Ev ve AileGebelik

Erken gebelik sırasında "Parasetamol" alabilir mi?

adil seks, hamile annenin, her biri çok dikkatli sağlık durumuna işaret eder. Bu hamile kadınların çoğunluğu virüs ve bakterileri yenmek maruz dikkati çekiyor. Bu en erken zamanda meydana geldiği. Vücut embriyonun normal gelişimi için bağışıklık savunma sayısını azaltır olmasıdır. Ben ilacı "Parasetamol" içebilir miyiz erken gebelik? Bu soru birçok kadınlarda ortaya çıkar. Bu makalede bulabilmesi cevabı. Erken gebelikte fonlar "Parasetamol" kullanımı olasılığını etkileyen birkaç faktör dikkate değer.

Gebelik ve erken onun terimler

Başlamak için gebeliğin erken döneminde denir zamanı gelince, içinde karar vermektir. Kadınlar bu fetüs bir embriyo denilen edilemeyen dönem olduğuna inanıyoruz. Çoğu zaman bu ilk bir dönemdir hamileliğin onuncu haftasında. Ancak, doktorlar farklı görüş var.

Erken gebelik yaşı fetüs henüz plasenta tarafından korunmayan edilme süresini denir. Çoğu zaman 1-14 haftadır. Tüm organların ve gelecekteki bebeğin sistemlerinin temel oluşumu yoktur bu dönemde oldu. Bu nedenle, pek çok ilacın kullanımı için yasaklanmıştır.

Hamilelik sırasında ilaç "Parasetamol"

erken aşamalarında, hem de sonraki olarak, tıp birçok hastalığa mücadele edebilmektedir. Bunlar ateş ve ateş, ağrı ve çeşitli iltihabı sayılabilir. "Parasetamol" araçları çok popülerdir ve her anne adayı mevcut olduğunu belirtmek gerekir. Bu düşük maliyetli ve yan etkileri minimum vardır. hamileliğin "Parasetamol" sırasında mümkün ya da değil, anlamaya çalış.

soyut neler sunuyor?

Ben hamilelik sırasında "Parasetamol" ilacı alabilir miyim? Talimat oldukça güvenli demektir ve hemen hemen yan etkiye neden olamayacağını söylüyor. İlaç genellikle bebek bekleyen anneler, aynı zamanda yeni doğan çocuklara sadece uygulanır nedeni budur.

talimatlar hamilelik "Parasetamol" sırasında içebilirsiniz belirtti, ancak doğmamış bebeğe dikkate risk almaya gereklidir. Hazırlık herhangi sahnede almasına izin verilir. Bu bir istisna ve erken gebelik (birinci trimester) değildir.

Doktorlar ne diyor?

Gebelikte, "Parasetamol" mümkün mü? insanlar doktorlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Doktorlar bunun ancak ondan beklenen fayda doğmamış bebek için risk daha yüksek olacak durumlarda, gebelik sırasında "Parasetamol" almak mümkün olduğunu söylüyorlar. adil seks yüksek sıcaklık olsaydı, embriyo basitçe yok olabilir. termometre ölçeğinde 38 derece geçmişte gül ortaya çıkar. yakın ölüm kırıntıları güvenli demektir - Bu, bu durumda ilaç içmeye nedeni budur. Belki ileride çocuk böyle tedavi olmadan hayatta kalacaktır. Ancak, ateş yükselen yaşam destek sistemleri üzerinde hiçbir etkisi olacak hiçbir garantisi yoktur.

İlaç bir analjezik olarak kullanılırsa çocuğu taşırken, aynı zamanda alınabilir. Doktorlar bazen bu sendrom korkunç rahatsızlık getirmek ve gelecek anne korkutmak olduğunu söylerler. En güçlü baş ağrısı ve diş ağrısı olduğunu. Bu durumda aşırı stres sadece hamile kadının durumu daha da kötüye ve embriyonun ölüm tehlikesine neden olabilir. Ağrıdan muzdarip olduğunu daha uyuşturucu "Parasetamol" bir doz almak bu nedenle tavsiye edilir.

Karaciğer üzerindeki etkisi

Gebelikte, "Parasetamol" mümkün mü? Eğer karaciğer ve böbrek sorunları ortaya durumda sorunun cevabı olumsuzdur.

Aslında, herhangi bir ilaç kaçınılmaz kan içine soğurulmakta ve karaciğer geçer olmasıdır. Bu gövde bir çeşit filtre olarak hareket eder. Bebeğin vücut hamile kadınlardaki beklerken iki çalışır. Karaciğer üzerindeki yükü artırır. Gebeliğin başlangıcı ile, yavaş yavaş sürekli filtrelenir bir kadının bedeninde, kan hacmini arttırır. Uyuşturucu büyük miktarda alırsak, karaciğer basitçe yükü kaldıramaz. Bu durumda, çeşitli hastalıkları karşılaşabilirsiniz. ilaç kaçınılmaz olan birçok hekim birlikte karaciğer indirgeyici maddeler tatbik edilebilir.

Ayrıca, gebelik sırasında ilaç "Parasetamol" (erken dönemlerinde ve sonrası) olumsuz böbrekleri etkileyebilir. Eğer varsa böbrek taşı, tamamen hap kullanımını ortadan kaldırmak için en iyisidir. Ancak, ilaç diğer formları, gerekirse kullanabilirsiniz. Tabletler "Parasetamol" pelvisten idrar akışını bozabilir ve bir enflamatuar oluşumuna neden olmaktadır. Ayrıca, ilacın yan etkisi renal kolik olduğunu. Bu bakılmaksızın doktorun yasağı, ürünün kullanıldığı bir döneme denk gelmektedir.

Tıpta olarak kan ve kan damarlarını etkiler?

Erken gebelikte ilaç "Parasetamol" ve daha sonra bir kan kalınlaşma etkisi olabilir. Eğer damarlar ve kan damarları ile ilgili bir sorun varsa, kesinlikle kontrendike demektir.

Eğer alarak başlarsanız, kan pıhtılarının oluşması alt ekstremitelerde (en popüler seçenek) değil aynı zamanda rahim duvarına fetüsü bağlayan damarlarda sadece oluşabilir. Bu durumda, en sık gelir oksijen açlık ve embriyonun ölümü.

Tabletler "Parasetamol" ve anne adayı mide

Tüm ilaçlar kaçınılmaz hastanın mide ve bağırsak içine düşecek. Ben bir istisna ve uyuşturucu "Parasetamol" oldu. erken dönemlerinde ilginç bir konumda Birçok kadın bulantı, kusma ve mide gazı şikayetçi. Aynı zamanda ağrıyı veya karşılaşabilirsiniz midede ağırlık yapar.

Tıp bir kadının vücudu, sadece durumu şiddetlendirir girer. En doktorlar, gerekirse, tabletler ve şurupları kaçınıyorum yüzden. Çoğu zaman, doktorlar reçete rektal fitiller ilaç "Parasetamol" ile.

Nasıl gebeliğin çok erken evrelerinde ilaç "Parasetamol" kullanılır?

Başlamadan sonra, ilacı almaya karar verirseniz form üzerinde karar vermektir. İlaç, standart tablet, şurup ve fitiller şeklinde mevcuttur. Buna ek olarak, enjeksiyonları "Parasetamol" vardır. Ancak, bunlar nadiren adaylarının anne tedavi için reçete.

Hamile kadın için salımının en güvenli şekli kıvılcım olacaktır. Bunlar mide ve bağırsak üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve hemen kana emilir. Ilacın dozajı dikkat etmek gereklidir. aktif bileşenin en az içeriği tercih edilmelidir.

İlaç "Parasetamol" ile tedavinin hatırla gecikmiş olmamalıdır. onun güvenliği rağmen, tıp hâlâ damarları aracılığıyla çocuğun vücudunda emilir. sadece bir kere alınan Küçük dozlarda, pratikte fetüs üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Ancak, ilacın düzenli kullanım ile beklenmedik bir komplikasyon olabilir. Bu para her türlü için geçerlidir.

Bir küçük Sonuç ve Sonuç

Artık erken hamilelikte ilaç "Parasetamol" kullanıp kullanamayacağını biliyoruz. Tabii ki, hiç kimse belirli fonların kullanımını terk için zorlayabilir. Ancak, doktorun tavsiyeleri dinlememiş ve tüm reçete tedavi uymalıdır.

Onların sağlığı için değil, aynı zamanda bebeğinizin gelecekteki sağlığı için sadece sorumludur şimdi, unutmayın. Eğer daha güvenli bir tedavi yöntemlerini seçmelidir ve ilaç kullanımı yalnızca aşırı durumlarda başvurdu nedeni budur. Kullan "Parasetamol" ilaç gerçekten gerekli olduğunda. Belirtilen doz aşan ve mümkün olduğunca erken tedavi tamamlamak asla iken deneyin.

Sağlıklı ve kolay gebelikler seni ol!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.