Sanat ve EğlenceMüzik

Florence Foster Jenkins: biyografi ve eserleri

Bugün kim bu Florence Foster Jenkins anlatır. Bio aşağıda ayrıntılı olarak açıklanacaktır. Bu bir soprano sesiyle Amerikalı piyanist ve şarkıcı. Bu sözde yabancı müziğin ilk temsilcilerinden biridir. O sebebiyle şarkı yetenek, eksikliği meşhur oldu ritim duygusu ve müzik kulağı. Ancak, kendini rakipsiz şarkıcı düşündü. O sözde Dunning-Kruger etkisi bir tür gözlendi. Bu durumda, onun dehasına veya yeteneğe emin bir kişinin, ancak yılında objektif yanlıştır.

biyografi

Florence Foster Jenkins - piyanist, 1868. Onun veliler doğdu Charles ve Meri Dzheyn Dorrance idi. O eski sekiz yıl oynayan piyano eğitimi aldı. 17 yılında müzik çalışma Avrupa'ya gitmek arzusunu beyan etti. Zengin sanayici Charles Foster onun proje için ödemeyi reddetti. Sonuç olarak, o Philadelphia Frank Thornton Jenkins adında doktor ile kaçtılar. Daha sonra bizim kahraman bir adam oldu. Florence Foster Jenkins müzik dersleri vererek geçimini kazanır.

Frank ile evlilik mutsuzdum. Bunlar babasının ölümünden sonra, bizim kahraman önemli bir miktar miras kaldı, 1909 yılında 1902 yılında boşandı. Bu onun şarkıcılık kariyerine başlamak gelmesini sağladı. Bu o uzun süre hayal etmişti. Ancak bu fikrin eski kocası ve ebeveynlerin reddedildi.

"Kulüp Verdi"

Florence Foster Jenkins ünlü opera şarkıcısı ders aldı, ama onun adı sadece bizim kahraman ve Kler Beyfild biliniyordu - yönetimini. Aktif New York ve Philadelphia yaratıcı müzikal yaşamına dahil, o "Club Verdi" kurdu. O klasik müzik Bilenler kamu hatırlattı.

Özel fonlara 1912 yılında Floransa Foster Jenkins ilk resitalini düzenledi. Sonraki o Saratoga Springs, Boston, Washington ve Newport çeşitli aşamalarında yapmaya başladı. Zamanla, bizim kahraman çabaları başarılı. O, New York'ta, o ünlü oldu bu. Her yıl "The Ritz-Carlton" Özel konserinde verdi. meslektaşları, eleştirmen, fanlar ve arkadaşlar: etkinlikte sadece seçilen davet edildi. 800 kişiye salon kadar sıkışmış. 1928 yılında annesi bizim kahraman öldü.

özellik

Fenomen Florins Dzhenkins Florens sesinde benzersizliğine yatıyor. Aslında bunun kadar hiç kimse halka olarak söylemeye cesaret olmasıdır. O tamamen ritim ve müzik kulağı duygusu yoktu. O tamamen bir not tutamadı. Cosme Makmun, onu sürekli refakatçi, pek onun konserlerinde bir kahkaha bastırmak olabilir. odadan çıktı kitleden bağımsız Kahkaha, bizim kahraman profesyonel kıskançlık olarak kabul edilir. Repertuarı Strauss Verdi, Mozart, Brahms şarkılar tarafından iyi bilinen doğal aryaları oluşuyordu. Ayrıca yazılı içerir ve Makmunom çalışıyor.

sahne

performansları için Florence Foster Jenkins sıklıkla sıradışı giydiği kostümleri, kendisi tarafından icat. En ünlü görüntü - "İlham Meleği", karton kanatları ve ışıltı ile ipek elbise. 1937 yılında, Meloton Kaydı adlı bir kayıt stüdyosu bizim kahraman fonograf kayda önerdi.

Bu stüdyoda çalışmalarına kendisini oldukça özgün bir yaklaşım ayırt. ve ekipman tüm ayarlar reddedilme prova. O stüdyoya geldi ve seslendirdi. Diskte Tüm parçalar bir kez kaydedildi. Sonuç dinledikten sonra şarkıcı süper itiraf etti. O kayıtlar bu kayıtların esas alınarak oluşturulan talep etti.

1943 yılında, taksiler, kazada acı Florence, nakledin. şarkıcı sağ salim kalmıştır. Buna ek olarak, o en yüksek notu F alabilir deneyimli olaydan sonra olduğu bulundu Daha önce, o bu yapamadı. Sonuç olarak, o şükran belirtisi olarak taksi sürücüsü pahalı bir kutu puro gönderdi.

New York'un en prestijli alanı - Uzun bir süredir bizim kahraman aşamasında, "Carnegie Hall" gerçekleştirmek için yalvardım. Ancak, o nedenlerini açıklayan olmadan reddetti. Ama 1944 yılında, 25 Ekim tarihinde, 76 yaşındayken Floransa nihayet orada bir konser verdi. Heyecan tüm biletler konser öncesi hatta birkaç hafta satmak için başarısız o kadar büyüktü. Florence Foster Jenkins zaferle dönen bir ay öldü. Bu 26 Kasım'da, 1944 yılında meydana geldi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.