Sanat ve EğlenceLiteratür

Perisinin Masal. Biraz perisinin Masal

Kötü periler var. kendilerinin gücü ve kuvvetini hafife alma.

önsöz

Bir kez bir marina vardı. Kötü bir, yaramaz bir kızdı. Ve yine genellikle kaprisli, ben bahçeye gidip evden çıkmak için yardım etmek istemiyordu.

Anne defalarca kızını anlattı: "çabuk hazır olun, yoksa kötü peri alacak!".

Ama kızım kendini çok zeki düşündük. Ve sadece o onlardan biri olmak istiyor üstünden iki yıl geçti söylüyordu!

Konuşana bakın

perisinin Masal Marina onu birisi yavaşça ama düzgün omuz iter keçe bir rüya ile başladı.

Ile zar zor sağ gözünü açtı. Sabahın üçünde geçmiş, yarım bebeği bırakmadı Saatler,. oturma kız ve kedi bıyıkları karşısında onu gıdıklayan. "Sardel! Sakin "-! bir rüya Marina tısladı.

Ama kedi bırakın ve sadece sessizce ağzının içinde acele etmedi:

- Öyle görünüyor bir peri masalı küçük bir peri hakkında ....

Şimdi kızlar hem gözleri şaşkınlıkla ardına kadar açık.

- Ne ??? Eğer konuşuyorsun? Neden daha önce söylemedin? - neredeyse bağırdı.

- şikayet eden bunun için değildi - alaycı kedisine söyledi.

Ama marina gözünde uygun bir anlayış görmeden, şunları söyledi:

- Bir peri ve bir kız yaklaşık bir masal var duydu? Sihirbazlar mucizelere inanmıyorum edenler pick up. Böyle pişkin aptallar sonra sadece sihirle ikna edebilirsiniz gibi. Ve hatta kediler bir masal konuşurken. Sardel yakındı - Orada zaman içinde hiçbir kaçış olasılık olduğunu, bunu sıkı bir rüya beni sıkmak aynı başarmıştır.

Ben oldukça farklı seni temsil

Şu anda, kapı gıcırdayarak açıldı ve odaya çok garip bir kadını girdi. O siyah bir elbise giyiyordu. O kirli, yıkanmamış, dağınık kırmızı saçları vardı. elinde bir şekilde terlik oldu.

- Pfrivet! - Lisp karşıladı bayan Marina gülümsedi ve çarpık gülümseme, ağzını diş çifti yoktu.

kıza olayların bu beklenmedik gelindiğinde bir hıçkırık saldırısına uğradı. Ama garip bir bayan onu kaybetmek ve Spor ayakkabılarını salladı vermedi. Marina hands bir bardak su oldu. içme sonra, o nihayet sordu:

- Ve sen kimsin?

- Ben kimim? - Yabancı yeniden wryly gülümsedi. - I - kötü peri!

Vay, işler ...

Neredeyse boğulma, Marina kötü periler var olmadığını aynı nefeste blurted. bayan tekrar güldü. Hatta kahkaha onu lisping oldu.

- canım Sana ne var! Sen sahip olmadığını söyledi ilki değiliz. Kvazelyabra - Bu arada, kendimi tanıtayım! - peri seslendirdi.

- iğrenç adı nedir - düşündü, Marina, ama yüksek sesle şunları söyledi:

- Hmm, kuyruk masal - doğru mu? - Kız istedi.

Bu kez Kvazelyabra sinsi şaşı.

- Hayır, elbette! Bu hikayeler cücelerin ile gelip. Ve böyle saf kızlar inanın. Mutlak gerçeği - bir peri ve elf hakkında sadece bir peri masalı.

Kvazelyabra hapşırdı ve nefretle kız büyük yeşil burnunu koklamaya gördü.

- Um ... Bir mendil ile burnunuzu silin gerektiğini düşünüyorum! - O meşgul bir şekilde söyledi.

- Benim yol yordam? görgü nelerdir? - Hatta gerçekten sürpriz peri.

Yine onun anlatının Krivozubov ağız Kvazelyabra başlangıcını açığa.

- Eğer büyülü kale, Marina lazım aslında! Burada seveceksiniz. Öncelikle, bu kadar, o ne kadar istediğini uyanmak gerekir. İkincisi, hiçbir bahçeler. Tabii ki, hiçbir okul ve enstitü! Bir karikatür varken kim, sıkıcı bir çalışmanın üzerinde çok fazla zaman kaybetmek istiyor!

- Bir zamanlar ben Masha denilen, sizinle aynı oldu. Ve tıpkı senin gibi, ben de öğretmeye çalıştık çamur ve don geçmesi, giyin sabah kalkmak için oldukça tembel oldu. Bir gün, gözlerini kapattı ve bir peri olmak için bir dilek tuttum. Tabii ki, rüya pembe bir elbise ve değnek oldu. İstek gerçek oldu. Kvazelyabra devam - Ama kötü periler takım elbise ve büyülü terlik dayanır. - Ben burada yaşamak beri, giysilerini yıkanmış asla, ben temizlik ve diş fırçalama, yıkanmak yemekleri ve zeminler yıkamak sevmiyorum. Sadece ben bilgisayar ve tablet üzerinde televizyon ve oyun oyunları izlemek şeyi yapın. Bu nedenle, burnuna yeşil sümük gibi küçük şeyler, gerçekten fark etmez. Ama bugün umurumda olmaz ve siz - uğursuz bir peri tamamladı.

kirli tur

- Tamam, bu kadar konuşma yeter. Gel sana kale göstermek! - Kvazelyabra canlanmış.

Wag büyülü terlik - ve kapı açıldı.

Hatta tek bir adım yataktan çıkacak ve kademeli olmadan, Marina büyük hayal kırıklığına uğradım. perisinin Masal onu çok çekici ve cazip görünüyordu. Ve aslında, kapının hemen dışında yıllardır yıkanmamış yemekleri dağ oldu. Duvarlar bir örümcek ağı asılı itibaren büyük sıçanlar koşturup. Büyük odanın ortasında bir masa, TV, bilgisayar ve tablet ile oldu. nispeten taze balık artıkları yatıyordu altında.

- Temiz olmayan kaç yıl, Kvazelyabra? - Marina dehşet içinde sordu.

- Pfonyatiya bilmiyor - sakız çiğneyerek, iğrenç peri söyledi. - Rakamları bilmiyorum okulda çalışmadım.

- Ama bu beni ilgilendiren hayatın tür açıkça değil - Marina sıkıca söyledi. Senin gibi yaşamak istemiyorum! Bu, korkunç iğrenç! Tüm kabul etti ve şimdi o sonra erken anaokuluna kalkmak ve olacak - okula. Her gün Yeri süpürecek ve haftada bir yıkamak için ve bir hatırlatma olmaksızın dişlerinizi fırçalayın. Ben yemekleri ile anne yardımcı olur. Sonuçta, başka kim ona yardım, ancak ana yardımcısı ki?! Ve yakında bahçe bitirmek ve okulda mükemmel bir öğrenci haline - o önceden hazırlanmış bir metin okuma sanki kız ağzından kaçırdı.

Kvazelyabra ve göz açıp kapayıncaya çöp yığınları yere uçuruldu.

Bu anne zamanı

- Sardel kulağına Marina söyledi onun omuz kıza gri ayağını koyarak - peri Tale eve göndermiş gibi görünüyor.

- Çok iyi. bebek Sardelyu döndü yanan gözlerle - Ama dünyanın en zeki hayvanı birkaç soru vardır.

Flattered kedi hangi sadece elinden, en ciddi tür yapılan ve evrenin karmaşık sorunları için hazırdı.

- Ve bir Noel Baba var mı? - Marina istedi.

- Tabii ki - o bir gülümsemeyle çizgili söyledi. - Ve burada başka bir şeydir - kaşlarını ifade etti. - kediler gerçekten yatağın altından çekerek, kuyruk tarafından çekilen sevmiyorum gerçekten doğrudur.

Bu noktada, bir şeyler değişti. Kale sihirli kemerler kayboldu ve odanın eşiğinde anaokulunda kızını uyandırmaya geldi bir yerli annesi duruyordu.

mutlu son

Sabah kaldırdı edilemez Genellikle uykulu marina, bir kurşun yataktan sıçradı ve annesi, çok hızlı, anlaşılmaz bir deyişi sarıldı:

- Anne, bir daha asla yaramaz gidiyorum! Hep zamanında bahçede yürümek ve evin çevresinde size yardımcı olmaktan mutluluk uyanacaktır. Ve yine - kötü peri vardır. Bu konuda Tale bana gösterdi.

Sonra daha da annesine sarıldı ve bir an için gözlerini kapattı.

- korkunç bir rüyaydı Ne - korku kız düşündü.

dolapta üzerinde oturan bir peri izlerken duygu bu dokunaklı an. Ancak şimdi o tanıdık pembe elbise ve gözlük yarım ay oldu. Affably anne Marina salladı gitmişti. Havada başka an bir iz kalmıştır sihirli değnek, ama yakında gitmişti.

Sly Sardel odanın görünümünü sonra çok dikkatsizce, sosis yemek için mutfağa doğru gitti masaya bıraktı.

O yakalanmaktan korkmuyor değildi. Annem meşguldü ve babam Marina da o geç olduğunu bağırarak ve sıcak demirle kravat sıvazlayın çalışırken, işe gitmeden önce yatakta yatmak sevdim, sonra da evin içinde koştu çünkü.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.