SağlıkTıp

IVF ile embriyoları yeniden ağaçlandırma: o nasıl oluyor?

Modern yaşam dinamik gelişmeyi belirleyen ve sanayinin gelişen kaçınılmaz insan ve doğa arasındaki doğal dengenin kaybına yol açar. Birkaç sadece ortak çabaları ile bebek gebe olamaz zaman Giderek, durumlar ortaya çıkar. Bazen cümle eşlerden birinin tanısı sesler ve hatta mutlak sağlık ortakları Birliği uzun zamandır beklenen çocuğu ödüllendirilir garanti etmez.

Bazı durumlarda, IVF gösterilir

tüp bebek (IVF) en erken iletken anketler hamile kalma imkansızlığını teyit daha atanır. kısırlık tedavisi için girişimleri genellikle yıllarca gecikmiş, ancak verimsiz süreç süresinin yalnızca bir olumlu sonuç olasılığını düşürmek yapabiliyor. önlemlerin etkisizliği gören çiftin tedavisinin iki yıl sonra IVF işlemi yürüten ısrar etme hakkına sahiptir.

Nasıl embriyonun geliştirilmesidir

Döllenme sonrasında yumurta doğal ebeveyn edilene yaklaşık rahat bir sıvı ortama yerleştirilir. Zigot sıradan bir yumurta transformasyonu, bu süreci tamamlanmaz yine tek hücreli embriyo. IVF bir organizmanın gelişimi her yeni aşamayı kutluyoruz, bir embriyolog sürekli denetim altında hücre bölünmesi kereden fazla gerçekleşmesi gerektiğini sırasında embriyoyu diktikten önce.

Döllenme ikinci günden başlayarak, hücreler, doktor embriyo parametre kurallarına uygun hesabını vermek gerekebilir. o zayıf, ancak yaşayabilir eğer Bazen, blastosist (o günde 6 olur) oluşumuna yapay ortama yol açmaktadır, ancak o zaman rahim boşluğuna tanıtıldı. Rahimde birden fetüs oluşumunu dışlayan ve böylece vücut üzerinde yorgunluğunu en aza indirgeyen gibi güvence, anne için daha düşük risk haklı.

embriyoların normal hücre bölünmesi izin verilen süre maruz kalma üç gündür. bu, bunların bazıları, ancak ikiden fazla herhangi bir sonra sıvı azot içinde dondurulmuş, hastanın vücuduna ve kalan numunelerin güçlü aktarılır. Ama nasıl IVF ile embriyoların aşılanması?

prosedür yeniden ağaçlandırılması embriyo kadınları hazırlanması

IVF sırasında bir anne zor yolu yeniden ağaçlandırılması embriyo haline çok karar, gıda ve günlük rutin standartlarını gözden geçirmek için bir kadın için yeterli bir nedendir. Bu sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve güçlü bir sinir sistemi hamile annenin ne kadar başarılı prosedür bağlıdır.

Birkaç hafta bir genetiği değiştirilmiş elemanlar yemekleri yağ minimum miktarda ve menü tatlı un ve soya proteininin toplam dışlanma ile protein diyeti gösteren ve içeren yumurta alma kadınların tarihinden önce. Tavsiye edilen içecek daha temiz su, yapay katkı maddeleri içermeyen doğal freshes. meyve taze ananas (alerjik değilse) tercih daha iyidir.

IVF sırasında rahim içine embriyo diktikten gününde, doktorlar cinsel ilişkiye işlemeye eşleri tavsiye pelvik organlarda kan dolaşımını uyarmak için arzu edilir, ancak o zaman, kadın hijyen sonra, implantasyon üzerine topladı.

kadını tekrar dikilmesi eceli önce iki saat bir hap Piroksikam alması gerekir. IVF Olsam, bu sakin ve embriyo IVF teknolojisini yeniden dikim ağrısız ve non-travmatik olduğunu unutmayın iyidir.

embriyo tekrar dikilmesi için prosedür

kadın embriyo transferi için hazırlanması, bu bilemez bu yüzden nasıl görmüyor embriyo kabuğunun implantasyonu kasten salma yumurta kolaylaştırmak için hasarlı önce. prosedür "kuluçkalık" denir ve zorunludur.

Peki, nasıl IVF ile embriyoların aşılanması? doktor ile bir konuşmadan sonra, bir kadın jinekolojik sandalyeye rahat bir pozisyon alır. Bu durumda, tekrar dikilmesi embriyo yapıldığı gibi izlerken, dinlenmek ve gözlerinizi kapatın ve üzülmeyin daha iyidir. IVF akla hastanın isteğini gözlemlemek çok önemlidir. Pelvik kasları hala rahat ve eğer doktor ultrason gözlemi rehberliğinde serviks içine sokar kateter, şiddetli rahatsızlık hissi vermez.

güvenli ve personel bakım tutum atmosferinde: IVF geçer ile ön konuşmaları anlamına olarak, embriyoları tekrar dikilmesi, sayısız bayan konuk bakılırsa. Kateter hastaya uzaklaştırılması bir saat biraz daha az yürütmek için geri kanepede ve bir pozisyonda yatmak istedi sonra. Hastanın rızası, bunları göndermek için eğer bu süre zarfında, embriyolog, kalan kateter tüp embriyolar yaşayabilir incelemek ve edecek bir kriyojenik dondurma.

dondurma nedir

döllenmiş hücre sayılarının önceden onay çiftini alma sadece güçlü ve dayanıklı öğeleri, sonraki defrost stresli koşullarında hayatta mümkün olacak olanlar seçilir. Kriyoprezerve sayıda embriyo daha muhtemel bir kadının yıllar sonra aşağıdakilerden oluşabilir, IVF denemeleri devam edecek.

sıvı nitrojen ve daha sonra rehabilitasyon embriyo obrabatyvaniya konu yöntem katı, Hg, son derece düşük bir fiyatla -196 0 ° C'ye meydana germ hücreleri Freeze - yaşam için irreconcilable mücadelesi altında sert sertleştirme bir tür, daha başarılı çözülmüş hücreleri kullanılarak aşılama çoğu zaman tekrar IVF embriyolar bir kadın için.

Adaptasyon diktikten sonra

önümüzdeki üç gün içinde en önemli dinlenme olur bir kadın, doktorun ofisini bırakır andan itibaren. 72 saat süre ile, IVF embriyolar spike sonra Mod pratik obezdvizhimost hastayı içerir. Hatta nadir tuvalet odasında yükselen pelvis giden kan akışını en aza indirmek için kocasının arzu fiziksel desteğidir. Su tedavileri ilk gün kontrendikedir!

Doktorunuz bir diyet belirtir, ama bir kadın sağlıklı ve eğer özel düzenlemeler olmadığı için IVF sırasında embriyo yükseliyor sonra kahve diyet dahil olmadan, tabii ki, daha önce hiç yemek, ama doğal ürünler üzerinde durularak ve olabilir, yağlı veya büyük numarası un gıdalar.

Üç gün sonra, orta aktivite yatan modu aşaması başlar. Ani hareket kadın dikkatle herhangi deneyimleri kaçınarak, sokakta yürümek, temel ev faaliyetleri gerçekleştirebilir. Bu aşamada saf olmayan karbonatlı bol bol su içmek önemlidir.

kontrol

Embriyo transferi sonrası ilk günlerde kadın genellikle sıcaklığın yükseltilmesi sorunla karşı karşıya, ancak vücutta oldu müdahalesi özünü hatırlarsanız, bağışıklık sistemi yanıtı net olacak. Cıva 37.6'lık 0 üzerine çıkarsa termometre göstergelerinin düşürülmesi, olmamalıdır. Yalnız Vücudunuzu vermek yeni bilgiler "sindirmek" ve gerçeği ile uzlaşmak gerekiyor. Yakın gelecekte bir doktor ziyareti fenomen yakalanır ve analiz edilir.

Belirlenen enjeksiyonlar dikkat etmek gereklidir. İşlemden sonra gecesi iki enjeksiyonları "utrozhestan", pelvik organlardaki normal kan dolaşımı sorumlu sabah "Progesteron" ve beş enjeksiyonları (belirli saatlerde düzeni) "Fragmin" tek bir enjeksiyon: Tüm ürünler üç (standart tanımı) olacaktır. Hastanın pıhtılaşma kan pıhtılaşması sonuçları norm sapma yoksa "Fragmin", bu listenin dışında edilebilir.

IVF bir sonucu olarak organizmanın davranışı

Panik kadınlar delikten sonra fenomen karşılaştığında, bunlar düşük olması nedeniyle içeriğinden ötürü, görünüşte anlaşılmaz. Aşağıda onlara doğru yanıt için bu tür olaylar, hem de seçeneklerin bir listesi:

  • aybaşı kanaması işlemden sonra Çizim, obsesif karın ağrısı, - mutlak norm. olmamalı ayrıca hiçbir şey alın.
  • embriyo transferi sonrası 6-12 inci günde pembemsi bir sıvı formunda vajinal akıntı - beklenen ve istenen etki, implant rahim duvarına sabit olduğunu söyleyen. Normal olarak, kanama en fazla 4 saat sürer. Doktor durumdan haberdar olmalı ve düzgün hastanın durumunu değerlendirmek için denetim yapmak için.
  • Aşırı kanama veya kalın bir renk hatası dikilmesi yönünde sinyal ve acil hastanelik boşaltın. Nadir durumlarda, acilen alınan önlemler gebelik kaydedin.

Tam olarak iki hafta delikten sonra, insan koryonik gonadotropin bir test (hCG). Sonuçlar aynı gün sunulmaktadır ve bu önemli hormon konsantrasyonu artmış olacak eğer kadın kendimizi tebrik edebilirsiniz. Bazen hCG testi 72 saat sonra tekrar gerektirir; bu kontrol, hafif bir konsantrasyonunun mevcudiyetinde kaynaklanmaktadır.

Bir gebelik ilan taşınan ultrason (olumlu) hormonunun kan tesliminden sonra yedi gün. Başka 14 gün, ikinci atama sonra - yerleşik ceninin gelişimini değerlendirmek için.

ilaçların olumsuz hCG uygulama durumunda IVF sonucu sona korumak için.

5-7 gün boyunca gitmeli Kritik gün, tekrar dikilmesi için başarısız bir girişim belirli bir ölçü vermektedir.

Yani diktikten sonucunu etkileyebilir

rahime embriyo eki zorlaştırmaktadır Ortak faktör myom vardır. zigot genişletmek eğilimindedir tümörün yerinin yakınında değildi ki bu durumda Ani 1 IVF embriyo gerçekleştirilir. annenin vücudunda embriyonun yaşam için elverişli diğer önemli koşullar iyi seçilmiş zaman (genellikle 20 günlük döngü) ve döllenmiş hücrelerin optimum olgunluk denir. diğer şartlar doktorlar tarafından ayarlandıysa vücut daima saat gibi çalışmaz, çünkü bu kolay almalı ve dikkate kadınların bireyselliği almak nüansları, iyi bir sonucunu belirlemek mümkün.

İlk denemeden sonra başarıların gerçek yüzdesi nadiren% 45'den fazla olduğunu - Ama durumunda annelik sevinci sizin için değil yani, negatif test düşünülmemelidir. Sen biraz diyet değiştirmek veya zaten yapmadıysanız eğer, kötü alışkanlıklar vazgeçmek ve dondurarak saklama işleminden sonra mikrop hücreleri kullanılarak tekrar deneyin emin olun gerekebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.