Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl alıç pişirmek için? kış için stok yapması

Sonbaharın başlangıcı ile, banliyö alanlarında birçok bahçıvanlar lezzetli ve son derece yararlı alıç olgunlaşmaya başlar, kış için hazırlık kendiniz göreceksiniz bu, farklı şekillerde yapılır. Ancak, bazı garip nedenle veya bilmeyerek bahçıvanlar kalça stok tercih ve alıç ağaçları sadece dekoratif bir çit olarak yetiştirilmektedir. kırmızı meyveler tıbbi özellikleri bir sürü poz ve düzgün hazırlanmış, tamamen onlara çünkü o, boşuna olduğunu. Kaç yemekler şaşırtacak ve tat memnun edecek bu onlara ekleyerek hazırlanabilir!

Nasıl kış alıç hazırlanmak için? ilginç yolları

En hızlı ve en kolay seçenek biri kurutmaktır. meyve çıkarılmasından sonra yüzey muşambaların boyunca eşit olarak dağıtılır ya da elektrik kurutucu içine koyun. Doğal koşullar altında, süreç çok süresidir - En az bir hafta sürer. yağmurlu havalarda, çilek odasına girilmelidir.

Geleneksel kurutma fırını hızlandırmak için kullanılabilir. hammaddeler bir meyvenin olarak uygun olan ve henüz tomurcukları çiçeklenme edilmemiştir. Kurutulmuş bitki bez torbaya koyup iyice uzun süre tutulur - Birkaç yıl. Vücut değerli minerallerin temel bir kaynağı sağlamak için yardımcı ürün elde mükemmel vitamin içecekleri, Of.

O yüzden değil sadece kurutulmuş alıç unutulmamalıdır. kış Hasat - bu, tabii ki, zahmetli, ama sonuç buna değer. taze meyve Maruz ve pişmiş dondurulmuş. Bunlardan suları, reçel, komposto, reçel ve yapılmış şeker. için tarifler konserve sayılmaz.

ısıl işlemden sonra vitamin kaybetmiş, yüzden bir dut öğütülmüş şeker doldurup dokunulmazlığının kaldırılması için kullanılması önerilir unutmayın. Tatlı bir diş, biz lezzetli birkaç önerimiz sunuyoruz.

reçel

Kış alıç hazırlanmak önce bakım gıdaların korunması için alınmalıdır. Taze meyveler kilogram başına şeker benzer bir miktarda, sade suya yarım fincan ve yarım tatlı kaşığı ananas gerektirecektir.

meyve, kararmış ve hasarlı yineleme - çıkarın. Yıkama, bir sıvı çıkış hattına (A kevgir kullanın) verir. Derin bir kapta ise suda şeker çözülür ve ateşe gönderin. kum taneleri tamamen kaybolana kadar tatlı şurup pişirin.

Sıcak çözüm meyveleri dökün ve odada 10-12 saat bekletin. Kaynamaya sitrik asit ilave edildi ve 15 dakika süre ile kaynamaya ağırlık veren, meyve ile plaka üzerinde tava koyun. bir havlu ile örtün ve komple soğutma bekleyin. Biz alıç steril kaplara vitese. güneşli günlerde napomnanie - kış için stok yapması.

Daha sonra, meyveler on dakika süreyle kaynatılır kıyma veya elek: İstenirse bir reçel çekirdeksiz hazırlayabilir. Ev yapımı bir muamele şekerleme ürünleri için dolgu olarak mükemmeldir. ne çeşit yemekler yemek, onun güvenliği ve kalitesinden emin% 100'dür Bu durumda, biliyorsun.

multivarka yemek pişirmek

Sen soba durmak istemiyorum? Ardından, modern teknolojiyi kullanır. Gerekli tüm ürünleri (su, meyve, ananas ve şeker), set "çorba" ya da "Söndürme" Bir kapta yatırın. Pişirme işlemi iki saat sürer. Bileşenlerin sayısının azaltılması mümkündür. sekmesi her zaman çanağın yer değiştirme rehberliğinde zaman. Talimat 2/3 ünden daha doldurmak için tavsiye edilmez.

için basit bir reçete Akdikenin komposto kışın

Bu içecek eşsiz cesaret vermek ve pilleri şarj edecek. Ekşi-tatlı elma ve alıç meyve buçuk kilogram hazırlanır. Ayrıca kilogram toz şeker paketleri ve iki litre su olmadan yapamaz. Biz üç litrelik kap üzerine sıvı yeterli olduğundan emin olmak için biraz daha uzun sürecektir yoktur.

Elmalar değil tohumları kaldırmak için unutmadan, orta dilimler halinde kesin. alıç yıkayın. kış Kırmızı meyvelerin Hasat - o da diğer ürünlerle bunların bir kombinasyonudur. Isıtılmış su beş dakika kaynatın, sitrik asit ile şeker ekleyin. alt katmanlara yayılması Sterilize kavanoz ürünleri söyledi.

günlük ters bir biçimde sıcak şurup, kapak silindir yukarı ve mağaza dökün. Sen hoş, yumuşak, hafif ekşi, içki ile şaşıracaksınız. Eğer çok şekerli komposto gibi etmezseniz, şeker miktarını azaltabilir. Akdikenin kış aylarında hasat ve soğuk sezonunda bir tedavi zevk!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.