Kendini yetiştirmePsikoloji

Irade gücü nedir?

Herkes irade vardır, ama her şeyi yapamaz kesin bir tanımını vermek. Başlamak için, bize kavrama değinelim. Yani, bu kadar konuşmak irade gücü, nedir? Anlamaya çalış.

Orada çeşitli yorumlar ve hepsi doğrudur. Ama genel, irade gücü - Nefsime aşmak ve hedeflere ulaşmak için yeteneğidir. Tabii ki, bu tanım nihai gerçeğe iddia, ancak temel özünü ortaya koymaktadır etmez. gücü - durumları karşı yeteneğimizi. Will - büyük arzusu bir şeyler yapmak, bir şeyler başarmak.

İşadamları, şairler, doktorlar ve diğer profesyonellerin bu tanım ve bileşenlerinin yatırım yaptık. Örneğin, Shakespeare irade gücü - bu değil diğer, bahçıvan olarak. Evet, evet, aynen öyle. Bizim kişilik - bir çiçek bahçesi. Ve irade - bahçe ilgilenir ve onun içinde yetiştirilen edilmelidir çiçeklerin ne tür karar ve ne pahasına ortadan kaldırmak için bir bahçıvan.

Biraz farklı kavramlar yürürlüğe girişimcilerin iradesini koydu. Onlar için öyle - güç hissi, itaat etmek, çünkü muhatabı istediğini yapmaya yapma yeteneği. Bu önemlidir müzakere - kendisi göstermek için kendi ellerine inisiyatif ele geçirmek için, iradeli bir kişi.

Gördüğünüz gibi, tanım farklı olabilir, ancak bütün bunları kendi gelmiyor güç verecek bir şey üzerinde hemfikir. Nadiren doğumdan itibaren bir iradeli vasıflar ile donatılmış kim. Irade çaba harcamak, geliştirmek için gereklidir. Burada ve irade güçlendirebilir için nasıl bir ikinci soru var mı? Açıkçası, kendisi o Çünkü "büyümek olmayacak."

Bu konuda ipuçları kendini geliştirme yolunda çünkü ve tüm farklı olarak, bir çok bulunabilir. Ama sana bazı örnekler verelim. Ayrıca başkalarının bu deneyimden kendileri için bir şeyler bulabilirsiniz.

Örneğin, zor 19-00 sonra yeme vazgeçmek bulabilirsiniz. Bu arada, belden tehlikeli kat oluşturmuştur. Eğer gerçekten bir demir iradeye ihtiyaç burasıdır. Çelik etmiyorsa.

tavuk yemek veya çikolata ile kahve içmek arzusu başka bir şey değildir günaha olduğunu kabul et. yüksek sesle kelime söyle. günaha hangi direnmek isterler. Dedikleri gibi, belirttiğinizde, düşman karşısında, o zaman onunla mücadele etmek daha kolay olacaktır. Düşmanın, günaha - bu sadece küçük buterbrodik, hayır, bu olduğunu düşünmeyin. Ve böylece, "i" kendinizi zihinsel güçlendirmek ve çok daha kolay olacaktır bu günaha aşmak nokta için.

Ayrıca, akrabalarından birini geç bir yemek vazgeçmek, niyetiniz, diyelim ki bize bildirin. Bu aynı zamanda bir kontrast duş daha kötü bir yenileniyor. Ne zaman, kendilerine değil aynı zamanda diğer insanlara sadece bir sorumluluk duyuyor çok daha kolay olacaktır günaha ile başa çıkmak için.

Her insanda koydu Güreşçi, sen iradesi yok aslında tekme yoktur. Her insan gibi, sadece güçlendirmek ve üzerinde çalışmak için gerekli vardır.
Otomatik eğitim meşgul olmak - Ve başka bir ipucu yok etmeye istekli. Sadece onun için akıllıca yaklaştı edilecek. bison değil ve düşünmeden metni okumaz - Çok-çok oldu. Yüksek sesle konuşulan her cümle, üzerinde düşünmek ve böyle "İrade var ..." şeklinde değil tek ortak ifadeler, arzu edilir ve daha ayrıntılı bir şey için durdurmak. Örneğin, sabah başlayarak tekrarlayın: "... Bugün, Bu bir engel olduğunu 19 pm Hiçbir sandviç veya çikolata sonra bir şey yemek olmaz ve ben bir hedef ... set başa çıkabilirim" Birçok öfke yönetimini hafife zorlamak üzücü filmler ve makaleler hakkında yargıç, özünü açığa değil ve uzmanlarla bu konuda konuşmak strmyatsya değil çünkü.

Yani, tembellik veya ayrılmak istemeyen insanlar vardır, hiçbir insan irade olmadan orada olduğunu hatırlamak yeterlidir depresyona, kendi gücü eğilimli iman etmeyenler. Biz hayvanlardan farklı irade - yetki ikamesi evrim temsilcileri katıldı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.