OtomobilArabalar

Ferrari 348: teknik özellikleri ve efsanevi İtalyan spor otomobil açıklaması

Ferrari 348 Yılın 1989 Spor Car beri, beş yıl süreyle yayınlandı. Daha sonra "Ferrari 328" modası geçmiş yerini ve hemen ün kazandı. Ticari bu zarif başarısı ve aynı zamanda güçlü bir araç Grubu ve muazzam popülerliğe hem gelişimi üzerinde büyük bir etkisi olmuştur. Yani şimdi, onun yararları konuşmalısınız.

dış

Ferrari 348, tabii ki, muhteşem ve unutulmaz çıkışında. uzmanlar tarafından Onun gelişimi İtalyan stüdyo Pininfarina ünlü.

Arabanın muhteşem görünüyor kabul etmek değil zordur. onun formda İtalyan şirketin kurumsal tarzını takip - onun görünümü hakkında ileri ... çaba açısal vücut hatlarını, eğimli farlar, dinamik profil, uzun süre konuşabilirsiniz, ancak sağlanan fotoğrafları bakarak bütün bulgularını yapmak daha iyidir. Bir tek boyutu not etmek gerekir. Modelin uzunluğu, genişliği 1895 mm ve yüksekliği 1770 mm olan, 4230 mm ulaşır.

Üç vücut tiplerinde kez bir model serbest bırakmak için karar verildi. Bir coupe, roadster veya Targu - Potansiyel alıcılar satın almak istediğiniz neyi tercih edebilirler. en özgünlük Takip gibi kaporta ikinci tip Seçeneği özellikle popüler olmuştur. Beklendiği gibi, Targa - çünkü çıkarılabilir çatı ve arka pencere ile 2 kişilik roadster. 80'lerin sonunda Böyle makineler gerçekten karışıklığa yol.

kaputun altında ne var?

iki seçenekli Ferrari 348 motorlarını sundu. Zayıf 3.4 litrelik ünitesi 300 beygir gücü üretmektedir. Bu motor sayesinde araç 275 km / s ile hızlandırabilir! Ve ilk "yüz" o hareketinin başlamasından sonra 5.6 saniye sonra değiştirilir. Etkileyici - Modern makinelerin büyük çoğunluğu açıkça İtalyan spor araba "yaş" kaybediyor.

Ne maliyetleri hakkında? Bu bir muhafazakar değil, ama o zaman spor araba "Ferrari" bahsediyoruz. Yani, 100 "kentsel" kilometre bu motorun yakıt yaklaşık 19.6 litre sarf. karayolu tüketimine sürerken Ve 8.4 litreye düşürüldü.

Ferrari 348 sunmaktadır ikinci motor, hemen hemen aynı motoru olarak kabul edildi. Kapasitesi biraz daha yüksek (320 l. C) idi, ve en fazla 280 / saatti. Bu birimin "Yüzlerce" sürüm 5.3 saniyede hızlandırır ve hızı biraz daha yüksek (şehir ve otoyol 20 ve 9 litre) idi.

Gördüğünüz gibi, önemsiz motorları arasındaki fark, böylece "Ferrari" nin tüm versiyonları olursa olsun motor kaputu altında ne bir talep oldu.

teknik detaylar

Ferrari 348 (TB-kupa, roadsterın ve targa) yapılan tüm değişiklikler, aynıydı. Onlar sadece görsel olarak farklı olmasına rağmen, teknik bileşen aynıdır.

Araba bir 5 aşamalı "mekaniği" ile sunuluyor. bağımsız süspansiyon süspansiyon kolu, teleskop amortisörler, bobin yaylar ve stabilizör çubuğu ile yüklenir ön (ve arka).

Aynı zamanda bu spor araba geç 80 metal havalandırmalı disk frenleri ile donatılmış olduğu unutulmamalıdır. Ve hatta ABS vardı. arkada 215/50 R17 ön ve 255/50 R17 - Tekerlekler, bu arada, dökme alüminyum kuruldu.

İç ve konfor

Biz bu sorunu göz ardı edemeyiz. Onun dikkatini hiçbir fırfırlar şık iç göründüğü sonra bir kişinin inanılmaz geniş bir eşiği atlama, düşme araba, iç, ağırlıklı olarak cilde dekore. Bu malzeme, hemen her yerde tasarımında kullanılır! Deri-kesilmiş konsol, gösterge tablosu, kapı ve koltuk yanı sıra diğer birçok iç detaylar. Ve yumuşak dokunuşlu siyah plastik ve kırmızı ifade desenli iç ekleme süsleyin.

pano oldukça normal görünüyor, ancak yalnızca siz hız ve devir sayacı düzeni içine bakmak yoksa. "Kırmızı Bölge" Bu modelin hızı yaklaşık 10 000 dev / dak değerinde biter!

İnanılmaz derecede düşük iniş dikkat unutulmamalıdır. Koltuklar neredeyse asfalt yüklü gibi görünüyor. Ama koltuklar rahat - bir gerçektir.

Ne ekipman ne olacak? Dışında azılı ABS 'den, araba compl kullanışlı bir seçenek traking Kontrol Sistemi, klima ve merkezi kilit. "Ferrari" serbest bırakılması sırasında, bu seçenekler nadir olarak görülmesine karşın, bu modelde hazır bulundu.

maliyeti

Başlangıçta, modelin üretimi sırasında, Ferrari fiyatı 348 etkileyiciydi. Ancak, şimdi bile, b / y seçenekler pahalıdır. ortalama maliyet 40 000 Euro. Mevcut oranda yaklaşık 2.750.000 ruble olduğunu! Ama neredeyse "bekçi" statüsünde modelleri, dikkatle toplayıcılara veya kendiniz için satılık bazı sürücülerin kurtardı vardır. Kendi fiyat olabilir ve 70000 var. . İş, ancak, hatta özel spor araba satın almak yandan böyle bir miktarının varlığında zor olacak - Rusya'da bulmak için bir şans neredeyse sıfıra eşitlenir.

Ama biz de bir Ferrari 348 TB Bburago satın almak olabilir. farklı ölçeklerde (1:18 1:24, 1:43, ve böyle devam eder. D.) de görülen bu efsanevi oyuncak model araç. Onun ortalama fiyatı 15 $. Bu tür modeller - Bir spor arabanın gerçek küçük kopyası vardır. Ön tekerlekler tekerleği çevirmek ederken onlar, kapı ve gövde açtı. Gerçek bir araba meraklısı toplanması için büyük kopya!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.