SağlıkTıp

Jelatin tedavisi: Hasta eklemlere nasıl yardım

Uzun bir zamandan beri, jelatin gıda endüstrisinde yoğunlaştırıcı olarak kullanılmaktadır ve modern tıp, onu bir gıda ürünü olarak tanıyor, sağlığa yararlı ve çeşitli hastalıklar için jelatin tedavisi üretiyor. Bu madde, et ya da balık jöle, marmelat, jöle tatlılarının tariflerine dahildir.

Jelatin, evcil hayvanların tendon ve kemiklerinin uzun süre sindirimi ile üretilir. Bununla birlikte, korkmayın, üretim, ürünün belirli bir kokusu veya karakteristik bir rengi olmaz şekilde düzenlenir. Genellikle yarı şeffaf plakalar veya kristal toz formunda sunulmaktadır. Maddeyi soğuk suya düşürürseniz, şişme yakında olur, tamamen sıcak bir sıvıda çözülür. Jelatin, bir çeşit kollajen konsantresi - hayvan proteini. İnsan vücudunda bu madde bağ dokularının elastikiyetini sağlar.

Jelatin tedavisi, hem kozmetikçiler hem de ortopedistler tarafından gerçekleştirilir. Saç, deri, eklemler ve kemiklerin sağlığı için gerekli olan protein zenginliği için hepsi takdir edilmektedir. Maddede az miktarda kükürt, kalsiyum ve fosfor bulunur; diğer mikro elementler ve vitaminler hemen hemen yoktur. Jelatin içerisindeki amino asitler, tüm organizma için bir bütün olarak ilave bir enerji kaynağıdır ve kişinin zihinsel aktivitesini olumlu bir şekilde etkiler.
Hareket esnasında rahatsızlık verici ağrılar, ağırlık hissi ve hareket sırasında jelatin ile derzlerin tedavisine yardımcı olan çeşitli tarifler vardır.

Farklı şekillerde jelatin kullanıyorlar. Günde bir kez kullanışlı bir madde içeren birkaç bulaşık yemeniz önerilir, süt veya meyve jölesine tercih edilmelidir. Her sabah taze bir sıcak jelatin solüsyonu da alabilirsin. Ürünün bir çay kaşığı bir bardak suya ilave edilerek hazırlanır. Akşam, jelatin soğuk suya döküldü ve şişene kadar bir gece bekletildi. Sabah kitle eriyene kadar ısıtılır. İstenirse, elde edilen içeceğe doğal bal eklenebilir.

Eklem ağrısı tedavisinde jelatin kompresleri de uygulanır ve bunlar gece boyunca bir hafta boyunca kullanılırlar. Bunu yapmak için, geniş bir gazlı bez soyunma suyu sıcak suya indirilir, sıkılır ve bir çay kaşığı jelatin tabaka arasında eşit bir şekilde yayılır. Ortaya çıkan sıkıştırıcıyı boğazına uygulayarak selofan içine sarın ve sıcak bir atkı.

Çatlaklardan sonra eklemlerin hızlandırılması için jelatin ile tedavi ve infüzyonu yapılır. Sadece önlemi gözlemlemek ve vücudun fazla miktarda kendi kendine reaksiyona girdiğini unutmayın: karın ve bağırsakta zorluklar söz konusuysa kabızlık başlayabilir. Negatif anları önlemek için, jelatin tedavisi, bağırsak hareketliliğini geliştiren düzenli yulaf kepeği alımı ile birleştirilir.

Saç şampuanı için ıslatılmış ve şişmiş jelatin ilave ederseniz, saçınıza sağlıklı bir parlaklık ve hacim kazandıracak harika bir ürün elde edersiniz. Solmaya neden olan cildi tonlamaya ve küçük kırışıklıkların oluşumunu önlemeye yardımcı olan jelatin maskeleri de kullanılır. Çiviler için sıcak jelatinimsi tepsileri hazırlayın, bu katmanlaşma ve kırılganlık için mükemmel bir özümdür.
Jelatin ayrıca düşük kan pıhtılaşması ile alınması için önerilir.

Bilimsel araştırmalar, ilacın kollajen bazında etkinliğini ve artrozun jelatin ile tedavisinin etkinliğini gösterir. Bugün, kollajen, özellikle osteoporoz ve osteoartritte kas-iskelet sistemi ve osseöz sistemi ihlallerinde terapötik açıdan önem kazanmaktadır. Tedavinin etkisi hemen görünmese de.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.