Haber ve ToplumDoğa

Gizemli gezgin yangın - bu nedir? ışıklar dolaşıp bir yolu olarak mı?

parlayan ışıklar - gizemli fenomen bataklıkların üzerinde geceleri görülebilir. Antik çağlardan beri, bireyler korku ve terör neden olur. Bu dolaşıp başıboş ışıklar öldüler bataklık batağına, insanları sokulmuş inanılıyordu. Bkz parlayan topu her zaman kötü bir alamet olarak kabul edilmiş bir mum alevi şeklinde veya yangına. Bu doğal bir olaydır benzersiz değil dünyanın farklı halkları yapmak. Çoğu insan gizemli parıltı kötü alâmet görünümünü düşünüyorum, diğerleri ışıklar zor durumlarda insanlara yardımcı oluyor savunuyorlar.

gizemli ışıklar

Onlar topları veya mum alevi form var çünkü bu ışıklar genellikle "ölünün mum" olarak anılacaktır. Pek çok durumda, bunlar insanlara saldırgan bir tutum vardır ve her zaman kötü haber getirmek için inanılıyordu. İnsanlarda Batıl korku neden olur ve genellikle taze mezarlar üzerinde soluk ışıklar dolaşıp ne görülebilir. Bilim adamları havada cesetlerin ayrışma, fosfor nüfuz parlaklık neden ama bildiğim kadarıyla bu doğrudur olarak hayır diyemiyorum gerçeğiyle bu açıklar.

Bir göçebe yangın kendileri için insanları çeken ne zaman durumlar olmuştur, o bir bataklık batağına onları götürür. ışıklar uzun süre insanları kovalayan ve sonra hiçbir iz bırakmadan kayboldu belirtiyor diğer açıklamaları vardır.

dahil ve Rus Bazı milletler, olarak, titrek ışıklar yakın gömülü hazineyi işaret olduğunu söylemek efsaneleri var, ama bunu bulan, birçok hastalıkların ve talihsizlikler navlechot. Bu hazine kirli ruhu sterezhot inanılıyordu.

tanım

Çoğu zaman, ışıklar bataklık bulunur. Bazen ışıma diğer durumlarda, insanlar yanıp sönen nesneleri görmek çok tekil olabilir. Dolaşan ışıkları nedir? pek çok efsane ve dünyanın farklı halkların efsanelerinde verilen bu şaşırtıcı fenomenin açıklaması. Ancak günümüzde kendi gözleriyle gördüler tanıklar vardır.

kişilerde ilham parlayan ışıkların görünüm Açıklanamayan doğa korkuyorlar. Batıl bir korku genellikle bataklık ve mezarlıklarda görünen gerçektir. Daha az olarak da açık alanda görülebilir. Onlar bir küre veya mum alevi formu var.

Wandering, onlar bataklık, şeytani ışıklar denir ya da - dünyanın farklı yerlerinde görünen nadir doğa olayıdır. Onlar kol boyu bulunur ve hareket izlenimi yaratır farklı yerlerde, aydınlatılmış. sarı, yeşil, mavi: renk farklı olabilir. Nadir durumlarda, alevlerin benziyor. Ama onlardan duman olmaz.

Gibi ışıklar oluşur. versiyonları

Eskiden bu şaşırtıcı fenomeni kökenini açıklamak olamazdı ve efsanevi bir anlamda onu koyarsanız başıboş ışıklar meydana getirilirken, o zaman, modern bilim çeşitli açıklamalar verir. Sürümleri bu yüzden çelişkili, ilginç, ama sonuna kadar araştırılmamış.

Çoğu bilim adamı organik kalıntılar, bataklığın dibine batan ya çürümüş, toprağa alma gerçeğiyle bu fenomeni açıklamak. Hava fosfor karbon erişimi olmadan bozunmasından meydana birikir ve ateşler ve bir parlaklık meydana burada yukarı doğru yükselir.

İkinci versiyon - bioluminescence, bazı canlılar kızdırma izin. Bu bakteriler, balık, ateş böceklerinin yanı sıra bitki ve mantar mantar bazı türlerde olabilir. Ama bu bilimsel argümanlar parlayan ışıkların hareketini açıklamaz. Görgü tanıkları onlar önde taşımak veya bazen birkaç kilometre görgü tanıkları takip düşündürmektedir.

Slav mitolojisi

dolaşıp ışıkları tanımlayan bir çok halkların epos yılında Slav mitolojisi istisna değildir. Bu utopshih ruhları, öldürülen lanetli insanlar, büyücüler dinlenme bulunmayan ve onların mezarlarını veya ölüm yerleri üzerinde gezdirin inanılıyordu. Onlar 24 Ağustos sonrasında görülebilir.

Rusya ve Ukrayna doğu bölgelerde Buna göre, yaygın inanç vardır bataklıkları, ormanlar ve yolcuları cezbetmek ve su derinliklerine onları dışarı atmak ya da yoldan bir kişi vurmak için vaftiz edilmemiş çocuklar öldü denizkızı yaktı kıyı höyükler üzerinde ışıklar.

Çek Cumhuriyeti ve Slovakya bludchikami ışıkları olarak adlandırılan, su ve bataklık ruhları olduğunu. Onlar demetleri olarak görünür. Utopshih insanların ruhları Su bekçi göl, bataklık veya gölet aldı inanılmaktadır.

Polonya'da gizemli ışıklar Yağ çubuğunu aradı. Bu namussuzca Yaşamı boyunca toprağı mete sörveyörlerinin ruhtur. Onlar kötü, ve iyiye işaret değil onları toplantı.

mitolojisi UK

İngiltere'de, en hikayeleri ve efsaneleri başıboş ışıklar meydana getirmiştir. Ülkenin her bölgenin Mitoloji özel karakteri hakkında efsaneler ve inançlar bulunur. İşte onlar ölüm habercisi çoğunda sunulmaktadır. Buna ruh onda olduğu için o geldi demektir evin yakınında böyle bir alev görmek uğursuzluk olarak kabul edildi.

Galler koruyucu azizi olan eski bir efsaneye Saint David göre, o her ikamet kendi sonunu uyardı edilecek ve son yolculuğuna hazırlamak mümkün olacağını vaat etti. Bu dolaşıp ateş yapacaktır. Buna ek olarak, o defin yeri ve cenaze alayı düzenlenecek yol gösterilecektir.

gizemli ışıklar

Shropshire elini gezgin ateşe tutarak, demirci Will getirme konusunda bir efsane var. Birçok günahlar işlenmiştir ve cennete gidemedim.

o bunu düzeltmek böylece Aziz Peter, ona ikinci bir hayat verdi. Demirci ve o Cennet'e veya Cehennem'e ya izin verilmedi ki bu kadar çok günahlar işledi. Eğer sıcak tutmak, böylece şeytan, kendisine acıdı ve cehennemin alevleri kor verdi. Yani ruh şeytan ateşi ile yeryüzü Will gider.

Japonya'da Işıklar

Başıboş ışıkları gibi olayların ortaya çıkması, birçok kişi kendi yolunu açıklar. Gelen Japon mitolojisinde demetleri çeşitli türleri vardır. efsane doğdu ili bağlı olarak, farklı isimler taşırlar. Burada kötü varlıklar ve orman ruhlardır.

Abura-Akago - bebek yağı. efsane söylediği gibi aynı şehir insanı sokakta duran sürekli kutsal heykelin lamba yağı çalmak kim yaşadı. Ölümünden sonra o nedenle bir bebek dönüşüyor, lambalar petrol çalmak için devam eden bir dolaşıp yangın oldu.

Tsurube bi - ağaçların ruhları. ormanda dolaşıp uçan bir mavi ışıklar verilen addır. Onlar geceleri görünür ve dallardan salıncak ağaçta yaşayan ruhları olarak kabul edilir. Bazen topları yere düşer, ama sonra tekrar ağacın taç taşındı. Onlar zarar yoktur. yanmaz Mavi yangın, yanık insanlara habersiz hayatlarını, yaşamıyor. Bu ağacın sadece ruh.

ABD'de ışıklar

Gizemli topları bağışladı ve Yeni Dünya verilmez. Onun gizemli ışıklar bazı ABD eyaletleri sahiptir. Ancak, onlar hakkında efsaneler Avrupa inançlarına kadar eski değildir. ışıklar Saragoga ve Martha - Teksas'ta, bilinmeyen parıltı isimlerini aldı. Bu gizemli topları kendi özellikleri vardır. yangını Wandering kimse ona yaklaşmaya çalışırsa, rengini değiştirmek ve solmaya yapabiliyor.

Hatta dolaşıp ışıklar düşünmek korkuyorlar batıl Avrupalıların aksine, geçen yüzyılın 60'lı yıllarda Amerikalılar kendileri için gerçek bir patlama ayarladım. binlerce turist var gizemli gezgin ışıkları vardı ve arabalar ve atlar bunları kovalamaya çalıştı il madenciler Texas alanda, gel. Ama alevler hızla saklambaç oynayan ve şık Amerikalılarla aramak sanki kayboldu.

efsaneler da vardı. Bunlardan birine göre, 1952 yılında devriye arabası yaz gecesi iki polis bir sarı parlayan topu önünde gördüm yol boyunca seyahat etti. Onlar arabayı durdurdu ve topu, durdu sonra da gaz eklendi ve peşinde koştu ama yakalayamadım edemedi. katma hızını Spark ve orman dönüm kayboldu.

Min Min, Avustralya ışıkları

Geçen yüzyılda, Avustralya devlet Kvislend batısında, İskenderiye istasyonu yakınında gizemli ışıkların görünüm haberleri heyecanlandırdı. Yerel bir çoban mezarlıkta yanıp sönen ışıklar ettim. O yakından arabasına bunları incelemek ulaştığı zaman, o dolaşıp ışıklar bir araya gelip çoban taşındı bir top oluşmaya başladı görmek için sürpriz oldu. Korkuttuysak adam istasyonunun yanına gitti. top sürece o köye ulaşmadı olarak ondan sonra taşındı.

dağ Sněžka üzerinde Yangın

Bu şaşırtıcı öykü Geçen yüzyılın ortasında Çekoslovakya'da meydana geldi. Birkaç Sudetes gitti. dağ Sniezka üzerine onlar kötü hava ve yoğun kar yağışı buldum. Onlar yoldan, kaybetti ve yer üstünde gezinip bir mavimsi kürenin ön görünce umutsuzluk içinde idi olsun. Bir şey o zarar getirmeyeceğini çift söyledi. Kısa bir tartışmadan sonra çift yol gösteren, önlerinde süzülüyor topu karşılamak için gitmeye karar verdi. Bir süre sonra köy ev uzakta gördük.

Bu gerçekten hatta zihinsel, onlar yardım için emin, sorarsanız gizemli ateşli doğa, her zaman saldırgan olmadığını göstermektedir. Sonuçta onlara teşekkür etmeyi unutmayın.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.