Ev ve AileEvcil

Papağan balığı - akvaryumun alışılmadık sakini

Akvaryum balığı papağan - doğal olarak Kuzey ve Güney Amerika'nın taze suları yaşam yapay tsihlazom farklı türler geçerek elde bir melez. Çoğu zaman papağan renklendirme yaygın olarak değişir - sarıdan portakal, koyu kırmızı ve mor olmak üzere parlak kırmızı, için. Bu akılda kalıcı renkler nedeniyle karotenoid içeriği yüksek özel yem, kırmızı tonları arttırıcı sonucudur. turuncuya normal diyet renk değişikliklerine geçişte. doğal renk tsihlazom vücudun anımsatan "vahşi" rengine sahip az yaygın papağan yeşil, mor, mavi renkleri yanı sıra bireyler. Bir papağan gagası benzeyen başının tuhaf şekline görünüşte nedeniyle balık, adı.

Şu anda, balık papağan, içeriği özel ev giderek daha popüler kiracı olma çabaları ve ofis akvaryumlar gerektirmez. diğer birçok melez gibi, onlar dayanıklılık ve sağlıklı farklıdır. Gıdalarda iddiasız, onlar bitki ve hayvan kökenli, et ve deniz taze ve kuru gıda absorbe hazırız. Parrot Balık sonu ve sürekli yalvarıyor günlerce yiyebilir, iyi bir iştahı vardır. Işık kapalıydı önce, özellikle geceleri yiyecek akvaryum aşırı miktarda dökün yoktur. Balık yemek için zaman yoksa, o sabah berbat, ama yine de bir obur, pick up ciddi zehirlenmesi alacak olduğunu.

Papağan balığı huzurlu eğilim ve ilginç alışkanlıkları farklıdır. O genellikle yemeklerini kızartmak en küçük tür Gracilis ve neon hariç diğer birçok balık, iyi anlaşıyor. Akvaryumda papağan davranış - bu saatlerce izleyebilirsiniz kendisi için büyüleyici bir manzara vardır. İlk başta, balık sürekli yeni bir ev adapte kayaların veya bitkilerin çalılıkları yuvalanmış, utangaç ve konuşkan bulunmaktadır. İlk kez, sadece bir zaman besleme, barınak seçilir. Ama usta, kırmızı papağan, Kiroseiz'e birbirini kovalayan ve kayalar ve kütüklerin arkasına saklanarak başlayın. Beslenme sırasında genellikle aç daha halsiz komşular bırakarak iyi çerez kadar yakalamaya vardır.

çok tartışma konusu olan Balık papağan yetiştirme, hala yavrular verir. Literatür döllenmemiş yumurtalar çoğu olmasına rağmen vakalar, canlı yavru üretmek açıklar. hazırlık olarak yumurtlama, balık, bitkiler kazma taban topoğrafyası değişen toprağa delik kazmak. Dikkatle onlar yumurtalarını ve ona bakmak başlar, bir yer hazırlamak. tankında yaklaşık% 15 su, başarılı bir sonuç için damıtma değiştirilir ve asitliği pH 6,6-6,8 düşürülür.

Yetişkin balık papağan yaklaşık 15 cm kadar büyür, ancak akvaryumlarda içeriği büyük hacimler (1000'den litre) rezervuarda 25 cm ulaştığında sığınak olmalıdır -. Yüzmek için Taşlar, kütüklerin, mağaralar, mağaralar ve bitki çalılıkları ve boş alan. iddiasız kırmızı papağan içerik bakımından By. Optimum su sıcaklığı - 22-25S, pH 6,5- 7,5, sertlik 5-70. Balık istenen havalandırma ve su hacminin yarısının haftalık değiştirme sağlık normale geçebilmesi için. En oynak bireyler atlayabilir çünkü Akvaryum, küçük, özellikle, üst kapağı arzu edilir.

Esaret, papağan balığı yaklaşık 10 yıl yaşıyor. Tank boyutuna bağlı çiftler halinde veya beş veya daha fazla kişi gruplar halinde onları daha iyi tutun. Onlara iyi arowana, Gourami, makropody, discus, melek balığı ve diğer bakmak yanında büyük balık. Herhangi akvaryum papağan ise göz alıcı görünümü ve onları uzun süre aynı yerde kalmasına izin vermez canlı karakteri, etkileyici ve çekici sayesinde vardır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.