FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Kabuğu tuesok nedir?

On dokuzuncu yüzyılda Rus nüfusun çoğunluğu köylerde yaşıyordu. İnsanlar araçları ve ev eşyalarının üretiminde nişanlandı. Kendilerini, satın alınan veya fuarlarda alışverişinde gelemedi. büyük popülerlik tueski dahil kabuğu ürünleri, zevk. Onlar hakkında bir yazı okudum.

tarihsel bilgiler

İnsan hep özgünlük için çaba göstermektedir. Ve bir çekici malzeme bulduk ustalar - huş kabuğu. Daha önce yaptığı Dan ve şimdi tueski yoktur. tuesok nedir? içme saklanması ve yemek için bu silindirik kap. Başarıyla geliştirilen Balıkçılık, işçilik sırları ağızdan ağıza çarptırdı.

Ama burada kentlere insanların göç olduğunu. Birçok köylü zorla büyük köylerde taşındı. Bu, insan yaşamının birçok alanında değişikliklere yol açar ve bu sadece bakış ilgili değil. Bu, hayatı olağan yaşam alanı değiştirir.

Ne kabuğu eşyaları olur? tuesok örneğin, nedir? bir zamanlar popüler çelik malzemeden ürünler çok daha az üretti. müdahalesi şehir olmasaydı belirli şartları gerek aslında. Diğer nedeni - kullanılabilirliği ve daha modern malzemelerden günlük öğeleri düşük maliyetli. Ama huş kabuğu ürünleri insanların üretim için asırlık gelenek günümüze onları tutarak miras.

İşleme kabuğu

Bu süreç onsekizinci yüzyılda bilinir. bir kişinin balta yaptı ve bunu kullanmaya başladı olduğunda bu süre atıfta olduğu kabul edilebilir rağmen. Peki tuesok ve yapmanız gereken? Taş aletler daha sonra parçalar halinde kesip, doğru ağacı kesmek ve TAKİ'leri adlandırılan veya skoloten olan iş parçası kaldırmak olabilir - kabuğu silindiri. o kırmamaya dikkat etmeliyiz huş gelen kaldırma veya ağacın kabuğu zarar verir.

Mayıs ayının sonundan itibaren kütük huş kabuğu. Şu anda, huş suyu kabuğu arkasında kolayca kabuğu neden doygun ve ağaç etkilenmeyecektir. Tedavi iyi hasattan sonra hemen yapılır. Bu emir zamanında nemi almak için, ya da kabuğu küflü olabilir gereklidir.

Toplanan malzemeler depolama için hazırlanır. Her bir hazne tüm gereksiz kaldırıldığı için, yüzey tamamen düz olması gerekir, deformasyonu başka şekilde ortaya çıkabilir. çiftler halinde istif birbirine beyaz yan istiflenmiş yaprak saklamak için. yükün üstüne yerleştirilir. Birkaç gün kazık tekrar kaymıştır sonra. Hiçbir kalıp yoksa, kabuk yıllarca saklanabilir.

tuesok nedir?

sözlükte verilen Tanım: huş-bark kutusu, normalde yuvarlak şekil. Görünüşte bir tutkal olmadan da ya da huş ağacı sap ile yapılan bir kapak ile tuesok silindirik tankı benzemektedir. Donetz sıvı sızması önlemek için çok sıkı bir biçimde yerleştirilen.

tueski skoloten imalat dışarı doğru dışa dönük olduğunda, bu alt ve üst sargı boyunca oluşturulan. bunları çam köküne sokulur altında tueski gücü elde edilir. Dış katman yapıştırılması için çam ağacı kabuğu veya kökünün kilitleri geçerlidir. Tam bir çizim monte edildiği zaman Tuesok. Bu özel araçlar kullanılarak elle yapılır - icat.

yüzyıllar boyunca değişmeden Tueski oranı. Bu şöyle açıklanabilir: kendi çalışmaları için her sanatçı belli kalınlıkta, kuvvet, kabuk, boy, çap sepetleri huş seçer her zaman aslında.

İnce, geniş çapa skoloten, ancak yükseklik küçükse Yani, dayanıklı, yüksek kaliteli tueski üretmiyorlar. Dayanıklı, kalın skoloten ancak çapı küçüktür ve yüksekliği büyükse Tersine, çok çalışmıyor. Görünüşe göre, standartların niteliği kaçamaz.

uygulama

Kimlerin fotoğraf görüyorsunuz, tüm bilinmektedir tuesok nedir. Ama ne için, herkese açıktır. Kabul edelim. iç tuesok parça Çünkü dikişleri ve kilidi olmadan, sıvı akar değil. Bal, meyve suyu ya da başka içecek saklamak mümkündür.

tuesok nedir? Uzun tuz, şeker, tahıl, kuru otlar, çay, defne yaprağı ve daha tutulanbir küçük bir kutu vardır. Örneğin, süt, ekşi krema için, süzme peynir ekşi veya acı değil uzun bir süre için saklandı. Bizim çağdaşları, bunlar aynı şeyi yapıyor, çiftlik tueski olup olmadığını. huş kabuğundan ürünler kolayca çok iyi suda durulanır, ele alınır.

tuesok nedir? İçinde Meyveler, bir sürü ve eve çökmek değil kimse toplayabilir. böğürtlen suyu izin perespevshaya, bu sızıntı olmaz, merak etmeyin. tueski ile mantar toplamak için ormana gitmek ve sonra onları tuzlanıp olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.