KanunYasal Uygunluk

Ikramiye üzerine al

İş Kanunu işveren değerlendirilen prim şeklinde çalışanlarına ödeme yapmak için izin veren bir hüküm içeriyor. Bu ödüller , kısa sürelerde kalite çalışmaları için maddi teşvikler teşkil yanı sıra, çalışanı veya şirketin yıldönümü zamanlı olabilir.

İlgili ödemeler için ticari kuruluşun muhasebe için, ödüllendirme üzerinde bir sipariş yapmak gerekir. Onun yazma yönetmen, baş muhasebeci veya personel departmanı olmuştur. bu sırada, T-11 ve T-11a standart formunun hazırlanması için.

ikramiye siparişleri yazmak için İlk olarak, nakit ödeme verilecektir çalışan sayısını belirlemek gerekir. Açıklık ve maddi teşviklerle tipi de önemlidir. Bu belgenin tasarımını etkileyecektir.

aylık, üç aylık ve yıl sonunda yapılan düzenli ikramiye, üzerinde sipariş edin. Bu, özel olarak tasarlanmış bir konumda ile değiştirilmelidir. promosyon bir kerelik ücret karşılığında ödüllendirme üzerinde bir emir yapılır, şekli Ocak iki bin dört beşte tarafından benimsenen Kararı ile onaylanan Devlet İstatistik Komitesinin gereksinimlerine uygun olacaktır.

teşvik ödemeleri tek çalışanın kuruluştan ücret kabul ederse, bu T-11 formu kullanır. ikramiye üzerindeki Sipariş, bir örnek varlığın antetli, internette bulunabilir. Metin içermelidir:

- İsim çalışan;

- karne numarasına;

- konum;

- Malzeme teşvikler (yıldönümü, mesleki başarı) nedeni;

- Nakit ücretleri tutarı (para toplamı ya da maaş boyutta bir yüzdesi).

iki ödüllendirme Örnek sipariş ve daha fazla işçi T 11a formunda sağlanır. Bu belge tam adı, hem de tazminat verilecektir olan çalışanların pozisyonlarını kaydeden bir tablosu vardır. ekibinin üyeleri değişebilir için maddi teşvikler boyutu. Bu durumda, sipariş tablo form numaraları toplamı ikramiye ya da maaş karşılık gelen yüzde konur ki burada ilave bir sütun içermelidir.

Bu kararın nedeni olan bir taban içermelidir maddi teşviklerin sağlanması için emir vererek Belge. Uygulamada, maaş aşan üretilen nakit ödeme, fikir, bölüm şefleri önceden personel departmanında görev yaptı. Bu belge mali teşvik etmek isteyen kullanıcılara bir yerel sicili ve küçük bir özelliği belirtir. ikramiye temeli bir yardımcı program veya bir not yanı sıra yazılı belirtilen bir dilekçe olabilir.

ikramiye şekli sipariş sonrası ve tam adı altındaki belgesi öngörmektedir Bir ticari kuruluşun başkanı. T-11 ve T-11a zorunlu gerekli formları doğrulama referans belgesi verilen personel içeren bir grafiktir. Çalışan çok sayıda tabloda ek sütunlar eklemek için.

ödüllendirme üzerinde bir sipariş üzerine basılacak kez kayıt numarası ve yazıldığı tarihi bastırmak gerekir. Baş ve onun yorumunu İmza şahsen yapılmalıdır. düzeni sağlamak gereklidir ve kurumun conta.

tek nüsha olarak bu belgeyi hazırlanmıştır. Bu konuda bilgi çalışanın tek bir karta dahil edilmelidir. Mevcut yasal eylemlerin altında teşvikler Belirli türdeki, çalışanın iş defterine kaydedilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.