SağlıkTıp

Ne Sağlıklı bir yaşam tarzı olduğunu ve neden bu kadar önemlidir

Farklı kaynaklar bazı insanlar oldukça ne sağlıklı bir yaşam tarzı hakkında bilgi sahibi olmasa bile daha "sağlıklı yaşam tarzı" kavramının anlamını anlamak ve olmadığı kaydedilmiştir. kamu malı bilgilerin çok küçükken baskı ilk söz o zamanlar vardır ve ana yolu samizdat yayıldığı - Ancak bu kısaltma çok uzun bir zaman ortaya çıktı. Aynı süre zarfında insanlar gazetesi "Sovyet Spor" abone ve uygulama "HLS Bülteni" ile birlikte almak için fırsat vardı. Bu egzersizler, sağlıklı yaşam hakkında makaleleri, yoga çeşitli yayınladı. Ve bu ifade kullanılmaya başlanmıştır.

Sağlıklı bir yaşam tarzı nedir? hedefleyen yaşam Bu, her şeyden önce, bir şekilde, sağlıklı yaşam ve hastalıkları önleme. Ayrıca, bu kavram fiziksel kültür alanında çalışan sağlık profesyonelleri açığa: bilimsel olarak önleyici eylem, sosyal, psikolojik, tıbbi ve biyolojik yapısının bir tek setinin ses uygulamasıdır. Büyük önem tarafından oynanır beden eğitimi, eğlence ve emek, bireysel direnç gelişimine bir kombinasyonu. yüklerin doğada değişim genel olarak insan vücudu üzerinde yaşam tarzının oluşumu gerçekleşir çocuklukta önemli sağlıklı bir yaşam tarzı, oluşumu.

Herkes bilir ki fiziksel sağlık psiko-duygusal durumunu etkiler. Bu da, doğrudan zihinsel tutumları ile ilgilidir. Bu nedenle, bazı yazarlar sağlıklı yaşam temellerini ayırt:

zihinsel hijyen ve duyguları ile baş etme yeteneğini de içerir Duygusal refahını, •.

• Akıllı oluş, yeni bir durum yeni bilgilerin uygun şekilde kullanımını sağlamak için yani bireyin yeteneği.

• gerçekten anlamlı hedefler oluşturmak ve bunlara için çaba yeteneği kendini bulur Manevi refahı,.

diğer bireylerle etkileşime edememek sosyal refahını •.

Tam bir For ne anlama sağlıklı yaşam tarzı, doğru onun oluşumuna müdahale faktörleri incelemek gerekir.

yaşam tarzını etkileyen faktörler

Stres. Her yerde, her birimizin çevreleyen: işi (koşulları şiddeti, maaş ...), ev (çocuk, kocası, temizlik ...). Modern insan sevdiklerinin sağlığı için işlerini, barınma, tasarruf, korkular kaybetme korkusuyla yaşıyor.

Güç. doğal ürünler ve daha fazla koruyucu, daha az sayıda tablo lezzet arttırıcılar, tatlandırıcılar ve GMO.

Rahatlık: taşımacılık, kalıcı ile çalışma klima, bilgisayar ve diğer ekipmanların açık. genellikle rota Ev-iş-taşıtlar-nakliye-house düşürülür fiziksel aktivite, İndirgenmiş.

Bu faktörlerin yanı sıra, aynı zamanda kötümserlik, tembellik, kötü alışkanlıkları ifade edilir sübjektif etkiler. Örneğin, sigara. Bu olumsuz vitaminler ve diğer mikro besinler normal emilimini engelleyebilir, bütün organların çalışmasını etkiler.

Böylece, soruya cevap, sağlıklı yaşam tarzı ne, bunu olduğunu söyleyebiliriz:

  • Menü elyaf, doğal vitamin büyük miktarda içerir, burada sağlıklı gıda;
  • Yeterli fiziksel aktivite: Sabah egzersiz, yürüyüş, bisiklete binme ;
  • kötü alışkanlıkları reddini tamamlayın.

Eğer sağlıklı bir yaşam tarzı geçerseniz, onların gençlik, güzellik ve sağlık kurtaracak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.