FormasyonSSS eğitim ve okul

Islah okulların Türleri

engelli çocuklara yönelik diğer insanların tutum nedir? yetişkinlerin çoğunluğu "fakir ve topal ördek" gibi onları tedavi ve çocuk topluluk olarak reddeder "anormal". Çok nadiren özel bir çocuk diğer insanların ilgisini, arkadaş olmak için arzu karşılamaktadır.

eğitim iş ile daha da zordur. Her okul özel eğitim ihtiyacı olan bir çocuğa öğretmeye hazırladı. Ana akım ortaokulda engelli çocukların eğitim - - içerme iken sadece özel çocukların ebeveynleri hayal edebilirsiniz.

Bu çocukların çoğu kaderi - her zaman evin yanındaki ve genellikle farklı bir şehirde olduğunuzu ıslah okullarında eğitim. Bu nedenle, çoğu okul yatılı yaşamak zorunda.

Şu anda, ıslah okulların türleri birincil kusur öğrencilerin göre belirlenir. özel eğitim ihtiyaçları olan çocuklar için eğitim kurumlarının sekiz çeşit her biri kendi özellikleri var.

Özel ıslah eğitim kurumu 1 tipi duvarlarını sağır çocuklar sürer. jest, sözlü, yazılı, daktilnoy: - Öğretmenlerin görev konuşmasında çeşitli master, başkaları ile iletişim kurmak için bir sağır çocuk öğretin. müfredatta Ses yalıtım donatımın, telaffuz düzeltme, sosyo-tüketici yönelimi ve diğerleri kullanımı yoluyla tazminat işitme amaçlayan dersler içerir.

Böyle bir çalışma yapılır ve ıslah okula ama sadece işitme engelli veya pozdnoglohshih çocuklar için 2 tür. Bu kayıp işitme yeteneğini, konuşma organizasyonu aktif uygulama, iletişim becerileri eğitimi geri amaçlamaktadır.

düzeltme okulların birinci ve ikinci tip eğitim süreci üç aşamadan genel eğitim içinde yürütülür. Ancak, sağır öğrencilerin ilkokul programın ana iki yıl daha ihtiyacımız var.

görme bozukluğu olan çocuklar için tasarlanmış ıslah okulların üçüncü ve dördüncü türleri. , Korrekionno-telafi edici becerilerini geliştirmek, diğer analizörleri tutmak çocukların topluma sosyal adaptasyonu sağlamak amacıyla özel okulların öğretmenleri eğitim ve öğretim sürecini düzenleyecek.

ıslah okulda 3 tip kör çocuklar ve çocuklar tarafından gönderilen görme keskinliği körlüğe yol açan kompleks defektleri 0,08 0.04. okul çocuklarına düzeltme imkanı ile 0.4, 0.05 görme keskinliği 4 tür kabul eder. defekt özgüllük gelen bilgiyi absorbe tiflooborudovaniya ve özel didaktik malzemeler kullanılarak eğitim gerektirir.

Özel ıslah müessesesi tip 5 genel konuşma az gelişmişlik, hem de şiddetli konuşma patolojisi olan çocuklar için tasarlanmıştır. düzeltme konuşma bozukluğu - Okul ana hedefi. Tüm eğitim süreci, çocukların gün boyunca dil becerilerini geliştirmek için fırsat şekilde organize edilmiştir. Bir konuşma kusuru giderirken, ebeveynler normal bir okula çocuğu aktarmak hakkına sahiptir.

Bozulmuş kas-iskelet sistemi ile çocuklar özel bir okulda 6 tür de eğitilmiş olabilir. ıslah tesisi motor fonksiyonların, onların gelişim, ikincil kusurların düzeltilmesi restorasyonunu gerçekleştirilir. Özellikle dikkat ödenir sosyal ve emek uyum öğrenciler.

Islah Okulu 7 tür zihin engelli çocuk alır ve entelektüel gelişim olanakları ile. Okul zihinsel gelişim düzeltme, bilişsel aktivitenin geliştirilmesi ve beceri eğitim faaliyetlerinin geliştirilmesini gerçekleştirdi. Sonuçlara göre ilkokul ait öğrenci ortaokula transfer edilebilir.

Formun Islah Okulu 8 özel bir program çerçevesinde yetiştirmek zihinsel engelli çocuklar için gereklidir. eğitimin amacı - sosyal ve psikolojik rehabilitasyon ve topluma çocuğun entegrasyon imkanı. Bu okullarda emeğin derinlemesine eğitim ile sınıfları vardır.

Hemen hemen tüm ıslah okulların bu tür oniki yıldır çocuklar, uzman patologlar, konuşma terapisti, psikolog açıyor öğretirler.

Tabii ki, çocuklar, o bir kurumda uzun yıllar çalışılan sosyal yönde bazı sıkıntılar var. topluma özel gereksinimli çocukların entegrasyonunda önemli bir rolü sadece ıslah okullara değil, aynı zamanda anne aittir. Çocuğunuz için mücadele Aile, çevrelerindeki dünyaya uyum için onlara yardım edebilmek için emin olun.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.