Ev ve AileAksesuarlar

Erkek şapkalar çeşitleri

Şapka yakından geçmişi ile bağlanır. Farklı biz bazı şeyler için tespit dönemi - mimarlık, teknoloji, bilim, hem de giysi. Onlar her zaman kere işareti bir tür olmuştur. Ama moda XX yüzyılın sonunda geldi. Bu şapkalar sıkıcı ve eski moda görünüyordu ve hiç kimse yakın zamana kadar giydi.

Antik çağlardan Erkekler sıcak, şık bakmak ve biraz büyümesini eklemek için, güneşten gizlemek için bir şapka giydi. XXI yüzyılda, onlar vb televizyon dizisi "Public Enemies", "Boardwalk Empire", "Downton Abbey" ve Vogue sayesinde geri idi.

Erkek şapkalar Türleri: tricorn

Tricorne'u yuvarlak taç ve üç açıları ile ünlü bir modeldir. Sen rakamları gördüm ve filmlerde erkek şapkaları vardır. Bu modellerin Fotoğraflar herkes tarafından bilinir. Onlar keçeden yapılmış ve pestil atası geç XVII yüzyılda moda geniş yuvarlak şapka, oldu.

Erkek şapkalar Türleri: Bir silindir

Bugünlerde nadiren eğer sadece kraliyet sarayında resmi toplantılarda, bkz. Bu durumda, daha önce onlar neredeyse tüm erkekti. Silindirler XVIII yüzyılda ortaya çıktı. Bu keçe ve taç ve yeterince yüksek şekilli silindir yapılmış bir başlık parçası temsil eder. Erkekler de silindir giydiği Viktoryen dönemde olursa olsun sosyal sınıfın,.

Erkek şapkalar Türleri: melon

Bowler şapka dairesel taç olduğunu. O şapkacı William ve Thomas Bowler için 1849 sayesinde ortaya çıktı. Mağaza «Kilidi & Co» rüzgar esmek olmaz düşük yakın ve uyumlu, dayanıklı şapka oluşturmak istedi. Edvard Kok, Leicester Kontu kardeşi Müşteri. şapka prototip hazırdı sonra onu kontrol etmek için geldi. o bir katı şapka yapmak istedi Çünkü o atlamak başladı, sonra yere attı. Ama saksı şekli muhafaza ve Kok, 12 şilin ödenen memnun.

Erkek şapkalar Türleri: Fedor ve Trilby

Fedora ve Trilby en ünlü erkek şapkaları vardır. Onlar XX yüzyılın 60-ler ile popüler oldu, geç XIX yüzyılda ortaya çıktı. Sonra, onlar sadece yılda kendisine dönen, demode gitti. Fedor özel bir şekilde buruşmuş bir bant, geniş bir alanda ve taç vardır. Trilby, fötr hatırlatır she iken ince perde. Geleneksel olarak keçeden yapılmış yapmak Modelleri, yumuşak ve sert. Bu şapkalar nedeniyle kompakt son derece popüler hale gelmiştir. Toplu taşım veya araba binebilirsiniz. Fedora 20-40-ler Hollywood filmlerinde endam sonra inanılmaz derecede popüler oldu.

Erkek başlık: hasır şapka

Boaters alanları ve düz aynalı bir başlık parçası temsil eder. Bu oval veya dairesel olabilir. Bir yaz klasik headdress bu. Onlar geleneksel Venedik idi gondoliers. Bu İtalya'nın moda tüm gezegen yayıldı. Boaters İkinci Dünya Savaşı geç XIX yüzyılda popüler oldu. Şapkalar parlak güneşten boaters korumak için tasarlanmıştır. havayı sızıntı kolaydır ve bu yaz aylarında özellikle önemlidir - Geleneksel evacuations saman yapılmış. Ve şimdi hasır şapkalar birçok tropik ülkelerde popülerdir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.