Haberler ve ToplumKültür

Japon iblis maskeleri: anlam, özellikler, türleri ve ilginç gerçekleri

Japonya kelimenin tam anlamıyla mistisizmle nüfuz edilmiş ve kutsal bilgi ile dolu bir ülkedir. Her Japon, dinsel bir şekilde atalarının geleneklerini onurlandırır ve bir tatil için alt ve üst dünyanın ruhlarını yatıştırmaya çalışır. Bu amaçla, en eski zamanlardan beri ahşaptan yapılmış ve parlak renklerle boylanmış iblis maskeleri çeşitli ritüellerde kullanılmıştır. Bu konular yalnızca dini ritüellerde değil, aynı zamanda ülkenin kültürü ve sanatında da büyük önem arz etmektedir. Bu makalede tartışılacaktır.

Japonya: maskelerin tarihi

Japonların mitolojisi, karakterler açısından çok zengindir ve bazen de tam tersi karakter özelliklerine sahiptir. Gerçek şu ki, Japonya'da her zaman iblisler ve kirli ruhların kütlesi ile buluşması kabul edilmiştir. Bilge ada sakinleri asla kötülüğe karşı savaşmadılar, aksine onu rahatlattılar ve gerekirse ruhların desteğini isteyebilirler.

Maskeler Japonlar için daima kutsal önem taşırlar, çoğu zaman samurailer tarafından savaşlarda kullanılıyorlardı. Maskenin yalnızca yüzü değil aynı zamanda çeşitli ruhları içeren yüzlerce kişinin düşmanın kalplerine terör uygulayarak yenilgiye uğratılmasına yardımcı olduğu düşünülüyordu.

Bir tiyatroyu hayal etmek zordur Fakat farklı maskeler olmadan. Tiyatro gösterileri yapma geleneği yedinci yüzyılda ortaya çıktı. Şu anda tapınakların yakınında renkli tiyatro şovları yapıldı ve maskeler kil ve kağıttan yapıldı. Son derece basitti ve aktörün maskelerini gizlemeye yarıyorlardı. Ancak on yedinci yüzyılda tiyatro özel bir şey haline geldi ve maskeler gerçek sanat haline geldi. Çeşitli karakteristik duyguları ifade etmeye başladılar ve şimdi performans karakterlerini daha parlak bir şekilde karakterize etmek için görev yaptılar. Maskelere mistik bir güç verildi ve sadece bağcıkların bağlandığı yerde onlara dokunmasına izin verildi. Şimdi her tiyatronun üzerinde eski maskelerin toplandığı bir tür sunak var. Oyuncuların canlarının onlarda yaşadığı düşünülmektedir.

Japon iblis maskeleri : anlam

Ritüeller, tiyatro gösterileri ve tatillerde renkli maskeler kullanılır. Çoğu muhteşem bir görünüme sahiptir ve diğer kötü ruhları korkutmak için tasarlanmıştır. Bu amaçla, evlerin ve odaların cephelerine yerleştirilirler. Unutmayın ki Japon iblis maskeleri, korkunç görünümlerine rağmen insanlara karşı çok nazik davranıyorlar. İçlerinde yaşayan ruhlar yoksullara yardım edebilir ve yoksulları koruyabilir. İblislerin iyi insanlardan korkmamaları gerektiğini söyleyebiliriz, ancak açgözlü, bencil ve ikiyüzlü insanlar kesinlikle daha yüksek ruhlardan cezalandırılacaklar. Japon iblis maskelerini ayıran çeşitliliğin farklı durumlarda kullanılmasına izin verdiği kayda değerdir. En popüler olanları inceleyelim.

Japon Demon Maskesi: Tengu

Japon mitolojisinde tengu ormandaki ruhlar, bazen de Rus ormanlarıyla karakter karşılaştırılıyor. Tengu yalnız değil, temizlik ve kurnazlık gibi. Bu ruhlar kibirli olamaz ve kibirli birini cezalandırır. İblisin doğaüstü güçlerinden biri, bir insana dönüşme kabiliyetidir. Çoğu zaman dağlarda yüksek yaşayan bir keşiş oluşur. İyi insanlara yardım eder ve bükülmüş ağaçların dallarında yaşar.

Tengu maskesi, uzun burun ve tüy yelpazesi olan kırmızı yüzlü bir yaşlı adamın yüzüne benziyor. Şeytanın kafasında küçük bir komik şapka sık sık yerleştirilir - Tokin. Orman ruhunun maskesi kötülüğe karşı nöbetçi olarak kullanılır, ancak asla ormana zarar vermeye değmez, aksi takdirde tengu öfkesini ev sahiplerine saracaktır.

Şeytanlar Bunlar

Japon iblis maskeleri sık sık onlar'ı tasvir eder. Bu kötülük ruhları ülkede çok popülerdir ve çeşitli çeşitleri vardır. Genellikle onlar büyük fangs ile, korkunç, çarpık öfke grimaces şeklinde maskeler halinde tasvir edilmektedir. Şeytanlar kırmızı, siyah veya altın rengi olabilir. Mitolojide, dikenli demir demetleriyle her yerde görünen muazzam büyümenin inanılmaz ruhlarını sembolize ediyorlar. Şeytanlar vücudun bir kısmını büyür ve herhangi bir yarayı iyileştirir. Çoğu zaman, bu ruhlar, cehennemde yaşayan trol veya şeytanlarla birliktedir.

Başlangıçta, bedensizlerdi ve onlarla birlikte felaketler, hastalıklar ve sıkıntılar getirdi. Zamanla, ruhlar insan benzeri bir görünüm bulmuş ancak son derece vahşi kaldı ve kendilerini genellikle bir insanla şımarttı.

Cehenneme sürülürler

Japon iblis maskeleri Özellikle iblislerin şeytanlara bayramında kullanılırlar . Şubat ayının üçüncü günü düzenleniyor ve ülkede yaygın bir şekilde kutlanmaktadır. Japonlar, evlerini korumak için, her yerde soya fasulyesini serpiştiriyorlar; bu dayanamıyorlar. Son yıllarda yer fıstığının yaygınlaşması, bazen de altın folyo ile kaplanması yaygın hale gelmiştir.

Tatillerde kentlerin sokaklarında daima bir tiyatro gösterisi var. Erkekler kılık kıyafetler giyerler. Her zaman müthiş maskeleri giyerler. Evi iblis maskesi ile süslemek doğru sayılır: Böyle bir vasi sayesinde kötülük eve nüfuz etmez ve tüm aile fertleri bir rüyada cehennemde olmaktan korkamazlar.

Maskeli dövmeler

Japon kültüründe ilk zamanlarda dövme yapmak alışılmıştı. Adaların sakinleri, Avrupalılardan farklıydı ve Rising Sun'ın Ülkesini ziyaret eden tüccarların ve gezginlerin anlattığı vücudun çeşitli çizimlerinden şaşkınlık duyuyorlardı.

Dövmeler bir süredir Japonlar tarafından kullanılıyordu. Başlangıçta avlanma ya da avlanma konusunda iyi şanslar elde etmek için vücuda uygulandı. Çağımızın 700. yılında, resim asalet için resimlere ve suçlular tarafından etiketlenmiş resimlere bölünmeye başlandı. Bu, dövmelerin popülerliğini önemli ölçüde azalttı, ancak daha sonra toplumun neredeyse tüm kesimleri tarafından tekrar kullanıldı. Sıklıkla dövme, çeşitli meslek mensuplarının temsilcileri tarafından uygulanarak çizimi tüm grubun belirgin bir işareti haline getirdi.

Son zamanlarda, gençler arasında, Japon iblis maskesi (dövme) çok popüler hale geldi . Çizim için, kesinlikle farklı mistik yaratıklar seçilir , ancak kadınlar için Hanya tercih edilir. Bu maske yüzü kıskançlık ve tutku ile çarpıtılmış bir kadın iblisini sembolize eder. Efsaneye göre, Chania bir zamanlar genç bir keşişe aşık olan güzel bir kızdı. Sevgilisi onu reddetti ve kız deli bir tutku içinde kötü bir iblis haline döndü, adil seksleri ihlal ederek bütün insanlara istifa etti.

Kadınlarla da popüler olan, kitsune maskeli bir dövme. Bu iblis bir tilki olarak tasvir ve erkekler için felakettir. Kitsune en güzel bir kadına dönüşebilir ve bir erkeği büyüleyebilir ve ona söylediği her şeyi yapacaktır. Çoğu zaman çılgınlıkla sona erer. Ama sinirli tilkinin kendisine kimseye minnettar olma ihtimali düşüktür, istediği şeyi alır ve sonra kaybolur.

Evde bir Japon maskesi yapmak mümkün müdür?

Yükselen Güneş Kültürünün birçok hayranı Japon iblis maskesinin kendilerini nasıl hazırlayacağıyla ilgileniyor. Kağıt mache'ten maskeler oluşturma işleminin ayrıntılı bir açıklamasını içeren özel ana sınıfları bile bulabilirsiniz, ancak böyle el sanatları yöntemleriyle içerik sahibi olmanızı tavsiye etmiyoruz. Gerçek Japon iblis maskeleri gerçek sanat nesneleridir, sanatkarlar birkaç ayı bir ürün hazırlarken harcıyorlar. Şimdiye kadar Güneş'in Günü'ndeki ritüel ve tiyatro konularının tamamı elle yapılmış, bu nedenle Japonya'da bir maske ısmarlamak en iyisidir. Ancak bu şekilde gerçekten güzel bir tahsilat kopyası elde edebilirsiniz.

Japonya'daki ruhların dünyası, günlük yaşama çok yakın, çünkü her evde ev ve sakinlerini koruyan en azından birkaç maske var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.