ÇirkinlikBahçıvanlık

Ölmezotu. Çiçek, yararlanan

Sarı veya turuncu-kırmızı sonsuz çiçek - Bize pek çok fayda ve neşe getiren bir çiçek. Bilim adamları tam da sahip olduğu mükemmel renk, bunu bir altın güneşi denir. bunun kendine has özelliklerinden biri bile şeklini ve rengini kaybetmez çiçek kurutmadan sonra ve mükemmel bizim hanım güzel bir dekorasyon için su yoktur. Çünkü o değiştirmek için çok uzun sürdü gerçeği, insanlar bunun sonsuz denir.

Çiçek Asteraceae sırasına aittir. O çok basit ve hatta kurak mevsimlerde büyür. Bu bitki tohumları vasıtasıyla yayılır, Temmuz-Ağustos parlak çiçekler ile neredeyse hiç bakım ve memnun gerektirir. Dahası, onlar bozabilir ve sadece su ilave edilmeden bir vazoya koydu. Çok güzel ve dayanıklı Dekor olduğunu.

o bir şifa ve çok güzel bir bitki kendi alanında büyümek istiyorsa, basit gereksinimleri bir dizi gözlemlemek gereklidir. Bunu tohumları satın alınmasının ardından yılın neredeyse yüzde yüz çimlenmesini üretmek bilmeli. Ama uzun süre saklanır ve tohumların çimlenme yüzde otuz düşürülür çünkü sadece iki veya üç yıl sonra, büyüyemez sonsuz çiçek koymak eğer. Bitkilerin neredeyse yarısı ilk yılında çiçek açar. Onlar beş ile yedi yıl boyunca kendi sahası ile bizi memnun ve kullanışlı özellikleri bir sürü verir. çöküşünden bu yana dikim için toprak hazırlama, gevşek emin ve mineral gübre ve gübre ile döllenmiş olması.

sepet henüz tam olarak ortaya konmamış zaman çiçekli dönemde, kumlu Ölmezçiçek çiçekler hemen zasushivat halinde kesilir. Zaman dışı bir kurutulmuş paket içinde tutmak için, eğer onun iyileştirici özellikleri belirgin bir şekilde azaltılabilir. Eğer tıbbi çiçek kurumaya istiyorsanız, serin bir yerde bunu bir bez veya kağıt üzerinde bunları bırakmaya dikkat edin. Gün boyunca, çiçeği karıştırıp kuru olmadığından emin olun. Sırayla kırk dereceyi geçmemelidir oda sıcaklığında tüm faydalı özelliklerinin kurtarmak için olduğunu bilmek önemlidir. Toplam raf ömrü - edinme tarihinden itibaren en fazla dört yıl.

Helichrysum kum çiçekler, özellikle bunların içerdiği yararlı maddelerin bir çok için takdir edilmektedir. Bu uçucu yağlar, vitaminler C ve K, karoten, demir, şekerler, manganez, sodyum, yağlı asit, potasyum tuzlan, taninler, saponinler ve flavonoitler içerir. Çok az insan onların yararlı özelliklerin tümünü biliyorum. Bu arada, çiçek Helichrysum arenarium - bu ilk güve araçları sokması kuduz köpek, öksürük ve diğer soğuk ile ilgili hastalıklar. Geleneksel tıp mide ve karaciğer, hem de iyi bir hastalıkları bunları uygulamak yaygın olan yara iyileştirici ajan. Çiçek decoctions, infüzyon ve ekstrelerini hazırlamak. Safra kesesinde mesane ve böbrek taşı çeşitli iltihapların tedavisinde kullanılır kullanın.

Bir karaciğer hastalığı, bağırsak ve mide Herdemyeşil çiçekler anlamına yılın en iyi ve kanıtlanmış olarak kum kullanılır ile öyle. Bunlardan bir kaynatma hızla kusma, bulantı bütün semptomlarını ortadan kaldırır ve kaldırır karaciğer bölgesinde ağrı. Şifacılar yeter ki mükemmel koleretik etkiye sahiptirler ve safra kesesi, mide ve pankreas tonunu yükseltmek olduğunu bulduk.

yoksa kronik gastrit düşük asit, en iyi ilaç sonsuz olacaktır. çiçek kitlesel bu hastalık tedavi etkileri gereklidir etmiştir. Çabuk, inflamasyon ve dispepsi semptomları hafifletir iştah yükseltir, sindirimi geliştirir ve mide ve bağırsakların iç normal mikrofloranın yol açar. Buna göre, yüksek asit ile insanlar kontrendikedir. bunu çok uzun uygularsanız, karaciğerde durgunluğa yol açabilir. Nedenle kesin gerekli dozajını fazla üç ay süreyle tedaviyi gözlemlemek için daha iyidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.