Haber ve ToplumDoğa

Kalp yerli bir kır çiçeği

Mütevazı kır çiçekleri - iddiasız, yaratılış kalp sevgili, geç sonbahar çok erken yaylı Göze hoş görünür. Bunlardan Anılar ılık uzun kış akşamları var. Bellek henüz emekleme aşamasında olduğu ülkede harcanan yaz günlerinin vazgeçilmez nitelikleri, kır çiçekleri, çok olgun yaşlılık kadar bırakmayacağız, batık.

Saha narin çiçek, ilk bakışta, raflar ve sert de ve kırılgan. Bu ilgi ile bu nedenle özel bakım ve gerektirmez ve yukarı ilk dona kadar sıcak dönem boyunca göz çiçek delighting, şehir çiçek yatak kök almaz. Onun güzellik orkide, gül, calla lilyum ve gerberalarla debdebe ve kibir gölgede asla. Gizli ve utangaç yabani çiçek pahalı yapan ve yakın. çayır ve orman bitkilerden oluşan bir buket, uzun zaman dikkat çekiyor, memnun ve ruh ısıtır.

Ünlü sanatçı, şiir ve bu bitkilerin adamış ünlü yazarların şarkıları resimlerinin kümesi. Basit rüyalardan - Muhtemelen "marşının" bir tür haline gelen en unutulmaz güneş ve karda çalılıkları gökyüzü peygamberçiçekleriyle ve papatya" Genç Lyudmila Senchinoj tarafından gerçekleştirilen şiirlerinden Kovaleva "Yaban" konulu Raimonds Pauls tarafından yazılmış bir şarkı ... Kır Çiçekleri oldu ". Peygamberçiçekleriyle, buttercups, gelincikler, lungwort Ivan da Marya - bu isimler sıkıca kelimeler "anne", "Anavatan" ile birlikte akla yerleşik bulunmaktadır. mütevazı ve sade bir çiçek alan, Rusya'nın bir simgesi haline gelmiştir - Ama Daisy yanlış deyiş olmayacaktır düşünüyorum. Parlak güneş kalp ile onların sırlarını bu beyaz çiçekler emanet etmek kaç kıza! ', Beğeni, cehennem sıkmak olacaktır kalbi "göndereceğini sevmediği - büyücü tahmin solma, papatya yaprakları toplayıp. Kim o, bir soru genç sevgilinin kalp için çok önemli aldatıyor olmadan cevap sevmez?

bu bitkilerin ilişkili kaç efsane! her birinin adı sadece bir kelime daha fazla bir şey yatıyor. Vahşi çiçek - bir şifacı, decoctions ve ondan infüzyon yaygın halk hekimliğinde kullanılmaktadır. Örneğin, kantaron Aziz Vasiliya Velikogo onuruna adlandırılmış ve saflığın simgesidir. Bu bitki putperest ayinlerin vazgeçilmez parti oldu. Yunan'dan beri bilinen, bilogolovnik da serporez olan Civanperçemi,. Bilimsel adı - Achilleio, Telefusa yaraların iyileştirilmesinde kullanan Aşil, onuruna oldu. iltihabik, hemostatik - Bu bitki eşsiz özelliklere sahiptir. Ve kim şekli adını çan, yaklaşık bilmiyor mu? Hayra boğazın hastalıkların tedavisinde bu kır çiçeği kullanılmıştır.

Söğüt ünlü ikilisi buğday, diğer adıyla melampyrum nemorosum, - bitki, sarı-mor inflorescences oluşan döküntüler ve tedavisinde kullanılan yara iyileşmesini. Çok ilginç efsane kendisiyle ilişkilendirilmiş ve adını açıklar. John ve Mary aşık olup bunlar kardeş bilerek, evlendiler. ayrımı önlemek için, bir kır çiçeği zorlandı.

Konuştu hacimleri nard isim - dokuz kuvvetleri. zayıflık, kuvvet kaybı ile bu kır çiçeği yardımcı olur. anne-ve-üvey anne olarak, bir tarafta soğuk bırakır ve birbiriyle - kabarık ve sıcak.

Kır Çiçekleri Göze hoş, pozitif dolu, iyileşmek ruh yükseltmesine. Rus arazinin Gerçek çocukları, onlar her zaman bizim bellekte depolanır ve onlar için aşk, öyle görünüyor ki, genetik olarak iletilir edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.