BilgisayarlarDosya Türleri

Posta kodu - bu nedir?

Rusça konuşan kullanıcılar sık sık Posta Kodu hakkında sorularım var. Bu nedir? Aslında, her şey basittir. Bu ABD'de normal bir posta kodu olduğunu. özellikleri ve dizinimizden farklar nelerdir? en ona bakalım.

dünyadaki her ülkede endeksleme kendi e-posta sistemi kullanır. ve hatta harfler - Somewhere sadece sayısal tanımlayıcılar ve diğer ülkelerde kullanılan.

Rusya'da dizinden farklar

Yani, Posta Kodu - bu nedir? Rusya tanıdık posta kodu kullanır. ABD'de, farklı adlandırılır. Biz Kod, daha sonra beş veya dokuz altı rakamdan oluşur ve zip. İkinci durumda, ilk beş basamaktan sonra, bir tire işareti ile kaydedilir. Posta Kodu durumunu ve hedef bölgesini belirler. Genellikle sadece bir şehir endekslerinin onlarca ve büyük - yüzlerce. Dokuz basamaklı kullanıldığı durumda, adresini belirtir bir uzantısını kullanın.

öykü

60'ların beri ABD'de kullanılan indeks sistemi. Rusça Kısaltma gibi geliyor "bölge iyileştirme planı." Sistem posta ve hızlandırılmış nakliye sıralama daha hızlı işlem için icat edilmiştir. Yazar o üç haneli bir kod kullanmak için önerilen olmasına rağmen, Roberta Muna olarak kabul edilir. Yeni sistem test modunda çalışmaya olduğunu onun sayesinde oldu. O 1944 yılında sunmuş. Sonra bir posta müfettişi olarak çalıştı. İlk endeks sadece beş rakamdan oluşan, ancak daha sonra genişletildi. kodların getirilmesinden önce Zip-kodu şehir içinde bulunan seri numarası Posta bölgelerinden vasıtasıyla kaydedildi.

basamak anlamı

Yeni sistem ilk üç rakamı biri veya posta sıralama tüm postaneler gelen başka merkezi konumu, öğesine atanan anlamına geliyordu. Son iki basamak yazışmalar göndermek için gerekli olan postane sayısını gösterir. o büyük şehir olsaydı, onun posta ilçesinde eski seri numarası onlarla çakıştı.

ilginç gerçekler

sonunda 60'ların sistem posta kodlarının ülke genelinde zorunlu adını almıştır. endeksleri sevdirmek için, posta pulları ve reklam panolarında tasvir edilmiştir Sn Zip, adında çizgi film karakteri icat edilmiştir. Ben geldi ve bir postacı onun dört oğlu çekti acaba.

Ayrıca, melodi ederken tanınmış şarkıları altında kaydedilmiştir yeni sistemi tanıtmak için.

bizim zaman

1983 yılında Posta Servisi gelişmiş indeksleme kullanmaya başladı. Son dört basamaklı belirli şehir bloğu ya da teslim kolaylaştırmak için, ek tanıtıcı gerektiren bir yerleşim apartman kompleksi birimini gösteriyor olabilir.

ABD devlet kurumları da ayrı Zip kodları var.

Nedeniyle beş haneli kodun modern gelişim için teknolojiyi kullanmak yeterlidir. hemen endeksi tanımlayan adreslerini okuma yeteneğine tanıma cihazı. Aynı zamanda özel yazılım kullanılır.

En dizinde arama

ABD ayrıca denilen posta kodu posta kodu, Posta Kodu. Nedir - Bulduğumuz. Ama nasıl bulunur? Bir siteyi bulmak için özel bir posta servisi vardır. adresini girin size tam posta kodunu alabilirsiniz.

Bu posta kodu altında da ülkenin alfabetik kısaltma belirli il içerdiğini belirtmekte fayda vardır. Kod iki harften oluşur ve tamamen kısaltmalar ANSI (Standartlar Enstitüsü) ile çakışmaktadır.

Kod ve banka kartları Zip

Nedeniyle İnternet hizmetlerinin yaygın gelişimine, daha fazla kullanıcı dünya çapında bir online satın gerçekleştirin. Ve genellikle farklı zorluk vardır. Örneğin, Rusya'da kullanıcı Amerikan sitede bir şeyler satın almak istiyor. Eğer kartı kullanarak ödeme yaparken o Fatura Posta Kodu tanıtmak için önerilmiştir. Bu nedir? Çoğu bu aşamada dur. Aslında, karmaşık bir şey yok. Bu terim, kullanıcının banka kartına bağlıdır posta kodu ifade eder. İşte bu, ve satın almak için girilmesi gerekmektedir.

Bu sıradan bir posta kodu olduğunu - Böylece, Posta Kodu bulundu. Rusya'dan sadece basamak sayısında farklıdır. Gerçek ve çevrimiçi mağazalarda alışveriş yaparken yanı sıra, posta göndermek ve almak için kullandı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.