SeyahatYol tarifi

Tverskaya Metro İstasyonu Özellikleri

Moskova Metrosu'nun metro istasyonu "Tverskaya" Zamoskvoretskaya hat geri Moskova Metrosunun geleceği olmuştur 1930'ların derinliği, oldukça olağan tarih partner değil tasarım aşamasında. tramvay hattı defalarca planlarını revize ve sözde "rezerv", bugün Moskova'nın yoğun nüfuslu merkezi aracılığıyla ilk satırın döşeme sırasında oluşturuldu metro istasyonu "Tverskaya" vardır yerde boş yer altı boşluğu yani. o zaman bu sitedeki istasyonunun kurulması itibaren teknik bir takım nedenlerden için terk edilmesi gerekiyordu. Biz sadece 40 yıl sonra istasyona geri döndü.

metro istasyonu "Tverskaya". Özellikler İnşaat Teknolojileri

Bu istasyon hala Puşkin Meydanı'nda altında derinlikte eski birikim kullanılarak inşa edilmiştir. O 1979 yazında devreye alınmış ve 1990 yılına kadar "Gorki" olarak adlandırıldı. onun inşaat tipi metro istasyonu "Tverskaya" göre - trohsvodchataya pilon istasyonu derin temelidir. Ona bir sürü gibi, mimaride olağandışı hiçbir şey yoktur. Ama şimdi onun inşası için bir çok mühendislik çözümleri benzersiz çağrılabilir. İnşaat zaten istasyon zaten varolan streç "Mayakovskaya" üzerine inşa edildiğini gerçeğini de karmaşık hale getirdi - "Tiyatro" Jeolojik koşulları şehir merkezinde sadece karmaşık ve kentsel gelişim daha çok kalın olduğu idi. Bu koşullar ayrı şaft inşaatı terk ve mevcut istasyon, mayın "Pushkinskaya" kullanmak zorunda.

Sadece mevcut bir streç üzerinde yeni istasyon yapımı sırasında kesintisiz hareketi Zamoskvoretskaya çizgisini sağlamak için baypas tüneli terk etmek zorunda kaldı. Geçici yolu doğru gelecek metro istasyonu "Tverskaya" merkez hattı üzerinden açtı. Fotoğraflar, diyagramlar ve rasyonel seçilen bina stratejileri ve teknolojileri bir örnek olarak mimari ve inşaat ders kitaplarında dahil mühendislik çözümlerinin hesaplamaları. Bu Sovyet mühendisliğinin klasik, merkezinde tasarım ve metro hatlarının yapımında önemli bir deneyimdir büyük şehirlerde. Onların tarihi binaları ve kültürel mirasın bütünlüğünün korunmasına bulunmaktadır. istasyonu "Çehov" ve "Puşkin" için uygun bir kavşak düğüm geçişleri oluşturur.

Metro "Tverskaya". mimari özellikleri

İç istasyonu ışık mermer ve kırmızı granit hakimdir. Estetik tasarımın Tematik kavram adı istasyon aslen giydiği Sovyet klasikleri Maksima Gorkogo, ürünüdür. "Devrim Petrel" ve istasyonu "Çehov" geçişi oluşturmak için gerekli olunca istasyonu sonundan taşımak zorunda heykel, adamıştır. Puşkin Meydanı yoğun tarihi binalar vardır, bu nedenle istasyonu "Tverskaya" bir yeraltı salonudur. O istasyonu "Pushkinskaya" Violet Metro Hattının lobi ile birleştirdi. Buradan karmaşık başyazıda "İzvestia" bodrumunda alışveriş merkezi "Tver geçit" alabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.