SağlıkKanser

Kadın Sağlığı. trofoblastik hastalık

Trofoblastik hastalık - Kanser döllenme ürünlerinin tümörlerin gelişiminde neden olduğu bir hastalıktır. Hastalık oldukça nadiren oluşur ve dünyanın farklı yerlerinde farklı frekansı vardır. Ortalama olarak, gezegen yaklaşık 1000 gebelikten başına bir vaka gerçekleşir. Yılda olguda (son on yıl) ortalama sayısı 150-160 bin ulaşır.

aşamaları Sınıflandırma:

I - rahimde tümör;
II - diğer organlara yayılması: vajina, yumurtalık, fallop tüpleri;
III - akciğer metastazı;
IV - diğer organlarda geniş metastazı.

Kurtarma oranı tanı zamanında yapılmış ve tamamen tedavi etmek istiyor yetkili tedavi stratejisini seçilmiş olması kaydıyla, oldukça yüksektir hastalık. Kanser (trofoblastik hastalık) vakaların% 90'ında uzaklaşır. Nedenle, bir doktoru görmek için zaman önemlidir.

Trofoblastik hastalığı. risk faktörleri

Yüksek risk faktörleri şunlardır:

  • mol gebelik sırasında hamilelik, hem de buna bir yatkınlık;
  • 35 yıl sonra ilk gebelik;
  • kalıtım, "trofoblastik hastalık" tanısı ile yatar.

Buna ek olarak, ІI kan grubu ile hamile trofoblastik tümörler, çocuklar ilk gruptan erkekler tarafından tasarlanan özellikle bu ortaya çıkmasına daha yatkın. endemik bölgede yaşayan ilişkili bir hastalığa bir yatkınlık da vardır - Hastalığın Dünya'nın oranı bazı bölgelerde 1 100 yılında gebelikleri ulaşır.

Semptomlar ve trofoblastik hastalık tanısı

1. Tümör gelişimi vajinal asiklik lekelenme eşlik eder. Bu geçiren hastalar için özellikle doğrudur molar gebelik. en bol fallop tüpü veya rahim lokalize tümörü birlikte kanama olabilir. metastatik düğüm oluşumu da iç kanama eşlik edebilir.
2. trofoblastik tümörlerin olması için kramp, karın ağrısı eşlik eder.
3. ilerici anemiye neden hızla kanama bozukluğu dahil Kanama, ateş ve ateş nedeni haline gelir.
paroksismal öksürük, göğüs ağrısı ile birlikte 4. metastatik akciğer. Şiddetli baş ağrısı, neden beyne metastaz penetrasyonu ile uzuvları parezisine. sindirim bozuklukları, bulantı - bağırsak hasar varsa. İdrarda hasarlı böbrekler kanın karışımını görünebilir edin.

Şüpheli tanı "trofoblastik hastalık" olan hastaların incelenmesi

1. Jinekolojik muayene doktor mukoza zarı, tümör nodülleri, rengine özen ettiği aynalar yardımı ile rahim büyüklüğüne ve eklerinin.
güvenilir bir rahim içinde varlığını veya tümör yokluğunu belirlemek için yardımcı 2. Ultrason teşhis. Ultrason da etkinliğini değerlendirmek için tedavinin çeşitli aşamalarında kullanılmaktadır.
3. Ek şekli: kandaki insan gonadotropin düzeyde histolojik analizi kazıma.

Trofoblastik hastalık ve tedavi yöntemleri

Bir bir tedavi bireysel yaklaşımı seçerken en iyi sonuçları elde etmek için, dikkate (özellikle HCG olarak) yaş, kan grubu, kan hormon düzeyleri, önceki gebelik, tümör lokalizasyonu nodu metastazlarının büyüklüğü ve konumu doğasını almak gerekir.

Trofoblastik Tümör kemoterapiye çok duyarlı olduğunu. En büyük etkisi "klorambusil", "Metotraksat", "Daktinomisin" gibi hazırlıklar ulaşmanıza yardımcı olmak için.

Beyin hasarı kemoterapi maruz ile birlikte kullanıldığı zaman.

sonuç

Modern tıp teşhis ve erken tedaviye başlamak. Kemoterapi çoğu durumda etkisi vardır. Zamanında tedavi hastanın hayatını kurtarmak için değil, aynı zamanda tam üreme fonksiyonunu korumak için, sağlığını geri değil sadece izin verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.