SeyahatYol tarifi

Kerç Boğazı Tuzla Spit: description istirahat

Bugüne kadar, dünya haritası üzerinde, isme "Tuzla" ile iki coğrafi nesneyi bulabilirsiniz. ilk öğe - Tuzla adında bir burun. Ama ikinci konum - bu Tuzla ada, bu makalede ele alınacak. Adanın tam adı - Tuzla. Geçen yüzyılda ada gerçekten bir tırpan çünkü başlığında mevcut "Spit" kelimesi, tesadüfi değildir. Bugüne kadar bu tesisin bir örneği domuz denilen bir örgü olabilir. Bu Taman Peninsula bitişiktir. 1972 yılında Kerç Boğazı Tuzla Spit Karadeniz Kazak birliklerinin iniş yeri oldu, bundan sonra hızlı bir nüfus artışı var başladı ve kısa sürede birkaç düzine mezralar kurdu.

Tuzla Spit tarihçesi

Daha önce, 1972 yılında söylendiği gibi, ada Karadeniz birliklerinin Kazaklar geldi. At başlangıcı arasında 20. yüzyıl, bu topraklar başarıyla konumdaki mezra arasında Kazaklar, kimsiniz mutlu etmek milyonlarca yıl boyunca yaşamış burada. Erken 30s yılında balıkçı tekneleri geçiş kolaylığı için gerekli olan bir kanal kazmak karar verildi. Ama bu alanlarda sadece bir ay sonra küçük bir kanal sonuçlandı çok güçlü fırtına, oldukça geniş boğaz dönüştü vardı. Bu Tuzla Spit bağımsız ada haline yüzünden. 40'ların sonuna doğru makamları eski Tırpanın ada yapısını geri verdi. Böylece, geri kazanım suşi kabul edildiği özel tasarım, doğal olarak kuruldu. Özel metal yığınları ile sıkı bir örgü arasındaki bunları olar teslim. Bu fikir çok iyi görünüyordu, ama ne yazık ki, tasarım kendisi haklı değil ve ilk kış aylarında zaten çöktü. Böylece ada ismini Yüksek Spit verildi. Kurulduğu sonra, ada Krasnodar bölgesinin Temryuk ilçesinde yetkisi altında geldi. Ama adanın yakında hoşnutsuz sakinleri itaat hakkında bir makale yazmaya karar ve ada Kerç kent konseyini itaat haline geldi. Böylece, o Kırım Özerk Cumhuriyeti içine almak zorunda kaldı.

Tesadüf, İkinci Dünya Savaşı başladığında ada Atanacak zaman yoktu ve o pazara kadar değildi doğaldır. Ve sadece 20 yıl sonra, sınırları tamamen restore edilmiştir. Ama bitmiyor, sınırları sonraki yıllarda revize edildi.

Zor kader Tuzla Spit

2003 yılında, yetkililer tükürmek kurtarmak için tek bir deneme yapmaya karar verirler. Bu kez yaklaşımı daha kapsamlı olmuştur. tüm baraj inşa edilmiştir. girişim Krasnodar Bölgesi yetkililerinin inşaat geldi. Böylece, iki ülke, yani Ukrayna ve Rusya Federasyonu arasındaki devletler sınırları nedeniyle bir çatışma vardı. çekişme kemik ada aittir oldu. Baraj inşaatı bir hükümet toplantısı ülkelerin sonra durduruldu.

2005, Ukrayna uzmanları yoksa gerçekleştirilen çalışmalarda hangi olmuş berrak olduğunu dalga aslında yok etmek ada ve yakında elinden kaybolurlar. Bu çalışmalardan sonra, dalgaların etkisinden koruyacaktır özel birimler tarafından adanın çevresini güçlendirmeye karar verildi.

2014 yılında, bazı nedenlerden dolayı, tüm Kırım yarımadası Rusya Federasyonu taşındı, bu yüzden Kerç Boğazı'nın sorun iki ülkenin yetkilileri arasında müzakereler alakalı olmaktan çıkmıştır. Bugün verev ve Tuzla denilen güzel doğa rezerv korumak için gerekli adası arasında köprüler kuruyor. ilk tahminlere göre anakara Rusya ve Kırım bağlayan köprü, 2018 yılında tamamlanacaktır.

Açıklama muhteşem bir yer Taman denilen

Tuzla taş ve kalker, otsu bitkilerin kaplı yeterince verimli topraklar ve yerler vardır açtı. Doğa burada kendisi için inanılmaz bir mucize yarattı. Unpolished kenar barajlar pürüzsüz ve harika hale gelmiştir sahil. Onlar ve ünlü Tuzla Spit. Bu yerlerde istirahat kayıtsız kimseyi bırakmayacak. Plaj burada, denizden kum ile çok rahat tatile kaplı. Ayrıca burada da harika kolay atmosfer Abdülmecid olabilirsiniz defne, küçük adalar vardır. nedeniyle deniz suyu kahverengi ve sarı renkli olan su sevk kireçtaşı kayalar bile yeşil ve mavi tonlarını alır. Güneşte, bu taşlar kendi renk paleti oynarken çok güzel.

Meyilli ve ada arasında bir boğaz vardır. Onun üzerinde çok hızlı bir şekilde sezon sonunda bulunan adalar, onların şeklini veya yerini değiştirmeden söyledi. Bu doğal bir olaydır çok ilginç ve heyecan verici.
Hep kendin için bir hatıra bulabilirsiniz sahilde, bir şey genellikle karaya yıkar kaprisli şekil ve boyutları kabuk olmasıdır. tatilcilerin sıklıkla doğa ev böyle hediyeler götürüldü böylece bulmak zor benzer İki,. Özellikle, bu tür kabukları çocukları memnun. Çocukları olan aileler için mükemmel bir yer Taman olduğunu. Tuzla, özellikle de sahil, minerallerle noktalı, bu nedenle bu yerlerde yüzme çok yararlıdır.

Tuzla Spit dinlenin

Ada yapay olarak kabul edilebilir olmasına rağmen, uzun doğanın bir parçası olmuştur. Onun toprak yavaş yavaş yeşil otlarla kaplı ve her yıl daha fazla hale gelir. Barajın Kaba kenarları uzun pitoresk plaj dönüştü ve sessiz ve dinlendirici bir tatil için mükemmel bir yer haline edilmiştir. Körfez'den Küçük adalar yabani kuşlar için güvenli bölge bir tür haline geldi. suya taşlar güneşte renklerin çeşitli oynarlar. Birçok tatilcilerin burada fotoğrafları olun. Doğanın bu mucize bile nsvoeobraznoy damgasını alanlar haline gelmiştir. taş ve deniz ek olarak, bu alanda zengin ve diğer harika konumlar.

Güzel bir fotoğraf için en iyi sahne

tatilcilerin fotoğraflar için iyi bir görünüm arayan, o zaman bu seçenek idealdir. Hızlı akım yarattı garip şekiller taşları ve en batımı arazi oynar tamamen farklı, bu yüzden resim is özellikle başarılı. Harika görünüm ve inanılmaz bir atmosfer övünür Tuzla Spit.

Nasıl gidilir

Bu yere almak için basit, ama yine de belirli bir şekilde üstesinden gelmek zorunda. Burada iyi huylu ve hatta gerçekleştirebilirsiniz yerel insanlardan yön sormak en iyisidir. Ama gitmeden önce, haritayı kullanarak rotayı belirtmelisiniz. Araba ile iyi gidin. Ne zaman Tüm bu koşullar irade kalmak sadece harika.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.