Ev ve AileEvcil

Sevecen sahipleri için talimatlar: yavru kedi kulakları nasıl temizlenir

Evinizde bir kedi yavrusu yerleşti? Sonra bu muhteşem hayvanlara bakmakta inceliklerini temellerini öğrenmek zorundayız. Sonuçta, evin yeni sakininin mutluluk ek olarak ve bir sürü sorun olacaktır. yavru çocukların isteği üzerine seninle yaşamak geldiyse Tabii, bunları talimat yeni pet, hatta çocukların bakımı için en iyisidir ilkokul çağındaki sakince bebeği beslemek ve onun için tepsiyi temizleme ile baş. Ama tarak, kulakçık ve ostriganiem çivi yetişkinlerle daha iyi bir anlaşma geride bırakarak. Sonuçta, hayvanlar bu işlemler düşkün değildir ve çoğu zaman karşı.

Ama herkes kirli kulaklar kedi yavrusu ne yapacağını bilir. Bebek Evinizde yerleşmiş ise, onlar kirli olunca beklemeden önleyici bir tedbir olarak düzenli temizlik yapmak zorunda kalacak. Bunu yapmak için, sen, sen de pamuklu çubuklarla kullanabilirsiniz düzenli pamuklu çubuklarla ve (ayçiçeği ve zeytin için uygundur) yağ gerekir. Eğer emin değilseniz kulaklarını temizlemek için nasıl yavru kedi ve daha önce hiç var, son derece dikkatli olmaya çalışıyorum. Yağ çubukla batırılmış veya sadece sopa Wipe kulak, kulak kanalını temizlemeye çalışmayın - böylece kulak zarı zarar verebilir.

yavru kulakları çok kirli ise, herhangi bir veteriner eczane bulunabilir özel temizlik maddeleri kullanmak zorunda. Eğer kedinizin kulaklarını fırçalamayı konusunda uzman tavsiyesi alabilirsiniz arada,. satın almadan önce Fakat, hidrojen peroksit,% 3 solüsyonu kullanılarak biriken toz ve kiri çıkarmak için deneyin. O, tabii ki, özel ajan olarak koruyucu bir tabaka oluşturur, aynı zamanda temizlik işin üstesinden gelebilen.

Eğer yavru kedi kulakları temizlemek için, ve zamanında Bunun nasıl anlamaya varsa, bir çok problemle önleyebilir. Sonuçta, çocuklarda kurutulmuş kabuklar zordur kaldırın. Eğer özel bir damla kulak temizleyici, masaj lavabo ihtiyaç ikiye katlama, ancak o zaman bir nemlendirilmiş pamuklu bir bez veya bir tampon kullanarak kiri çıkarmak için devam edecektir yapmak için.

temizleme prosedüründen sonra hayvan kaygı görünce sen yavru kedi kulakları temizlemek için nasıl çözemedim düşünmeyin. onlar pençeleri kulaklarını ovuşturdu ve memnun ağzını sallamak sonra Genellikle böyle manipülasyon ve uzun bir süre çok düşkün değildir. Yeterince evcil yılda bunu bir kaç kez yapmak için - çok sık prosedürü tekrar etmek gerekli değildir. evcil sokakta günlük yürüyüş Tabii ki, eğer, o zaman her hafta kulaklarında bakmalıyız.

Not, bu prosedür hayvan zevk vermiyor, bu yüzden bazı inatçı kediler bile swaddle gerekiyor. tek yolu onlarla uğraşmak. Bu durumda, yavru kedi kulakları temizlemek için anlamak zor olabilir. Ama yine de olurdu bunu yapmaya.

her zamanki kirliliği ve yoğun saldırı veya kulak kepçesinde şüpheli noktaları olmadığını fark varsa, bir doktora danışmak en iyisidir. Belki evcil sadece veteriner reçete edebilir tedaviye ihtiyacı var. Örneğin, çıkıntı bir kene irin büyük miktarlarda ve sülfürik asit kazandığında. Buna ek olarak, uzman kolayca, bir hayvan problemi olmadığını belirlemek, ve yavru kulaklarını temizlemek yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.