Haber ve ToplumDoğa

Immortelle kum - karaciğer iyileştirici

Latince adı Herdemyeşil (sonsuz) kumlu - güneş, "hrizum" - - altın, "arenarium '- kum Herdemyeşil arenarium, üç kelime "Helio" dan gelmektedir. sandy golden güneş - güzel geliyor nasıl. Ve her nasılsa altın güneşli kumlu can. Kumlu toprakta büyüyen, küçük altın güneşin - Çiçek Herdemyeşil yakından bakın. Herdemyeşil kadar yararlıdır! Flaminio - Çiçek bir ilaç yapımında kullanılan, toz haline dönüştürülür. Gerçekten de, sonsuz - bu karaciğerde sorunları olan insanlar için altın. - Bir kedinin pençe basit ve kesin -suhotsvet ve sevecen: immortelle ve diğer adları için insanlar vardır.

Bitki Ölmez (sınırları) kum - bir yıllık otsu beyazımsı vatka, bu dikdörtgen-mızrak şeklinde yaprakları ve küçük çiçekler bazen sepetler toplanan sarı ışık turuncu limon. Ölmezotu genç çam ormanı ve kumlu toprağı seçerek, Rusya genelinde neredeyse büyür.

çiçek sepetleri fluffed değildir dek Temmuz ayı sonuna kadar Haziran ayının başından itibaren toplanan tedavi kullanan çiçekler için. kendi içinde çiçek Ölmez kum saponinler, flavonoid glikozitler, aglikonlara, şeker, uçucu yağlar, pigmentler ve tanen, vitamin C ve K, karoten, reçine ve yağ asitleri, potasyum, sodyum, kalsiyum, manganez, demir tuzları şeklinde mikro element içermektedir.

Ölmezotu kum koleretik ve diüretik, ekspektoran, terletici, hemostatik ve krovoochistitelngym, mikrop öldürücü, antiseptik, ağrı kesici, antihelmintik ajandır. Bu baskıyı artırmak pankreas ve mide salgısını artırmak için yeteneğine sahiptir.

safra kanalı ve karaciğer hastalığı (sarılık, kolanjit, kolesistit, safra kesesi iltihabı kullanılmış kum immortelle fitosbory safra taşı, hepatit). ödem ve bazı deri hastalıkları (püstüller, herpes ile suyu çiçeklerin boğulmuş, zayıflık) ile immortelle kullanın. Herdemyeşil mesane, gastrit anatsidnyh ait papillomatozisi tedavisi için şifalı otlar koleksiyonlarında yer almaktadır.

Bu tedavi et suyu Ölmez başlayan 3-4 gün kusma ve bulantı durduktan sonra, ağırlık hissi podllozhechnoy de azaldığı tespit edilmiştir karaciğer, bölgede, ağrı gözlerin normal cilt ve beyazlar.

Kontrendikasyonlar: ilaçları almayın yüksek tansiyonu olanlar, yüksek asit ile gastrit immortelle. tedavi için, sonsuza dek uygulanması kesinlikle, immortelle kumlu olarak belirtilen dozaj gözlemlemek düşük toksisite olsa da, ama toksinler gövde, 10 gün Ölmez tedavisinde maksimum süresi yapmalıdır.

kolanjit, kolesistit ile Broth: Ölmez çiçek sayısına eşit, ot Aziz sarı kantaron, mısır ipek karışımı. 1 çorba kaşığı dökün. l. Su kaynatıldı, bir su banyosu içinde 30 dakika tutun. oda ısı, gerginlik soğutun. 1 stanaka için sonuç sıvısı hacmi doldurun. 3 bölüme suyu bölün ve bir kısmı için yemeklerden önce içilir.

safra taşı hastalığı olan Broth: o civanperçemi 7 kısım (çiçekli bitki) gereklidir Herdemyeşil çiçek 4 parça ve 3 parçalar revnevogo kök almaya - kıyılmış malzemeler ve iyice karıştırın. su 1 çorba kaşığı kaynar karışım demleme kap. l., demlemek, akşam 1 Resepsiyonda içilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.