Haber ve ToplumDoğa

River Batı Bug: Bir açıklama, kolları, flora ve ilginç gerçekler

Bir asker ve bir sınır muhafız - nehir insan meslekler, Batı Bug tanımını uygulamak durumunda. Ukrayna, Beyaz Rusya ve Polonya - neredeyse tüm uzunluğu ve su üç ülkenin sınır ayıran, 772 kilometre. Uzun tarihi boyunca, antik kıyı Tatarları ve Trek Napolyon'un askerleri geçerken, Boleslaw Cesur Warriors gördük. Büyük kayalar iki dünya savaşı kıyısında yatırılır. kum sınır çatışmaları su Küçük taneleri kendi kıyılarından yıkadı. Sadece gökyüzü saf akışına yansır ve her yeni gün bir mazisi temiz başlar. Eğer iki kez aynı nehre adım olamaz çünkü.

genel bakış

Podolsk Yaylası Batı Ukrayna. İşte Batı Bug başlar. kaynağında 5-10 metre genişliğinde bir kanal Bükme. Bundan başka, kuvvet ve kazanmak için, su yüzeyi genişliği 60-70 metre ulaşır, ve bazı yerlerde, 300 m. Ulaşır Havza fazla 70 bin. Km2 sahiptir. Batı Bug dondur-up Mart ayı sonlarında Aralık sürer. 3 ila 6 metre kaydedilen nehir taşkın seviyelerinin tüm uzunluğu. Batı Bug kolları - Mukhavets, Poltva Rath et al -. Kalınlıkta düz kanal ağ var. Bunlar ıslah çalışmalarının önemli bir öğesidir.

Flora ve fauna

Nehir aktığı üzerinde arazinin düz doğası, onun bankaların flora özelliklerini tanımladı. Bu karışık yaprak döken ve iğne yapraklı ormanlar hakimdir. Batı Bug sahil bu yerlerin bozulmamış güzelliği muhafaza doğal rezervlerinin ve sığınaklara organizasyonu için ideal bir yerdir.

Ukrayna topraklarında Açık - manzara rezerv "Bistryaki" ve hayvanat rezerv "Bug". flora ve fauna korunmasında özel bir yeri Pribuzhie Belarus sürer. Batı Bug Nehri ve kolu - Mukhavets - batı kesimi Belarus Polesie eşsiz doğal kompleksinin topraklarına komşudur. Burası doğal önemi önemli ölçüde bütün Avrupa'da ekolojik durumu etkileyebilir olduğunu.

göç yolları waterbirds asırdan beri Rus kuzeye Avrupa'dan buralara geçti. Kazlar, Wigeon, Ruff eskiden uzun uçuş sırasında kalanına Pribuzhskoye POLESIE seçildi. Bu hayvanların ve kuşların nadir türlerin korunması için uygun bir ortam düzenlenen Biyosfer Rezervi yarattı. Sizovoronok ve yılan kartalı, Avrupa vizon ve vaşak - Bütün bu Batı Bug bitişik topraklarında yaşama alanını buldu Avrupa'nın hayvan türleri orta kesiminde kaybolur.

Nehrin fazla 500 kilometre Polonya toprakları üzerinden akar. Bu Ukrayna ve Beyaz Rusya Polonya'yı ayıran doğal bir sınır haline gelmiştir. şehir Zosin (Zosin) kıyısında bulunan - bu güney-doğu Polonya şehre en uzak olduğunu.

Nedeniyle kıyısında Polonya'da büyük nehir uzunluğuna birçok doğal rezervlerini düzenledi. Özellikle Nadbuzhansky Peyzaj Park (Nadbużański Park KRAJOBRAZOWY) ayırt edebilir. 139 hektar ve çevre bölge ile bir alanı -. Fazla 222.000 hektar .. Polonya'daki en büyük çevre düzenlemesi park.

Rezerv olarak nadir korumalı bitkiler var aralarında 1.300 üzerinde tür var. geyik, geyik, yaban domuzu, su samuru ve kunduz yaşadığı Parkta. Özellikle çekici genellikle korumalı "Kırmızı Kitap" türler bulunur aralarında kuşlar, Batı Bug bankasıdır. nadir olmakla birlikte, sıradan osoeda karşılayabilir rağmen, Lesser Kartal, kerkenezim veya serçe şahin Benekli.

Havza ve coğrafya

Batı Bug havza - sınır ötesi bir su alanı, Baltık Denizi akını belirtir ve Vistula'nın drenaj havzasının yaklaşık% 20 barındırmaktadır. Coğrafi olarak üç eyalette bulunan. Havuzun yüzeyinin büyük kısmı dört içindedir Polonya iller Lublin, Mazowiecke'de Podlaskie ve Podkarpackie - (% 47). Neredeyse eşit paylarda kalan bölge Lviv ve bölünmüş Volyn oblastları Ukrayna (% 27) ve Brest bölgesini Belarus (% 26).

Ukrayna'da Batı Bug kaynağı 185 km'lik bir uzunluğa sahiptir ve dağlık bir bölgede yer almaktadır. 363 km üzerinde suyun orta alanlarda arasındaki doğal sınır olan Polonya Cumhuriyeti'nin diğer taraftan bir taraftan ve Ukrayna ve Beyaz Rusya. Son bölümde (224 km) Polonya'da bulunan ve Batı Bug içine boşaltır alanda Zagzhinskogo gölü ve nehir Narev, biter edilir.

merkezi kısmı içinde büyük göller grubunun oluşumu eşlik eder. Polonya tarafı bu Lenchinsko Włodawskie-göl sistemi üzerinde. Belarus ve Ukrayna toprakları üzerinde göllerin Shatskaya grubudur. Bunlardan en büyüğü - bu Orekhovskoye Oltushskoe ve Beyaz Rusya'da bulunan göller,.

Coğrafi olarak, nehir havzası Ukrayna platoya Brest Polesie ve Pribugskoye düz içeren geniş bir bölge vardır. nehir ağzı Votochno Avrupa Ovası'nda yer almaktadır.

kıyı yaşamı

ağırlıklı olarak tarıma yönelik Batılı Hata arazi bitişiğinde. Tarımsal üretim sektöründe işgal topraklarının yaklaşık% 45'i, ormanlar,% 27'sini kaplayan çayır ve meralar ise -% 18. Endüstriyel ve imal yapı malzemelerinin gelişiminin Polonyalı banka, tarım ürünleri Beyaz üreten ve işleme endüstrisi. Ukrayna - güç, ışık ve Kömür olduğunu.

Bug Nehri Havzası, yaklaşık 3 milyon kişiye ev bitişik Tüm topraklar. büyük şehirler: Lviv (Ukrayna) - 700 binden fazla, Brest (Beyaz Rusya) - 340000, Chelm (Polonya) - Yaklaşık 70 bin kişi ....

rekreasyon

Batı Bug Nehri, kolları, göller ve yapay rezervuarlar turizm ve rekreasyon için çok caziptir. Temizle hava, mükemmel ekoloji ve uygunluk burada sessiz kırsal eğlence hayranları ve eylemin destekçileri hem çekmek. Su rekreasyon - tekneler ve kano - turistler arasında en popüler eğlence etkinliği. Pribuzhie tüm toprakları üzerinde atlı ve bisiklet geliştirilmesi. Balıkçılık Aşıklar uzun Burası sevmişimdir. farklı tür balık bolluğu şampiyon sakin bir balıkçı avcılık gibi hissetmeye hatta acemi balıkçıya sağlar.

en çok ziyaret edilen yerler üzerinde Lenchinsko Włodawskie ve Shatskikh gölleri vardır. Belarus, popüler bir hedef olarak - Batı Hata Mukhavets ve Orman akını olduğunu.

Batı Bug kıyısında İlginç şehirler

Busk, Ukrayna. "Galiçyaca Venedik" - adı Batı Bug akışının birçok kilometrelik kaynağında bulunan şehir, atandı.

Tamamen Moğol 1241 yılında yıkılan, büyük nehir başında stratejik konumu, Busk el sanatları ve ticaretin gelişmesi merkezi haline gelmiştir. Magdeburg Kanunu Galiçya ilk birinde kendisine verildi. Batı Bug ve kıyıları boyunca ormanlar, hızla XV-XVI yüzyıllarda geliştiriyor kağıt endüstrisi için hammadde kaynağı olmuştur. Bousquet Ivanom Fedorovym, "Ostroh İncil" nin ilk baskısının yapılmış Kağıt üzerinde (1581) o yayımlandı.

Brest, Beyaz Rusya. Brest Kalesi - burası bellek durağanlık bahsedilince yüzeyinin yalnızca bir isim iter. Batı Bug ve kolları Mukhavets etrafına inşa edilen o Hitler'in birlikleri ilk darbeyi aldı. Brest Kalesi Koruma - savaş yıllıklarına Sayfa eşsiz cesaret. Her yıl anma kompleks Brest Kalesi binlerce kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

Brok (Brok), Polonya. Brock ilk söz 1203 yılı tarihli. Erken Ortaçağ'da Modern şehrin sitede ortaya çıkan yerleşme, nehir Batı Bug kıyısında iyi bir konuma sayesinde geliştirdi. Bu mallar Kiev Rus Avrupa'dan teslim edildiği üzerinde büyük ticaret yolu idi. Antik kent bugün onda antik atmosferini hükümdarlık iyi dinlenme severler çekiyor.

Antik nehir yatağı yavaş yavaş suyunu getiriyor. Onun kıyıları sakinlerinin hayatın farklı dönemlerini saklar. Savaş yerine, ve silah klank huzurlu yaşam ve melodik şarkıları geldi. Kuşaklar geçti ve kum üzerinde, yeni insanlarla aşağıdaki. Her gün yeniden başlar. imkansız olduğu için iki kez aynı nehri girmek için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.