğer haberlere göre, çocuk hayatta olduğunu ancak uzun yaşamadı. Aynı Maria D. ağır hasta ve babasının malikanesine gitti. Yakında Dmitry K. öldü.

Son bora

Catherine zaferini kutladı: o tüm zorluklar ve sıkıntılar egemen paylaşıldı uzun Pers kampanya, o taç imparatoriçe olduktan sonra. Ama bir sıkıntı vardı: Kral yakında idam edildi chamberlain Mons, onu bağlantısının öğrendik. Peter ve Prenses Maria Kantemir yine karşılaştık. Ve bir fırtınalı ilişki yenilenen tutkuyla patlak verdi ... ama ölüm imparatoru geçti. trajik ölümü kolay etkilenen bayan öfkelendirdi. Maria yine ağır hasta ve böylece ciddiye ona sürdü, hatta özellikle dost kardeşi Antiochos, lehine vasiyet yaptı. Hastalık hayat devam ediyor, geçti, ama hiçbir sevgi ile ilgi kaybetti. Peter Mary duygusu evli olduğunu ve bırakmadı, hâlâ genç olmasına rağmen ve defalarca saygın beyler bir evlilik teklifi aldığını gerçeğinden karar olabilir Ne kadar güçlüydü.

Onsuz Hayat

Onu prenses köpek kulübesinde oldu ve mahkeme tarafından reddedildi saltanat sırasında kocasının tutku, İmparatoriçe Catherine heyecan neden olmadı açıktır. Romanov hanedanı, rahatsız Ioanovnoy kraliyet karakterimiz ile dostluğu, eski konumunda ve nedime statüsüne döndü. Mary D., Moskova'da yüksek hayat sürdü yemeklerine katıldığına ve evinde onları düzenlenmiş. Bir zamanlar, prenses paralarını inşa etmek istediği manastırda, bir saç kesimi çözme yakın bile oldu. Dissuaded kardeşi Sergei. Oysa Fikir Maria vazgeçmiş değil hayır kurumları inşa etmek. o ölümünden sonra toprağa verildi Ulitin (Marino), içinde gayrimenkul St. Magdalene Kilisesi inşa edildi bulunmaktadır.

Gerçek ve kurgu

Tarih Prenses Cantemir ve tüm ailesi edebi eserler temeli olmaya olamazdı olayların bu kadar dolu. Ailenin tüm üyeleri - parlak kişiliği, tek tek hikayeleri yazabilir, daha çok onların kaderi hattından Rus tarihi olayları çalışır. Ne yazık ki, daha fazla zaman o zamanlardan çağımızı ayıran, daha fantezi yazar ve sinemacıların bahsetmiyorum, her araştırmacının kişisel görüş etkisinde kesin gerçekleri tahrif. Arşiv belgeleri, mektuplar her zaman güvenilir bir yorumlanmaz, hiçbir fotoğraf dışta gerçek bir sonuca vermez. Mahkeme sanatçıların görkemli portreler genellikle karakterleri süslemek.

Her ne idiyse, bu bir aşk hikayesi idi ve her biri hayal yürürlüğe çizer edelim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.