SağlıkTıp

Güneşte yanmış ne olur? Pratik İpuçları deneyimli

Ne güneşte yanmış cilt olur? demişler Elbette benzer bir tema ile ilgili bir makale, sonbaharda çok alakalı değil ama - forearmed gündeme getirmiştir. Yani, çok aktif güneşin neden olduğu cilt iltihabı yatıştırmaya yardımcı olmak için farklı yollar bahsedelim.

Hepsinden önemlisi, tabii ki, böyle bir üzücü kaderine cildinizi üzme güneş yanığına. Bunu yapmak için, bir en yüksek aktivite sırasında güneşte olmamalıdır. yaklaşık 11 saatleri arasında 16 pm için bu kez. içinde Öncesi ve belirtilen süre geçmesine rağmen güneşlenmek güneş kısa süreli olmalıdır cilt çok beyaz ve ince değilse, yaklaşık bir saat süren epeyce güzel bronzluk güneşlenmek için genellikle. Ve, tabii ki, biz güneş ışınlarından güneş ve korunma kullanımı hakkında unutmamalıyız.

Bu ipuçlarının hepsi zamanında olduğunda, iyidir. Ama burada beklenmedik oldu - sahilde uyudu. yapmanız gerekenler güneşte yanmış? gölgeye gidip erişim usanmış cilde serin hava sağlamak için - Öncelikle. Ama hiç klimaya veya fan gitmez - bu yüzden vücut böyle anlarda, kızardı, çünkü yerine rahatlama, yanmış cilt soğuk alabilirsiniz pazarlık. Sadece biraz soğumaya havada gölgede oturmak.

cilt soğuduktan sonra, kurtarma çalışmaları başlayabilir. İlk olarak, iyi başlangıç tahriş kaldıracaktır güneş yanığı gelen serin duş: toz ve soğuk suyuyla temiz cilt biraz iltihabı kaldıracaktır. güneşte geri yanmış Daha önce, ninemin ilk aracı yoğurt veya yağlı ekşi krema vardı. Onlar bölgeyi yağlamak ve yanıklara ıslatmak için izin verdi. Şimdi doktorlar bu yöntemin karşı kategorik vardır. Herhangi yağlı gıdalar cildin gözeneklerini tıkar ve nefes izin vermez ve ikinci derece ulaşmayı yakar eğer, süt ürünleri enfeksiyonu taşıyabilir. El seçeneğinin herhangi çeşit olmadığı zaman, az yağlı yoğurt veya kefir seçin.

içme suyu - güneş yandı ne yapmanız gerektiği sorusuna verilen cevapların listesindeki bir diğer zorunlu öğe. Eğer güneşte iken O zaman, vücut sıvısının çok kaybeder. Onun kurtarma yapmak önemlidir. Eğer sıcak olabilir sanki İçme, buzlu olmamalıdır. En iyisi, bu şeker ve tatlandırıcılar olmadan sade su ise. Yavaşça İçki, ama en azından yarım litre içmeye çalışın.

Özelliği güneş yanığı - ihanetlerinin. Birkaç saat slazyaschuyu cilde dönüşecek ve titreme, ateş, bulantı ve vücudun genel yavaşlık provoke edebilir sonra Onlar hafif kızarıklık hemen belli ve oldukça zararsız olmayabilir. Güneşte yanmış ve bu semptomların muzdarip Şimdi ne olacak? Al Tablet "İbuprofen", aspirin veya başka bir anti-enflamatuar ilaç. Bu keyifsizlik önemli belirtileri kaldırmak yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, yatak istirahati uymak deneyin.

Eğer güneşlenme ile tatile planlıyorsanız, en iyi seçenek - Birkaç eczane araçları getirmeleri. Yukarıdaki için aspirin pantenol bir şişe eklemek - etkin kalan para kızarıklık kaldırır ve güneş yanığı iyileştiriyor. Balsam "Cankurtaran" onun için oldukça uygundur. dükkanlar pantenol eklenmesiyle güneş sonrası losyon çok satılan şimdi - Ayrıca, sadece iki tek de seçebilirsiniz. Onları kullanarak, sadece cilt iltihabı çıkarmak değil, aynı zamanda güneş ışığı sonra onu nemlendirmek olamaz.

Bu ipuçlarının hepsi dinlenmek ve güneşte yanmış ise ne yapacağını düşünmek zorunda olduğunda panik tatile yardımcı olacaktır. Yani - pozitif kalır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.