KanunYasal Uygunluk

Kredi kayma

Belirli bir şirket veya kuruluş tarafından yürütülen herhangi bir ticari işlemler gerektiren orijinal belgeler. Bu Federal Yasası "Muhasebe Üzerine" (Madde 9) söyler. Onun hükümleri böyle bir belge verilir - Ankesörlü-in slip. Tüm mallar makbuzlar bu özel kağıt yapılmalıdır.

Ancak, gelen bir emir gerekli değildir gönderme, basitleştirilmiş sürümü vardır. Daha ziyade, sadece örgütün damgası ile değiştirilir. O faturası veya tedarikçi tarafından açılan olabilecek diğer kağıt üzerine yerleştirilir. Tabii ki, görüntü göz altında dokümanla aynı ayrıntıları içermelidir. Böylece, alıcı kişinin sorumlu çalışanı dedi damgası gerekli tüm ayrıntıları doldurmak için gereklidir. Belgeler ödeme de kayma ile aynı etkiye sahip olduğunu belirtmek gerekir.

ticaret dışındaki bir tüzel kişi, herhangi bir etkinliğe daha yapan olursa, prihodovanie yanı sıra benzer bir tasarıma tabi malların alımı (gibi malzemelerle böyledir). Bu tür bireyler kendi satış bölümü vardır yapı olan işletmeler, imalat, örneğin, hareket edebilir. Eğer öyleyse, o zaman mal alındığı durumunda ödeme kayma her durumda yapılır. Alternatif olarak, tedarikçi belgeleri damgalanır ve her şey yukarıda açıklanan şemaya göre gerçekleşir. Tabii ki, böylesi bir kurs tamamen ticari kuruluşlar için kabul edilemez.

ödeme kayma umursamadı anda ama ondan olmalı, bu apaçık bir ihlali olarak kabul edilir. Her şeyden önce, kuruluş için bir ceza uygulayabilir. Hala bulursanız o özel vergi aslı, ödenmemiş olan vergi,% 10 hesaplanırken oluşacaktır uygulanan yaptırımlar miktarını sade edildi. Buna ek olarak, gerekli olmaması olasıdır belgelere (birincil) giriş vergisi kesinti reddine neden olacaktır ekledi mal veya malzemelerin maliyeti.

Bir ayırım da gümrük makbuzu çeki gibi bir şeydir. Rusya Federasyonu Kullanımı benzer ödemelerin bir dizi vatandaşların ödeme kaydı için sağlar. Özellikle, bunlar şunlardır: yeterlilik belgesi ve lisans (veya eylemlerinin restorasyon) verilmesi için ücretler, herhangi malların kaydı, depolama ve bakım için ücret, veri bilgi ve danışma, ihalelerin katılım sağlanması. Bir kargo varsa Üstelik deklarasyon (özel), daha sonra belge kullanılmaz söyledi. Her TPO özel kağıt karbonsuz türü yapılmıştır. Tabii ki, bu ifade eder sıkı raporlama formları, tavsiye edilmez "aniden kaybetmek". yeterli alan olmayabilir doldururken belge üç sayfaları (kitap) kapsamasına rağmen. Bu durumda, ek sayfayı dolduracak gerekecektir. Bu arada, TPO sadece olabilir doldurdu resmi zorunlu belgenin her kopyasını vermesi koşuluyla sadece imzalı, aynı zamanda baskı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.