SağlıkSağlıklı beslenme

Kaç farklı çeşit üzüm de kalori.

üzüm Terapötik, tıbbi ve aromalı özellikleri eski çağlardan beri insanlığın bilinmektedir. Çok fazla şeker içerdiğinden Ama sağlıklı bir yaşam tarzı ve çeşitli diyetler hayranları arasında bugün, üzüm şekil için kötü olan görüşünde. Aynı zamanda üzüm içerdiği vitaminler nedense unutmak için büyük miktarlarda yanı onun kalori içeriği o kadar çok yüksek değil. Ama üzüm tanelerinin içerdiği şeker, bu zaman bel zarar vermeden kaslarınız bir şarj eregrii verebilecek yazılı sayfalar ve kullanışlı glikoz milyonlarca zarar sakaroz, değil. Başka bir deyişle, o kadar korkunç üzüm şeker, bunun görkemi.

Yani, ne kadar kalori üzüm ve yakından ağırlıklarını izleyen kişileri olması mümkün mü? üzüm farklı çeşidi gelir beri bu sorulara kesin bir cevap oldukça zordur vermek. Ana çeşitleri olarak kabul edilir ve daha yararlıdır onların hangisi öğrenmek için Çok daha mantıklı.

yeşil üzüm

Ürünün 100 gram başına sadece 69-70 kalori - bu üzümün Kalori içeriği çok azdır. Bu nedenle, sakaroz farklı olarak, hemen işleme ve metabolizması, kas tonusu üzerinde yararlı bir etkiye hızlandırıcı, kana, glikoz ve fruktoz gibi şeker içerir. Kalbin hastalıkları ve kan damarları gibi bir yol olan insanlar için üzüm ve kullanışlı vücutta kalsiyum eksikliği telafi etmek için. Ayrıca büyük miktarda içerdiği vitamin B, bu gelişmiş hematopoez katkıda anemisi olan yardımcı olur, üzüm.

Üzüm "Isabella"

Bu kesinlikle her şeyi biliyor Rusya üzüm çok popüler olan, bizim enlemlerde en popüler biridir. Ama herkes siyah üzüm çeşitleri içinde kaç kalori bilir. Yaklaşık kalorili "Isabella" - 70-75 kcal, dut yetiştirilir arazi ve boyutuna bağlı olarak değişir. üzüm düzenli tüketimi toksinleri ortadan kaldırmak için yardımcı olur ve "kötü" kolesterol azaltmaya yardımcı olur. Bu, grup B, askorbik asit ve selüloz büyük miktarda vitaminler içerir. "Isabella" başarıyla bronşit ve çok soğuk tedavisinde ekspektoran olarak kullanılmaktadır. karaciğer hastalığı olan diyabet ve insanlar için tavsiye doktorlar siyah üzüm kullanımını sınırlayın. Herkes herhangi bir kısıtlama olmadan bu ürünü tadını çıkarabilir.

beyaz üzüm

Beyaz üzüm berry tüm çeşitlerinin en asil olarak kabul edilir. üzüm ve kuru üzüm - onun çeşitlerinin çoğu mükemmel beyaz şaraplar ve bazı olun. sorusuna cevap olarak üzüm ve türevleri birçok kalori, burada rakamlar oldukça büyük bir boşluk nasılsın. Çok beyaz üzüm 100 gram başına 45-50 kalori içerirler, ancak kuru üzüm çok daha kalori vardır - 265-280 kalori. Beyaz üzüm şarap, çeşitli bağlı 65 ile 100 Kcal ihtiva eder.

kırmızı üzüm

Büyük parlak kırmızı meyveler yararlı maddelerin bir çok şey var. bir ana - daha ünlü vitamini bir mucize madde resveratrol veya resveratrol adı verilir zamanlarda onlarca serbest radikallerle savaşır yardımcı olan bir antioksidandır. Ayrıca, kırmızı üzüm yiyerek, toksinler çekilme ve vitamin PP onun stok zenginleştirmek için vücudu yardımcı olabilir. Benzer bir etki, üzüm suyu ve kırmızı şarap elde edilebilir. Ama en kullanışlı henüz kimin kalori 100 gram başına en fazla 70 kalori taze kırmızı üzüm, kalır.

Böylece, bütün üzüm çeşitlerinin kalori içeriği ayrıntılı bir bakış, o kilolu korkusuyla gıda kullanımını önlemek için sonucuna varılabilir gerekli değildir. Ne olursa olsun bir kalite üzüm kaç kalori nedeniyle, bu dut zarardan çok fayda vücudunuzu getirecektir. üzüm büyük miktarlarda kaçının insanlar diyabet hastası yalnızca değer. Sağlıklı bir yaşam tarzının savunucuları, ciddi hastalıklar olmadan içerdiği şeker bel ekstra santimetre bir çift neden olacağı gerçeği endişesi olmadan herhangi bir zamanda üzüm olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.