Kendini yetiştirmePsikoloji

Bilgiçlik kişilik tipi. "Bilgiçlik taslayan adam" ne yapıyor? Bilgiçlik taslayan kişi - bu ...

anankastic insanları tanımlamak için deneyin. Bu tip kişiliğin ana özelliği bilgiçlik olduğunu. Hemen veya bu özelliği tanımlamak için onlarla bir yüzeysel diyalog neredeyse imkansızdır. Birlikte bazı önemli tuttuğunda Sadece bir yakın veya sürekli temas de ortaya çıkıyor.

olumlu yönleri

Bilgiçlik taslayan kişi - bir kişidir çalışmaları hakkında titiz tüm biçimsel gereklilikleri, uyulması, her küçük şey hatalı bulur. Ama tüm kontrol, doğruluk, dakiklik, özel özen olmadan, pedant ve örneğin görevlerin yürütülmesinde dürüstlük gibi bazı olumlu özelliklere sahip.

Anancast acele karar, her eylem ve dikkatle çok pratik ve görüşlere ağırlığında her adımda yapar asla. Böyle bir kişi kesin ve zamanında herhangi görevlerin yerine getirilmesinde sadece yeri doldurulamaz.

Nasıl daha iyi yapmalı?

Bu belirtiler belirgin hale geldiğinde, bunun patolojik anankastic psychopathy yakalanma olasılığını artırır. Bu durumda, kişi her durumda kendi kararlarını olamaz. Sürekli ve defalarca tüm şüpheler ve sıradan bir insan uzun zaman önce davranmaya başlamış olurdu zaman dikkate. Bilgiçlik kişilik tipi genellikle son belirleyici adım karar vermedim. Sürekli herhangi bir sorun kararı, o daha yapıcı veya yararlı aradığı aklımda yüzüncü, bininci defa, kaydırma.

Anancast ve meslek

Pedants çok iyi takıma infüze ve birçok meslekte yeri doldurulamaz insanlar basitçe bulunmaktadır. önce kalkış uçağın servis kolaylığı kontrol uçağı, adam bilgiçlik olacağını Örneğin, tüm defalarca test edilmiş ve revize, sadece yararlanacaktır. Ancak, ukalalık ölçek kapalı takdirde neler olabileceğini düşünmek? Onun sık denetimler böyle uçaklar sadece aşırıya olabilir ve onun aşırı titizlik şeyle büküm veya rip.

Evde Anancast

Bilgiçlik taslayan adam - sürekli ödevini yeniden denetler biridir. Mu ışık, demir veya gaz, Kapalı insan pedant daha iyi evi terk etmeden önce birkaç kez tekrar kontrol edin. bu listeden öyle ki, en azından bir şey olmamış olsa da, o bunu unuttum.

bilgiçlik taslayan Kadınlara gelince, evlerinde sürekli temizlik ve düzeni hüküm sürer. Böyle bir ölçüde Ev kadınları tüm ovuşturdu ve düzleştirilmiş, evde her şeyin bir müze gibi parlar. Ama ev işleri genellikle çok zaman alıcı günün zemin veya yemeklerin yıkama 4 katına kadar olabilir olmasından kaynaklanmaktadır. birden fazla kez yıkamak için çorba sebze pişirme önce. Ve böylece tüm.

vazgeçilmez çalışanın

muhasebeci olarak çalışmaktadır Anancast, hemen görülebilir. Onun tüm kayıtlar mükemmel bir düzen içinde, bütün rakamlar en küçük hassas indirgenir edilir. Böyle bir kişi sloganı yer almaz: "nasılsa yap."

Bilgiçlik karakter tipi yaptığı davranış makul ötesine etmezse genellikle, tabii ki, sahibine sadece avantajlar getiriyor. Temelde herhangi bir sorun çok ciddi ve kapsamlı bir yaklaşım anancast. Herhangi yüklenildiği onların çalışma irade be bitti sıra ve üzerindeki zaman, hem pedants - insanlar borç ve vicdani tutum için onların görevleri. Böyle astları çok saygın ve değerli üretim şefleri vardır. Acele, dikkatsizlik ve gevşeklik yabancıdır onun takımda bir personel, olması güzel. zor bir kariyer değişikliği tahammül pedants, onların ekibine çok alışkın ve çok sevgili.

Kariyer büyüme

Bilgiçlik taslayan adam - Bir bilgiç bir biçimci ve sıkıcı olmamakatlandığınız, ancak bu nitelikleri gerekli ve talep bazı meslekler vardır. Eğer belirli koşullar koymak, psihostenii ve hipokondri eğimli olabilir. Çoğu zaman insanlar kim var nitelikler bir bilgiç haline iyi liderler ve yükselişi çok yüksek. Bu bile kendi başlarına değil. Sadece bir sorumlu kişi, iyi, görevlerini yerine genellikle merdivenden yukarı hareket. Ama yine de riskli karar pedants liderleri (bu ast için geçerlidir) kendi almak ve asla başkalarının hatalarından dolayı sorumluluk almaya korkar.

Temizlik etrafında

Bilgiçlik taslayan adam - bu akkuratist Chistyulya ve hatta görünüşleri. Böyle insanlar eşyalarını temiz saç modeli ya da saç kesimi, cilalı ayakkabı mükemmel temiz. Bütün bu ütülenir ve en küçük detaylara mükemmel. Evde olduğunda bile, bunlar giyim untidiness tahammül edemez.

toplayıcı

Anancast - bir koleksiyon toplamak ve tabii ki mükemmel temiz tutmak seven bir millet. büyük önem sıradan toplayıcı nadir sergiler Ve eğer, bilgiç sadece kendisi o toplar duyulmayan nesneleri sürecini toplamaya karşılamaktadır.

davranış saçmalığı

Bilgiçlik taslayan tip vurgulama içinde insanın doğasına onun alışkanlıkları ile oldukça memnun olduğunu ve başka türlü yaşamak imkansız olduğuna inanmaktadır. Ama bazen patolojik bulgular kalanı hatta onu uykudan mahrum edebilir. Yavaş yavaş hayattan bütün neşe, her taraftan obsesif düşünceler onu saran, bir psikopat bir adamı dönüm. Onların titiz detaya Sığıntı, titiz psikopat hatta işi bitirmek yeteneğini kaybedebilir. Tüm onun kuralları, yasalar ve emirler insanın kendisi önceliklidir, onların performansı varlık nedenidir olur. Ve aynı anda en iyi insan nitelikleri, bu tür adalet ve hoşgörü gibi tamamen küçüklük tahrip ve titizlikle edilir. Bazen bilgiçlik kişilik ona davranış bazen saçma, ama davranış onun çizgisinden sapma, olamaz o anlar.

Yaşamın tarihi

Bir klinik psikolog diye bir saplantı haline geldi ukalalıklarının şiddetli bir bir hastayı olduğunu söyledi. Gece geç saatlerde, o hesaba en saçma şeyler her devralana denetleme, kontrol ve öğrencilerin bağımsız çalışma gecikmiştir. DC voltaj ve sorumluluk bir sinir krizi götürdü, ama hiç gözyaşı veya umutsuzluk onun davranışlarını düzeltmek olamazdı. Eğitimli bir adam öğretmen gerçek öğrencilerin derslerde odaklanma ve bilgisi ile müdahale nedeniyle mahkum kimsenin günlük çalışma, gerekli olmadığı bilinmelidir gibi. Daha sonra o bile doğrulama alıştırma kitapları çocukların eğitiminde artıştan daha onu çok daha sürer fark etti.

geniş

P. B. Gannushkin anda bu takıntı belirtti - bu izin ne çizgiyi geçti bilgiçliği tuhaf bir biçimidir. Hepimizin bildiği Çünkü sık sık bazı işlemler de tekrar eğer, o zaman kompulsif alışkanlıkları bir dizi girer. daha derin kelimesini Gannushkina düşünün, bu açık olur saplantı olduğunu - zihinsel bir patoloji, direkt thoroughness onunla bağlantılıdır. As müdahaleci ve bilgiçlik taslama bir ifade ile özetlenebilir - "anlamsız formalizmini."

Sonuç

en yani titiz adam demektir genelleyelim. korkularıyla, küçük ve ağrılı şüpheler yönetmek gerçek hayat bireylerden müstakil, bu aşırı müdahaleci. Kontrol edilemeyen saplantı - Bu bozuk saf bilgiçlik olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.