ÇirkinlikBahçıvanlık

Domates Spasskaya Kulesi F1: yorumlar, açıklamalar, verimlilik

Domates - Her bahçede bulunabilir en sevilen ve popüler sebze. Bunlar kapalı ve açık toprağa yetiştirilmektedir. Ve yılın herhangi bir zamanında hem taze ve konserve formu için talep vardır. Modern ıslah domates sayesinde artık daha serin ve kısa yaz olduğu bölgelerde ya da sınırlı sulama ile evler yetiştirilebilir. Çok yaz sakinleri ile popüler boylu domates kullanmaya başladı ve iyi bir nedenle.

yüksek domates çeşitlerinin avantajı

Her bahçıvan o az zaman ve çaba ile domates yüksek verim olduğunu hayal ediyor. Bunun nedeni yetiştiriciler poludeterminantnye ve belirsiz getirdi gerçeğine mümkün hale geldi domates çeşitleri.

bunların çalılar 2 metre yüksekliğe aşınca sebze Belirsiz tip ticari kültivasyon için daha uygundur. yükseklikte serada hasat her zaman elverişli değildir, ancak poludeterminantnye - başka bir konudur.

Domates bu çeşitler 100 180 cm'lik bir yüksekliğe ulaşır ve geleneksel tipleri üzerinde belirgin avantajları vardır:

 • İlk olarak, bu tür her bir fırça, aynı anda sulu meyve büyümesini 10 fırçalar itibaren önemli ölçüde, yerden tasarruf vardır. böyle yüksek verim fideler daha az ekilen ve sitede falan halen serada yerden tasarruf edilebilir ile.
 • İkinci olarak, bu tür domates Spasskaya kule benzersiz F1 gibi yüksek verimli ve orta uzun ve yüksek çeşitleri, örneğin, birçok bahçıvanlar için bilinmektedir.
 • Üçüncü olarak, bitkiler, ana hastalıklara karşı direnç için faydalı olan, muntazam hafif ve iyi havalandırılmış.
 • Dördüncüsü, bu çeşitler altı aya meyveleri üretmek ve bir serada doğru tarımsal yöntemlerle uygulamak ve yetiştirilen eğer, kırpma bir yıl boyunca kaldırılabilir.

bu avantajların yanı sıra, aynı zamanda süs bahçe, seralar veya kemerler bulunmaktadır. kamyoncu ile özellikle popüler domates Spasskaya Kulesi F1 vardır. Onunla ilgili yanıtlar meyve olarak ve bunların sayısının en hevesli. C1 m2 domates 30 kilogram toplayabilir.

Spasskaya kulesi

Birçok kamyoncu tohum veya domates fideleri seçilen çeşitli verimli olacaktır nasıl endişe satın almak. Her bahçıvan rüya Domates Spasskaya Kulesi olacak.

Açıklama onu kendisi için konuşur:

 • superobilny;
 • Orta erkenci;
 • Herhangi bir hava için;
 • 150 cm kök ile uzun bitki;
 • düğümlerin neredeyse yarısı laterallerin var, not bakımı kolaydır;
 • 4-6 meyve fırça 200 ila 500 g her ağırlığındaki oluşturur;
 • Bu sıcaklık derecesi aralığında bir fark tolere;
 • Hatta düşük ışık koşullarında geliştirilmiş çeşidi;
 • Fusarium, kök-ur nematodları, Cladosporium ve TMV gibi hastalıklara karşı;
 • sera ve açık her ikisi için;
 • Bu inanılmaz lezzetli sulu ve s¸ekerimsi hamuru ile karakterize edilir.

meyve ağırlığı da, sap kırılabilir gibi uzun payandaların Bu tür güvence altına alınmalıdır.

toprak hazırlama

Her bahçıvan domates yetiştiriciliği nasıl, tarifi verebilir, ancak uzun boylu çeşitler muadilleri cılız biraz daha farklı bir yaklaşım gerektirir.

Due dikkate eğitim site ve toprağa verilmelidir. Düşüşün yapmak daha iyidir, ancak bazı nedeni işe yaramadı için, o zaman dikilmeden önce en geç bir ay daha gerekli tüm düzenlemeleri yapmak önemlidir bahar.

Domates Spassky olan yükseklik 150 cm veya daha fazla olabilir kule, hem de uzun boylu, iyi döllenmiş arazi seviyor diğer çeşitleri, böylece gerekli turba, kompost veya humus giriş. Potasyum ve fosfat madde yay kısmının kazma, ardından düşürmek için tavsiye edilir, bunlar toprak emprenye edilmiştir.

Ama azot gübre ilkbaharda eklendi, nedenle domates yüksek verim teşekkür kendisi için 2 fazdan üzerine eğitim sitesine bölmek için önemlidir.

killi toprak

Toprak bahçede kil ise, daha gevrek hale getirecek, gübre ile nehir kumu ile önceden seyreltmek gerekir. Yeşil gübre dikim - Birçok bahçıvanlar gübre karaya en uygun şekilde kullanabilirsiniz. uzun boylu için domates çeşitleri daha iyi gelir gelmez filiz ve biraz büyüdükçe kazılmalıdır en uygun çavdar veya hardal. Bu gübrelerin en sağlıklı şeklidir.

Ayrıca saha hazırlık, önemli bir rol uygun dikim domates tarafından oynanır.

fide yetiştirme tekniği

(Bu teyit edilir yetiştiğini kimin geri bildirim) Spasskaya Kulesi F1 düzgün dikilmiş olmalıdır Tall domates, ancak fide büyümesi gerektiğini unutmayın. açık zemin içine dikilmeden önce tohumlar 2-2,5 ay olmalıdır ekmek başlayın.

Uzun ihtiyaç Domates tohumu 1 litre su ve 1 h. Spoon ya da sıvı gübre "Agricola-bitkisel" ya da "Effektona" bir çözelti içinde emmek ön. Sen odun külü veya nitrophosphate kullanabilirsiniz. Tohumlar daha iyi 25 derece sıcaklıkta doğal bez veya gazlı bez ve sıvı saatlerde onları tutmak yapılmış bir torbaya paketlenir. Bundan sonra, selofan bir şişmiş tohumları ile, buzdolabı rafı önceden sarılmış bir kap günlük bir çift göndermek. Bu manipülasyonlar onları sertleştirilmiş ve güçlü yapılır.

Tohumlar temperli hale kadar, onlar için zemin hazırlamak zorundadır. Bu amaç için, eşit sayıda tüm iyice bir kova içinde karıştırılmış ve bu karışım 1 saat ilave edildi, turba, toprak ve humus alınır. L. üre, potasyum sülfat ve süperfosfat.

Bu 20 dakika süre ile 100 ° C'de ... + 115 derece sıcaklık yerleştirilmesi, bir fırın içinde yapılabilir toprak karışımı, ısıtmak gereklidir. Bunun için saksı toprağı ve 5 cm tabaka kalınlığı ile doldurulur, geleneksel bir tava, uygun.

dikimden önce gün kutusu içinde hazırlanan toprak dökün ve iyi nemlendirilmiş. 1 cm derinliğe ve 1.5-2 cm bir mesafe önceden yapılmış sığ oluklar içine dökme Uzun domates tohumu, ek sulama olmadan toprak serpilir. Sıralar arasındaki aralık en az 5 cm olmalıdır.

Geleceğin fideler ile Kutular, güneşli tarafında koymak için tavsiye edilir nerede 20 25 derece arasında ışık ve hava sıcaklığının çok.

nakli

biliyorum Tatilciler açık toprakta domates, büyümeye nasıl ekimden sonra 2-2.5 ay boyunca Nakledilen bitkiler. yeni konuma adaptasyon sırasında olası bozuklukları onları korumak için, deneyimli bahçıvanlar püskürtülür boyunda domates fideleri tavsiye bakır oksiklorür su ilacın 30 gram 10 litre başına.

Düzgün deliği hazırlanan eğer Domates Spasskaya Kulesi F1, bu tür yorumlar, daha yüksek verim elde garantilidir. Bunlar önceden 15 cm'nin ve derinlik süngü küreklerle tarafından 15 ve döllenmiş olmamalıdır. deliklerin daha iyi dağılımı - uzun domates eşit ışığı alacak ve her bir diğeri ile karışmaz olan satranç sırası. Aynı anda Burçlar daha iyi ve havalandırmalı gelişir.

Gübreleme ve Bakım

domates çeşididir bu yüzden Spasskaya Kulesi ve yüksek verim sahip olmasına rağmen, bitki besleme daha yapabilir. Deneyimli agronomistlerini bir sezon 3 üst sosu harcama öneriyoruz:

 • İlk fidan 2 hafta sonra gerçekleştirilir. Arazi önce düzgün döllenir ve hazırlandığında, 10 litre su içinde kanatlı gübresinin 1 kg çözülür ve bu bitki dökmek için yeterlidir. Eğer hazır gübreleri kullanırsanız, takım elbise "Humisol" veya "Rost-konsantresi".
 • Bir kez bitki üzerindeki ikinci fırça çiçek ve çapı yumurtalık 1.2-1.5 cm görünür, ikinci besleme uyar. Buna ek olarak, aynı zamanda uygun bir tavuk gübresi ya da "Rastvorina" (1.. Kaşık) ve potasyum permanganat ve çözelti 10 litre bakır sülfat (3 g her biri) ile takviye edilmiş gübre çözeltisi. Elde edilen karışım 2 litre 1 bitki başına verilen her burcun için yapılmalıdır.

 • Üçüncü besleme mevsimi boyunca gerçekleştirilir. her bir burç bir 2.5 L çözelti aşağıdaki için onun kompozisyon, burada ikinci aynıdır, sadece tercih.

Her "besleme" sulama gelmelidir. ilk besleme toprak malç gereklidir sonra Böylece nem sürece muhafaza edilebilir. Uzun domates iyi malç iğneler, saman ya da talaş çam olacaktır için, eşit doğrudan bitki kökleri üzerinde kalın 5 cm dağıtmak istiyoruz.

sulama

Özelliği boyunda domates onlar bitki başına 1 litre veya daha fazla kök hesaplamaları altında doğrudan sulanmalıdır olmasıdır. Su yaprakları sırılsıklam olmadığı önemlidir. Bulutlu günlerde sıcak yaz aylarında daha sık, haftada iki kez su için yeterlidir.

Bunun için en iyi su en az +24 sıcaklıkta ... + 26 derece kadar güneş tarafından ısıtılan savunmak olacaktır. nedense su çok yavaş emilir veya deneyimli bahçıvanlar kökleri etrafında toprak birkaç delikler yapmak için tavsiye edilir edin.

Daha derhal kök sistemine zarar vermemek için, yalnızca yüzeysel toprağı gevşetmek hafifçe sulama, ama sonra. Geçen meyveler olgunlaşmış ne zaman Sonbaharda, sapları yedeklemeler kurtulmak ve dikkatli yatağı boyunca koydu almak zorunda. Bu dönemde bitki sırasında Sulama artık gerekli değildir.

çalılar bağlama

Domates Spassky kule F1 (derecelendirme kamyoncu bu konuda konuşmak) 30 kg veya daha fazla ve 1 m 2 verir ve büyük bir yuvarlak meyve olduğundan, o sapları bağlama ihtiyacı var. Bu iki şekilde yapılabilir:

 • 1.5 metreye kadar onun yanında peg sürerek, tek tek her sapı bağla ve büyüdükçe yaptığı dantel kravat.
 • Yerden 30 cm uzaklıkta misina çekmeye aralarında kenarları ve sırtlar boyunca işaretçilerine götürmek mümkündür. Bitki yüksekliği kazıklar sonuna kadar sonraki, ve böylece yükseklik gerilmiş olta outgrows zaman.

Böyle bir prosedür bitki yardımcı olacak ve hasat ve ona yürütmek daha kolay olacak ilgilenecektir.

pasynkovanie

sapı ve yerine domates, yeşil kütlesinin birikmesi riskini önlemek için en iyi pasynkovanie yapılır. Bu yapılmazsa, kırpma sadece geç sonbahara kadar olgunlaşma ile sıkılır olmayabilir, ama meyve küçük olacaktır.

büyüyen zaman uzun boylu domates altında ve sadece ilk elden üstünde görünen tüm yan sürgünler kaldırmak için yeterince kolay yapmak. Bu meyvelerin nalitsya olgunluk izin ve eşit olgunlaşırlar. Bu yaklaşım sayesinde yaz boyunca ve don kadar bir ürün almak için yapacaktır.

domates Uzun çeşitleri

Spasskaya Kulesi F1 çeşitliliği yanı sıra, en iyi yetiştiricileri, her bölge ve hava koşulları için uzun boylu domates hibrit yetiştirilen. Bunlar domates şunlardır:

 • Alenka erken hasat toplamak isteyenler için uygundur. en fazla 1 kg olabilir meyve boyutunda bu çeşitli, özelliği.
 • Arazi Miracle sadece 90 gün içinde olgunlaşır ve meyve 400-500 g ağırlığında ayılar
 • Meyve 100 g vücut ağırlığına sahip, 120 gün - Midas 115 orta olgunlaşma olup.
 • Barao de - 130 gün içinde olgunlaşır, ancak dona meyve yukarı taşır. Meyveleri 70-80 g ağırlığında

Bu domates tüm boylu çeşitleri değil, ama onlar bitkiler bakımı için az zaman var yaz sakinleri, için uygundur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.