SağlıkTıp

Eklem ağrısı: Tedavi

eklemlerde ağrı - Bu çoğu için bir sorundur. Temel olarak, ağrı endişe insanlar sonraki yaşamında, ancak bazı durumlarda yeterince gençlerin görünür ve hatta çok küçük çocuklarda olabilir.

eklem ağrısı nedeni, kronik ve akut hastalıklar çeşitli olabilir. Ağrı sadece uyku sırasında rahatsız veya kalıcı karaktere sahip olabilir. Onlar güçlü ya da sadece ağrıyan olabilir, ancak her durumda, tedavi başlatılmalıdır eklem ağrısı, hemen, bu çok sıkıcı ve bir kişi bir sürü sorun verir.

ve eklemlerde çeşitli enflamatuar süreçler ağrı eşlik eder. ağrı da çok fonksiyonel ve dejeneratif metabolik vücut bozuklukları, yumuşak doku hastalığı, eklem kapsayan ve neden olur. Eğer ağrı varsa, bu nedenle eklem, tedavi zorunlu olmalıdır. Tüm testler yürütülen ve ağrının nedenini belirlemek için tüm testler yaptıktan sonra bu doktora tayin edilmelidir.

Grip, boğaz ağrısı ve diğer akut hastalıklar eklemlerde oluşan periyodik ağrı eşlik edebilir. Bu durumlarda, ağrının nedeni organizmanın zehirlenme olduğunu. eklemlerde böyle bir ağrı olsaydı, tedavi gerekli değildir. Ağrının nedeni kurtulmak, kısmen veya tamamen serbest ve nahoş hisler konum.

artritte eklem ağrısı

inflamasyon uzun vadeli hareketsizlik ile daha güçlü hale geliyor eklemlerde, ağrı olduğunda. Temel olarak, ağrı ve uyku sırasında görülen ve sabah hasta azaltmak için, onların eklemleri germek zorundadır. Doktor, uygun tedavi için bir ağrı kesici öngörür. enflamatuar süreçler kaldırıldığında, ağrı genellikle uzağa gider. ağrı, reçete ilaçları kolaylaştırmak için, doku şişmesini ve fizik tedavi azaltır.

romatizmal artrit

Romatizmal ateş - Bir önceki grip veya boğaz ağrısı sonrası komplikasyon. Genellikle hastalık akut başlar ve ateşin eşlik. Bu gibi durumlarda, eklemler dokunuşa şiş ve ağrılı hale gelir. Hasta antibiyotikler gibi eklem, tedavi öngörülen anti-enflamatuar ilaçlar, ağrıyı azaltmak için.

romatizmal artrit

Bu hastalık tam olarak anlaşılamamıştır ve onun nedenleri bilinmemektedir. Hastalık yavaş ve aşamalı olarak gelişir. Tabanın ayak ve el küçük eklemlerde sertlik, şişlik ve ağrı gevşek ile karakterize edilir. Hastalığın gelişmesiyle birlikte daha büyük kapsar omuz,: eklemlerini kalça, diz. Eklem hastalıkları etkisiyle kendi şeklini değiştirmek ve çevrelerindeki kaslar kalmamak. Ağrı sabit hale gelir. Böyle bir hastalık reçete alımı nonspesifik antienflamatuar ilaçlar Tedavi için. NSAID'ler, istenen etkiyi üretmek yoksa, hasta hormonal tedavi edilir. Ama bu tür tedavi ancak diğer tüm seçenekler denendi son çare olarak reçete edilmektedir. Ağrı şiddetli ise eklem hasta için rahat bir pozisyonda lastik ile sabittir. ağrı, termal maruz kalma ile azaltılabilir.

artroza ağrı

Travma sonrası veya yaşlılarda ortaya çıkar çünkü bu tür ağrı, mekanik bir türü olarak adlandırılır. Ağrı şiddetli ve sürekli değildir ve dinlendikten sonra gider. ağrı hafifletmek için ayak eklemleri, tedavi eklem dinlenme vermek için zaman, yeterli zaman gerekli değildir. ağrıyı azaltabilir ve tepsileri ısınma sıkıştırır.

Ve en önemlisi - eklem ağrısı sadece eklem hastalığı neden olabilir unutmayın. Başka bir hastalığın belirtisi olabilir ve kesin nedeni sadece tıbbi muayene sonrasında olabilir öğrenebilirsiniz. Bir teşhis doktorun sonuçlarına bağlı olarak eklem ağrısı tedavisi azaltmak için gerekli öngördüğünden.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.