Kendini yetiştirmePsikoloji

Nasıl yeni bir hayata başlamak ve kendilerini değiştirmek için: psikolojik danışmanlık. Nasıl temiz bir sayfa ile yeni bir hayata başlamak için?

Her insanın hayatında yolunda kaçınacağımız istiyorum bazı noktaları, gel. bu psikolojik şoklara itibaren kimse bağışık değildir. Önceden her durum nevsegda sonra sadece bir durugörü tabidir ve tahmin ediyoruz. Bazen bir insan tamamen nedeniyle eski hizalama mutluluk fikrini uymayan olması nedeniyle, hayatlarını nasıl değiştirileceği merak ediyor.

nedenleri

, Görüşlerini yeniden gözden zorunda kalan en sık durumlar veya durumlar şunlardır:

 • Sevilmemiş iş veya egzersiz şey değildir. o iyi bir mali gelir ve kişisel gelişimini getirmiyor, ancak çoğu zaman bir kişinin kendi mesleki istihdama rehin haline gelir. Bazen korku o hepsi aynı kalır izin vermek daha iyidir, böylece büyük bir şey değiştirmek için.
 • ilişki yolunda gitmeyebilir. ortağı alışkanlıktan ziyade kendi başlarına gelecek zaman.
 • Tedirgin kişisel yaşam. O yaşa göre bir aile kurmak için zamanı gibi görünüyor, ama orada sadece uygun adaylar. Ancak, ve ilişkiler bizim istediğimiz gibi pürüzsüz değildir.
 • Kötü alışkanlıklar, normal bir yaşam tarzı eksikliği.
 • Ciddi hastalık, aile veya kişilerin arkadaşları, hem de trajedi veya tedavi edilemez bir tanı sonucu sevdiklerinin kaybından kendi, birisi.
 • Her gün bir sorun haline Aşırı kilo.

Nasıl yeni bir hayata başlamak ve kendini değiştirmek için?

Bu konuda iyi bir tavsiye vermek için, bir çok kişinin, onun mevcut durum ve zihinsel tutum başlangıç durumuna bağlı olduğunu unutmamalıyız. değişim yolunda Birçok kişi iç daireyi iter. Bazı profesyonel psikologlarla, kendilerini nasıl değiştirileceği konusunda tavsiye arıyoruz. Çözelti şu anda bir kişi var ki başlangıç noktası bağlıdır. Çok da yaşa da bağlıdır.

sırayla hangi genç hayatını değiştirmek için daha iyi?

İlk yaklaşık 11 başlar oldukça zor psikolojik dönemdir ve 17-18 yıl içinde biter. Onun yolu şeye ters gittiğinde nasıl bir gencin yeni bir hayata başlamak için. Böyle bir karar nedenleri çok olabilir. Örneğin, genellikle ergenlik döneminde, çocuk ebeveyn boşanma yaşayan. çocuk aniden ailesini bırakır babası ile çok yakın olsaydı, derin psikolojik travmaya neden olabilir. Bu dönemde ergenler toplumun olumsuz etkisine karşı oldukça hassastır. Bazen ilk çalışırken alkol veya ilaç bu çağda.

Yeni bir hayat başlar ve kendilerini nasıl değiştirileceğini anlamak için, gözlerinin içine probleme frank göz olmak. Bu dönemde, genç aile veya bir psikologdan birinin desteğine ihtiyaç duyacaktır. "Bilgi alma" sonra serbest zaman yararlı egzersiz işgal etmek mümkün olmalıdır. Psikolojik ağrı, fiziksel çalışma veya stres tedavisinde yararlıdır. Yani, büyük sporcular ve ünlü insanların çoğu nedeniyle iradelerini ifade etmeye zorladı hayatın güçlükleri, böyle oldu. Adam ona olumlu dünyayı algılamaya yanı sıra mazisi temiz yeni bir hayata başlamak için nasıl şekil dışarı kendileri içine çekilmeye değil yardım etmek, onun için zor bir zamanda genç yanında olduğu ortaya çıktı.

30-35 yıl Değişikliği ömrü

Başka çağda insanlar daha az şiddetli psikolojik dönemler etkilenir. iş değişikliği genellikle 27-30 yıl aralığına denk geliyor ve 35 yaşında erkek kendini onun emellerini gerçekleştirmeye çalıştığı nedeni budur. Hatta yüz birim için gerçeklik beklentileri gününe rastlaması halinde, yaş dalga sessizce geçecek bir şans var.

Ancak, tek yaşadığı koşullar, o memnun olmadığını fark ederse, soru ortaya çıkıyor, yeni bir hayata başlamak ve kendilerini nasıl değiştirileceği. Bu konuda psikoloğun tavsiyesi çok çeşitlidir. ana noktaları göz önünde bulundurun.

eylem planı

 • bilinmeyen yolun o yeşil ışık fark eden ilk adımı atmaktan korkmayın. Burada değişimin ana zorluk yatmaktadır.
 • Yüz kere bir iki gün, ifade söylemek gerekir "herşey yolunda, yapabilirim." Bu insanlar genellikle bu durumlarda kendime söylediklerine daha iyidir. Daha parlak bir gelecek için olumlu görünüm mutlaka orada götürecektir. Sonuçta, genellikle ne olur, ne adam hazırlanıyor.
 • Sen özel olarak hedef belirlemeniz gerekir. bir şey aramaya, çabalamak? Bir güçlü kendilerini motive takip etti. Ama hedefe giden yol rutin hale gelmiştir olmamalıdır. Bu amaçla, bir bahis sonuçlanması gerekmektedir. Tüm bu heyecandan sonra kimseyi teşvik edilecek.
 • en iyi yolu daha iyi için kendinizi değiştirmek için - senin özünü alır. Bu karmaşık geliyor. mutluluk hissetmek göze gelir - Ama kendini seviyor.
 • Objektif yeteneklerini değerlendirmek için gereklidir. Bu bar şişirmek için gerekli değildir, sadece hayal kırıklığına yol açacaktır. Bu kilolu örneğin açıktır. ağırlığı 120 lira ile adam istemiyordu sanki haftada 60 kilo kadar kaybetmek mümkün olmayacaktır.
 • Ayrıca imtiyazlar yeni hayatında hiçbir yer. Kendini anlatmak gerekiyor - Tekrar vazgeçmek, eğer başlangıç noktası olacağım ve tüm yeniden yapmak zorunda kalacaktır. Örneğin, ciddi bir yaralanma sonrası bir atlet önceki formuna dönmeye çalışıyor. İlk sonuçlar hızla görünebilir, ancak tam iyileşme yolu oldukça uzundur. İlk zorluklarla karşı karşıya Birçok durdurun. Tüm çalışmalar boşa gider.
 • Tüm geçmiş başarısızlıklar bir öğrenme deneyimi, nazik sağlanan yaşam olarak düşünülmelidir. Sen olur her şey için minnettar olmaya kendinizi eğitmek gerekir. Böylece yavaş yavaş hayatın sürecinde güvenir.
 • kişi terk etmezse anksiyete hissi, mümkün olan bütün araçlarla alt gerekir. Sakin bir zihin doğru kararlar ve doğru yeni bir hayata başlamak ve kendilerini değiştirmek için bir yol bulmasına yardımcı olacaktır.
 • Adam reshivshemusya değişim için, çevresini gözden geçirmelidir. Belki kendiliğinden gerçekleşir. En kısa sürede bir kişinin görüşlerini ve çıkarlarını değişiyor olarak, birçok kişi sadece onunla iletişim sona ama yenileri görünür. bir şey için her toplantı verilmiş. Kendini dinle Bu vesileyle hayatında görünen insanları algılamak gerekmektedir. Belki bir bakıma hayat nasıl sıfırdan yeni bir hayata başlamak için söylemek istiyor.

Etkili yöntemi: Eğer isteyen olmak için gerekli olan

öncelikle bu kişi gibi olmak gerekir, ne istediğinizi olmak: Birçok psikolog bu yöntemi kullanmak tavsiye edilir. o nasıl işlediği burada. Bir adam davranış modeli seçer. Örneğin, kötü alışkanlıklar sahip, tamamen sürer sağlıklı bir yaşam tarzı. Bir atlet uygun giyinmiş uygun olayları katılır gibi adam davranır. Zamanla, fiziksel olarak fit, sağlıklı kişiyi hissetmeye başlar. Daha sonra, tüm ve bu yüzden çıkıyor. Her şey otomatik öneri gücüne çalışır.

40 yılda ne yapmalı?

Aksine karmaşık dönemi çağı. Bu hayatta birçok durumda kaynaklanmaktadır. Nasıl 40 yıl içinde yeni bir hayata başlamak için? Durumu değerlendirmek eylemlerini gözden geçirilmesi ve sadece sakinleşmek için olumlu yönlerini bulmak gereklidir. ile başlamak için, her ne olabilirse Geçmişinden, gitmesine izin vermelisin. ne olmadığını, artık her şey değer - bunu kendine söylemek gerekir. anılar yalnızca olumsuz duyguları getirmek, kendini bunlardan korumak için gereklidir. Adam açıkça anlıyoruz kendilerini vermelidir:

 • eylemler için tam sorumluluk onunla yalnızca aittir;
 • hayattaki bütün olayların bir nedeni olur. Biz davanın sonucunu değiştiremiyorsanız, o zaman almaya çalışmalısınız;
 • o canlılık güçlü bir kaynaktır. kendini daha iyiye etkileyemez adam dışında hiç kimse.

yöntemleri

Nasıl 40 yıl içinde yeni bir hayata başlamak için? Basit yolu vardır:

 • Daha önce yeterli zaman yoktu, kendi tutku, bulmak için;
 • yeni ilginç insanlarla tanışmak;
 • imajını değiştirmek;
 • çevreyi güncellemek, evlerinde onarım yapmak için;
 • Onların alışkanlıklarını yeniden gözden.

kelime öbekleri ayrılık

Yeni bir hayata başlamak ve kendilerini değiştirme yolunu bulmuştur. Özetlemek gerekirse, listesini dikkate akıllıca bir deyişle, bir zamanlar büyük belirtti. Onları herkese güven getirelim:

 • yol tekrar yana, bir anda tüm değişiklikleri oluşmaz anlaşılmalıdır.
 • Başarıyla yüz adımları yapmak için, ilk başta cesaret gerekir. Hayatta her şey olur, ama her şeyin bittiğini olumlu tutum ile güneş parlaktı gibi görünüyor.
 • Adam - Bu evrenin en büyük yaratılması. benzersizlikleri farkında olan bir sonraki ufukta bekliyor kendi öz saygı ve başarı, emin olabilir.
 • getiri an imkansız, ama burada ve şimdi yaşayabilir.
 • Ne zaman insanlar bir araya şekilde yakın, bunlar dışarıdan kendini görmek insana verilir. Mevcut hataları, üçüncü - - Geleceğin olasılığını Bazı geçmişin bir resmini, diğer verir.
 • Hayatta tüm sıkıntılar deneyim kazanmak girişimleri çevrilmesi gerekir ve bu paha biçilmez.
 • Teşekkür - doğru yolu gösteren, kapalı kapılar açar büyük duygu, ruh yatıştırır.
 • düşünce saflığını gözlemek, adam eylemlerinde getiriyor.
 • Biz içeride bolca var ve ayrıca etrafta bizi izliyor herkese göstermek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.