OtomobilArabalar

Pedlerin zamanında değiştirilmesi can kurtarabilir

Sağlık, sağlığınızı ve yaşamınızı korumak istiyorsanız gözlemlemeniz gereken en önemli şeydir. Ve ister yaya, ister itici biriyseniz, kuralları unutmayın.

Arabada güvenli sürüşten sorumlu birçok farklı parça vardır. Bunlardan biri, belirli bir süre sonra işlevsel özelliklerini kaybetmeye başlayan fren balatalarıdır. Bu parçaların çalışmasının çarpıtılmasıyla ilgili en ufak duyumlarda, doğrulamaları için hemen otomobil servisiyle temasa geçmeniz gerekir.

Ön fren balatalarının değiştirilmesi, gelecekte arızalarının fren diskinin sökülmesine neden olabilecek en zor görev olduğu için zamanında yapılmalıdır. Onarım yapmak gerektiğini nasıl anlayabilirim? Frenleme esnasında, metalin sürtünmesine benzer şekilde karakteristik bir ızgaranın görünmesi durumunda, kısa sürede pedlerin değiştirilmesi gerekecektir. Gerçek şu ki, bu detaylarda sürtünme astarı deniliyor. Yıpranma özelliği ve mekanizmayı çalışmayan bir duruma getirir ve bundan sonra pedlerin değiştirilmesi gerekir.

Bu işi zamanında yapmak çok önemlidir. Bu parçaların çeşitli türleri olduğuna dikkati çekmektedir. Tambur veya disk olabilirler. Birincisi, fren parçasının sıkışmadığı, aksine tamburun içinde serbest bırakıldığı yönünde. Testi ihmal ederseniz, pedlerin değiştirilmesi artık yardımcı olamaz ve tüm mekanizmayı değiştirmeniz gerekir. Bununla birlikte, bu prosedür daha az sıklıkla görülmektedir çünkü arka frenler çoğunlukla el freni için kullanılır .

Nissan ayakkabılarının değiştirilmesi gerektiğini nasıl belirleyeceksiniz? Bununla başlamak için, fren sisteminin düzenli kontrolü göz önünde bulundurulmaya değer . Örneğin lastik değiştirirsiniz ve aynı zamanda sürtünme astarının nasıl ovulduğunu görürsünüz. Kalınlığı orijinalinden çok daha düşükse, pedlerin değiştirilmesi yapılır.

Fren diskleri veya tamburları gelince, ömrü uzundur, bu nedenle de sık sık kontrol ettirilmeleri gerekmez, ancak bunlar da gereklidir. Sürtünmeden veya yüzeyler arasında diğer nesnelerin nüfuz etmesinden dolayı oluşan oluklar tarafından kullanılmaz hale geldiğini anlayın.

İlk önce değiştirme işi bittikten sonra bir ses duyulabilir. Aralarında pedlerin ve disklerin ovulması nedeniyle oluşur. Bununla birlikte, uzun süre devam ederse, mekanizmanın tekrar kontrol edilmesi faydalı olacaktır.

Birçok yeni araba, ayakkabı aşınması konusunda uyaran özel sensörlerle donatılmıştır ve çoğunlukla sürücüler sadece onlara güvenirler. Bunu yapmayın, çünkü herhangi bir elektronik teknoloji, otomatik sensör veya su ısıtıcısı olsun, başarısız olma özelliğine sahiptir. Bu nedenle, tüm durumu izlemeli ve otomobil parçalarını zamanında değiştirmeli veya onarmalısınız, çünkü sonuçlar çok acı vericidir. Kendiniz bu işleri yapamazsanız, bu durumda araba servis istasyonları ve SRT her zaman size yardımcı olacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.