Haber ve ToplumDoğa

Avrupa karaçam - sıradışı iğne yapraklı bitki örtüsü bir parlak temsilcisi

Hepimiz onların iğneler muhafaza etse kış içinde, kozalaklı ağaçlar yaprak dökmeyen olmak zorunda çocukluktan alışkın. Birçoğumuz bile yanlış olabileceğini sanmıyorum. Sadece hafif karaçam ağacının orada olduğunu unutmayın. Aldığı Adını tesadüf değildir. Gibi yaprak döken ağaçlar, kış başına kadar devam etti rağmen, sonbahar ve bırak iğneleri içinde sararmaya başlar. çok sert bir ortamda yaşayan yükümlüdür Bu özellik - hatta Karaçam oluşur Far North. Ağaçta yapraklar veya iğnelerin sonbahar tüm biyolojik süreçleri askıya alınır ve zaman soğuk hayatta daha kolaydır. Onun akrabaları "yaprak döken" Karaçam kozalaklı ek olarak bir hızlı büyüme ile ayırt edilir ve neredeyse "dev" boyutları: Bazı numuneler 50 metreye kadar büyür.

iğne yapraklı flora Temsili tür, orada yirmi daha vardır, ancak en yaygın Sibirya karaçam olduğunu. Ayrıca ortak Japon ve Avrupa karşılık gelir.

Avrupa karaçam insanlık yüzden fazla yıl ekledi. Ve, neme dayanıklı çam çok daha güçlü ve çürüme yoktur ahşap, özel niteliklerini sayesinde. o anfitiyatrolarını dan bile eski Roma'da inşa edilmiştir. Biz Polonya'da evde hayatta, en fazla beş yüz yıl önce inşa. Ama bunların temeli de Avrupa karaçam olarak görev yaptı. Hatta Venedik'te binaların Karaçam yığınları vardı ve suya sürekli yakınlık korkmadılar. Bu alışılmadık tarafından kaçınılması değildir kozalaklı ve Rus inşaatçılar. Karaçam ağaç uzun gemiler inşa etmek, elbette, giriş Kabin banyoları için kullanıldıktan sonra, Çarlık Rusya'nın. Bu arada, bunun nedeni karaçam ağaçlandırması bu tek seferde azaltılmış alan oldu.

Şimdi Avrupa karaçam yaygın parklar ve sokaklar yeşil alanlarda dekoratif amaçlı kullanılır. O zümrüt yeşili iğneler ve altın elbiseli sonbahar ile uyumlu ve yaz görünüyor. yeterli alan bir koni şeklini alarak, iyi yetişir taç. Işık diğer ağaç kaplı olması durumunda, taç daralan ve gövde açığa yukarı doğru çekilir. Bu arada o çalılar ya da çok yıllık çiçekler yanında bitki izin diğer bitkiler için bol ışık bırakır. bonsai - Fena değil onu Japon sanat eserleri oluşturmanıza olanak veren, karaçam dalları kırpma ifade eder.

Avrupa karaçam, bu konuda ve dekoratif etki için sadece zamanımızda değerli diğer türler. nesil itibaren kullanıldığı reçeteli ilaçlar, kuşağa. İnfüzyon iğneler vücut C vitamini ile ilgili eklem hastalıklarında yararlı suyu reçineleri stok için yardımcı olur. odundan elde edilen uçucu yağ, bir antiseptik ve analjezik madde olarak kullanılır. Bundan başka, bunların taşlama gut, akciğer hastalığı, nevralji tedavi etmek için kullanılır. karaçam büyür Faydalı bile özel bir mantar. Bu Karaçam sünger. Bu tüberküloz karakteristik karşı kullanıldığı zaman , terleme.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.