FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Sergei Yesenin, erken şiir: Bilinen şiirler ve özellikleri

Bin 916 yıl. Sergeya Esenina - Yirmi Ryazan az bilinen şairin ilk baskılı baskısı çıkıyor. Şiir vatan için ışık hissi ile dolu ve yeryüzündeki bütün canlılar kimse kayıtsız bırakır mısın? Ya diğer şairlerden Sergei Yesenin farkı nedir? Erken sözleri Esenina ve özellikleri daha sonra ele alınacaktır.

şairin biyografisi

Sergey Aleksandrovich Esenin 18 Ekim 1895 doğdu. Şair iki yaşında iken, annesi babası ayrıldı ve Sergei dedesi büyümüştü. Onlar iyi eğitimli ve üç oğlu vardır ve zaman, Sergei çoğunu bulundu. Onlar yüzmek ve sahada çalışmaya şairi öğretti.

Bu şairin büyükannesi edebiyatının sevdirdi oldu. O masallar, şarkılar ve tekerlemeler Sergey şey söylüyor. Onun büyükannesinin hikayeleri kendi eserlerini yazmak için itici güç haline geldiğini inanılmaktadır. Büyükbaba Sergei Alexandrovich kilise kitapların bir uzman, bu yüzden Esenina ailede dini temalar üzerine gece okuma kitapları yürütmek için karar verildi.

okuldan mezun olduktan sonra Yesenin Moskova'ya döndü ve babası için bir kasap dükkanında bir iş var. O matbaada çalıştıktan sonra.

Özellikle erken şarkı sözleri Esenina

Sergey Aleksandrovich - en parlak biri Rusya'nın şairler. vatan için sevgi bir sürü emprenye şiir ve gezegendeki tüm canlılar, kayıtsız kimseyi bırakabilir miyim? Elbette değil. Şairin aşk eserlerinde mevcut ve yerli topraklara ve doğa yanı sıra kadınlar ve hayvanlar etmektir. Ama Sergey Aleksandrovich Esenin eğer farklı? Erken lirik şair - insan duyguları, pozitif ve negatif, ışıkla karanlığın, zenginlikler ve yoksulluğun ebedi mücadelesidir. Hatta şair en karanlık anlarında ülkesini ve insanları değiştirmez.

In Yesenin daima en karmaşık sosyal sınıf, ahlaki ve etik sorunlar sunuyoruz. Şair Rusya'nın akıbeti hakkında düşünce her zaman. Onun için bu aşk şairi çalışmalarında önemli konuydu. Ayrıca lirik ve felsefi şiir Yesenin yazar. Erken lirik şair felsefi özellikleri vardır. Bu çalışmalarda, görünmeyen ve bizzat deneyimli yazar kütlesi insan iyilik ve sıcaklık ile iç içe. Bu şimdi ve yeterli dünyamızda olduğundan emin olun.

romancı

Başka ne Sergei Yesenin ile bize sürpriz olabilir? Erken lirik şair harika şiiri sadece ünlü değil, aynı zamanda romantik-duygusal nesir çalışır. Bunlar açıkça İnsanların hayatlarını gösteriyor. Yesenin, Sovyet şiirinin öncüsü olmuştur. O kavramak için ilk biridir ve aynı zamanda halka Ekim Devrimi'nin önemini ortaya çıkarmıştır. O devrim manevi canlanma insanlığın önünü açtı olduğuna inanıyordu.

Erken Esenina şiir: şiirler

Şarkı Sergei Alexandrovich samimiyet ve dürüstlük, iyilik ve onların hemşerilerimizin kaderi endişe, hem de diğer ulusların ve ulusal halkları ile delik deşik.

Esenina eserler bugün hala geçerlidir. Onlar dünyanın barışı korumak için arayıp günümüzün en akut sorunlar etkilemektedir. Zaman geçtikçe, hikaye değişir ... Yesenin, benzeri olmayan, bu hevesle hissedilir ve genellikle ahlaki ve siyasi konularda yansıtır. mükemmel kalemle büyük ustaların Her şiir. Her parça kendi, olağanüstü güzel bir şey olduğu için iyi tanımlamak oldukça zordur.

Ah, ne sıklıkta onun yazılarında şair Rus huş hakkında yazıyor. bu yazar Rusya'yı ilişkilendiren ile öyle. Esenina farkında olmadan kuşlar şarkı ve büyüleyici damlayan huş özsuyu duyabiliyorum Kayın korusuyla, kendimizi proje şiir okuma.

Doğa Sergei Alexandrovich Yesenin şiirleri

Daha önce, doğası hakkında söz ve Yesenin yazmayı severdi gibi. ile emprenye edilir şiir kütlesi ile dolu Erken sözleri doğaya sevgi ve tüm canlıların. Onun eserlerinde şair, kilisenin, yıldız ilahi doğa ile karşılaştırır - bir gök lambaları ve onun mecazi karşılaştırmalar sadece küçük bir parçasıdır.

Genellikle Esenina işleri İncil'deki görüntüleriyle iç içe peyzaj şiir. Onun şiirinde en mavi ve mavi ortak yanı sıra onların tonlarının fazla. Ancak, şiirin ciddiyet vermek, o kızıl boya ekledi.

Gordetsky Yesenin hayrandım. O iyi bir şair tüm çiçekler vatan tanıması gerektiğine inanıyordu. Ona göre, Yesenin çim her bıçak sadece bilinmemektedir, ama aynı zamanda adıyla anılır. yüz hakkında - Onun eserlerinde yaratıcılık Sergei Alexandrovich çalışmasında ağaçlar ve çiçekler ve kuşlar ve hayvanlar yirmi türler sayıldı olması ilginçtir.

şairin eserlerinde önemli rol ayın ve güneşin görüntüleri oynadı. Yesenin sık gökyüzüne, güneşe ve işaret ve sembollerin kendi sistemi oluşturmak için ay hakkında mitleri kullanıldı. Bunun Hepsi ve erken sözleri Esenina ile karakterizedir. Şiirler bütün canlılar için sevgi dolu ve kayıtsız kalamaz.

ilginç gerçekler

Sergey Aleksandrovich Esenin ancak şiir bir sürü değil, aynı zamanda hayatı hakkında birçok roman sadece bıraktı, yıllar az sayıda yaşadı. Şair oldukça sevecen bir insandı. Kısa yaşam için, o kız çeşitli roman çok şey vardı. En ünlü biri torunu Lva Tolstogo ile bir ilişkisi oldu. İlginçtir, kız alkol bağımlılığının tedavisinde bir şair göndermek istedim, ama o hastaneden kaçmış. Bazı araştırmacılar klinik Yesenin tutuklama önlemek için gitti inanıyoruz.

Sırlar akın ve şairin ölümü. Resmi rakamlara göre, Yesenin intihar etti. Ancak, edebiyat eleştirmeni bu çünkü şair keyfi yerine geldi ve onların arkadaşları için herhangi bir deneyimleri hakkında bir kelime söyledi geçen gece, bu yüzden olmadığına inanıyorum.

S. A. Esenin - büyük romancı ve şair. anavatanına, bitkiler, hayvanlar ve Yesenin tüm ayetleri ile aşılanmış insan için saygılı sevgi. Erken lirik yazarı duygular, en zor siyasi ve ahlaki konularda bir fırtına ile ilişkilidir. eserlerinin temalar zamanımızda ilgilidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.