Haber ve ToplumDoğa

Yaroslavl bölgesinde özel yerler. Yaroslavl bölgesinde mantar var mı?

Rusya'nın Avrupa bölümünde Güney, yani Yaroslavl bölgesi, burada büyüyen mantarların türlerde çok zengindir. Onların türlerinin birçoğu tehlikede (step morel, mantar muhomorovidny, kahverengi-kırmızı şemsiye) olarak listelenmiştir. Tabii ki, yerel halk ana soru ilgilenen - Yaroslavl bölgesinde özel yerleri bulmak için nerede ve nasıl.

sessiz avı

"Sessiz Hunt" - halk ile inanılmaz popüler değil, aynı zamanda gelen misafirin bu boş katılmayı çok aktif ve sağlıklı rekreasyon bu tür kılan yabani mantar topluluğudur.

Yaroslavl bölgesinde mantar var mı? şehir ve komşu köylerin sakinleri yani ve büyük miktarlarda karşılamak. Onlar "sessiz avı" onları kişi başına yılda 10 ila 30 kg elde etme imkanı zamanının, harcamak. Hayır daha az popüler çilek toplama, ancak sayısı açısından çok daha aşağı mantarlar mesafesindedir.

Yaroslavl bölgesinde özel yerler, her yaştan ve nesillerin insan katıldı. Bu alanda, her yenilebilir çeşitleri sadece bolluğu: horoz mantarı, beyaz mantar, kavak, mantar, mantar ve diğerleri. Çoğu zaman, Yaroslavl kendi tüketimi için bunları toplamak, ancak toplama tedarik veritabanı ve toptan dağıtım yani için endüstriyel amaçlar için olduğunda zamanlar vardır.

Yaroslavl bölgesinde orman olarak yabani mantar büyük miktarda, alanın çoğunu işgal edilir. tüketici için önemli olan yüksek çevresel performansı, ile karakterize bu alanda büyüyen ormanda Mantarlar,.

Yaroslavl bölgesinde Hasat sezonu

Yaroslavl bölgesi Mantarlar yaz çok hızlı ve büyük miktarlarda, yani bu yana büyümeye ve sezonun geç sonbahara kadar sürer. Mantarlar, Temmuz ayında da büyümeye başlar ve sezon porçini mantar devam ediyor. russula orada Temmuz ortasında - kütle toplama ve kullanımının en yaygın örneklerinden biri. iğne yapraklı ve de karışık ormanlar Temmuz ayının ikinci yarısında, mantar ve horoz ve svinushki vardır, orman kenarları ve açıklık büyümeye tercih ediyor.

Yaroslavl bölgesinde Yenilebilir mantar Ağustos ayında ormanda bulunacak. Şu anda, kendi türlerinin neredeyse tüm bir tepe verimi vardır.

Popüler toplanma yeri

herhangi hayranları için "sessiz av" en mantarların büyüme yerleri, ama yeni başlayanlar nasıl ve nerede ellerinden geleni toplamak için bilmeniz gereken bir sır değil.

43 kilometrelik

Yaroslavl bölgesinde batısındaki mantar var mı? olumlu yerel nüfustan yanıt. En yaygın ve verimli rota platformu "43 km" Metropolitan Köyü'nün batısında kabul edilir. Bu doğrultuda izlerseniz, çeşitli mantarlar açısından zengin yaprak döken ormanlar bulabilirsiniz. Rota uzundur, bu nedenle köye kadar karayolu veya orman yolları aşağı taşımak zorunda, o zaman köye Eldigino giden nehir Vyaz kıyısında ondan gitmek gerekir. Bu ormandaki itibaren yol köye Daryino güney-doğu getirecektir. Rota Zelenogradskaya platformuna 3 kilometre hakkında sonuçlanacaktır. Bu uzunluğu güzergahı olan yaklaşık 16 kilometre.

köy Sharapovo

Yaroslavl bölgesinde Bunlar özel yerler halk "satırları" diyoruz. yosun altında bataklığa gizli yerlerde Beyaz mantar. Ağustos ayı içinde bu topraklar da yabani ahududu zengin ürün topluyor. Yaroslavsky demiryolu Sharapova otobüs ile daha sonra, Sergiev Posad almak gerekiyor itibaren durdurma "Mezarlığı" dışarı gelmelidir: rota aşağıdaki gibidir. Sonra sol göl ve çevresinde inmek ve orman ile ilgili yol devam ediyor.

76 kilometrelik

Yaroslavl bölgesinde mantar en uzun kampanya istasyonundan yol "76 km" olarak kabul edilir. Yaroslavl karayolundan 5 kilometre rotasını izlemek için gereklidir. Bu yürüyerek oraya ve doğanın yerel güzelliğinin tadını, temiz hava solumak, ancak ladin altında bakmaya unutma en iyisidir. büyüyen birçok kavak mantarları vardır. Aşağıdaki kıyıya gitmektir Gölü Torbeevsky arasında. Eğer bir katamaran veya binmek, yüzmek havuzda hoş bir sürpriz vardır bekliyor , jet ski yemek. kıyı şeridi üzerinde kebap, kafe ve restoranlar bulunmaktadır. Geceleri, otel kompleksi içinde konfor kalabilirler. Sonra Yaroslavl karayolu kuzey paralel geçmek gerekir. Gremyachy - sonra 5 kilometre Moskova yakınlarındaki en yüksek ve en güzel şelale olacaktır. Çok yeryüzünde Mantarlar.

Semkhoz istasyon

"Sessiz Hunt" Onlar demiryolunun her iki yanında bulunan, mantar ayarlanır, hemen başlatılabilir. Shapilova köye orman yollar boyunca - Eğer batıya, köylerde Morozov Vysokovo yönünde ihtiyaç rotayı izleyin.

Abramtsevo istasyonu

4-5 kilometrelik Akhtyrka ve Böcek batı platformun köyü yakınlarında birçok özel yerler bulabilirsiniz.

Kalistovo istasyonu

Yaroslavl bölgesinde Mantar yerleri köyü yakınlarında ormanda bulunan 3-4 kilometre batı platformu Artemovo. Doğu'ya rota olacak da glade mantar - köy Golygino yönünde, hem de kıyısı boyunca Warri Nehri.

istasyon Ashukinskaya

Raylar geçmesi ve orman kalın taşınmak için gereklidir. yerel nüfusun sözlerinden kavak mantar çeşitliliğidir. Boş sepet ile, kesinlikle bu yerlerin hiçbiri geri dönmeyecek. Dinlenme nehir kravat kıyısında yapılabilir. İçinde su berrak, yani yüzebilir. Ardından, Novovoronino, köyler Martyankovo için rotayı takip gerekir.

Sofrino istasyon

Metropolitan köyü yönünde batıya 3-4 kilometre yönünde hareket etmelidir.

istasyon Zelenogradskaya

Rota köy Daryino platformunun 2 kilometre batısına doğru seçilmelidir.

istasyon Sokoloskaya

terminaline "Shchelkovskaya" metro istasyonu otobüs №349 gelen Erişilebilir "Shchyolkovo-7." Sonra geçen araba yakalamak ve güney-batı gidebilir. Biraz geçtikten sonra çıkmak ve orman boyunca aynı yönde hareket etmek gerekir. Bu rota yapıldığını ve Yaroslavl istasyonu ile yapılabilir. Sokoloskoy için Monino veya Fryazevo köyüne trene binin. yolculuk 40 dakika sürmektedir. Sonra otobüs veya Krasnoznamensk kasabasına otobüsle, ardından kuzeye 2 kilometrelik yaya Klyazma Nehri.

Pushkino istasyonu

Bu alan en olarak kabul edilmektedir Moskova bölgenin ekolojik olarak temiz alanlara. bu topraklarda birçok ormanlar üzerinde. Halk mantarlar çok sayıda, özellikle de syroezhek ve horoz olduğunu iddia ederler. Tüm azim ve arzu bağlıdır.

"Gerçek" istasyon

mantar toplamak, 1-2 kilometre demiryolu iki tarafında gidebilir. doğuda köye Stepankovo, yönünde - - Köye Nazarovo batıda.

Bölgenin toprak konumu göz önüne alındığında, çünkü mantar güneyinde, çok dikkatli olmak gerekir ülkenin kuzey kesiminde daha büyük miktarlarda zehirli, sahte büyür. orman lezzetleri toplayın - çok heyecan verici bir deneyim, ama "sessiz avı" ilk adımları bu konuda deneyimli bir kişi yardımcı olacaktır eğer daha iyidir.

tehlikeli ürün

Çoğu zaman bu bölgede hasatta bulunan daha zehirli, bunlar yenilebilir farklı?

En tehlikeli mantar Yaroslavl bölgesi - mantarı soluk. Ayırt edici özelliği, - kapağın altında halka ve daha kaim bir taban ayak. soluk toadstool herhangi bir parçası olarak toksinleri içerir. En tehlikeli amanitin, falloin, falloidin, bu maddeler ısıl işlem etkilenir ve iyi kurutma üzerine korunmaz.

"Sessiz avcılık" nin hayranlarına not

En basit mantar toplama ve işleme kurallarını ihmal ne sıklıkla deneyimsiz insanlar, yüksek bir fiyat, bazen yaşamı öder.

ormanda mantar arıyorsun, kesinlikle onların koleksiyonunda güvenlik önlemleri almak zorundasınız. Konuda deneyimli bir yaklaşım toplama fanları çok daha sorumlu ve acemiler daha ihtiyatlı davranması fark edilir.

koleksiyonu için temel kurallar

"Sessiz avı" ana kuralları üç ana "hiçbir zaman" uygun olmadığı:

  1. Hiçbir zaman tanımak veya bunları şüphe etmez sahte mantar toplamak.

  2. Hiçbir zaman onlar kendisini çevresel toksinler birikir, eski olgunlaşmış örnekler toplamak.

  3. Hiçbir zaman fabrikaların yakınında, karayolları, demiryolları çevresinde mantar toplamak - kirliliğini.

Yaroslavl bölgesinde mantar toplamak için - Kuşkusuz, yerel halk bir zevk. 2014 mantar büyük bir hasat memnun etmiştir. Bölgenin sakinleri artık korunması düşünmek duruyor.

Mantar genellikle yanlış olamaz istihkamcılar, karşılaştırılır. Ama onları daha büyük sorumluluk - onlar sadece kendi tehlikeye ama sağlık ve sevdiklerinin yaşıyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.