KanunYasal Uygunluk

Bir dairenin Sözleşme işe. iş sözleşmesi. Bir dairenin Sözleşme işe - Bir örnek

Birçok yanlışlıkla o, iş sözleşmesi kadar zor değil daire yapmak için özellikle internette Bu sözleşmenin seçenekler ve yüzlerce örnek bulabilirsiniz inanıyoruz. daha detaylı anlaşma düşünün, ancak, bazı zorluklar bu prosedürün tüm olası nüansları bilmiyorsanız ve, sorunları önlemek için olabilir yine de ortaya çıkan ve çatışmalar zor olacağını sonucuna varılabilir.

Standart bir sözleşme kullanılıp kullanılmayacağı?

Deneyimli avukatlar model anlaşma olamayacağını söylerler. Dahası, belirli bir durum için istihdam standart sözleşme kullanılması mümkün değildir. Genellikle sözleşme bahsediyoruz eğer modeli anlaşması sadece elde edilebilir kullanmak sosyal kiralık bir konut, ancak bu farklı bir hikaye. Sadece sivil ve konut kodlarıyla ilgili asgari kurallar belirlemek kendisi için daire (diğer tesisler), işe alınması üzerine yapılan işlemlerle ilgili olarak. Bu bağlamda, bu fırsatlar her neredeyse tamamen bireysel. Ancak, daire ve diğer gayrimenkul tüm iş sözleşmeleri genel benzerlikler vardır.

temelleri

Medenî Kanun düzenlemeleri öncelikle işveren değil, mülk sahibi korumayı amaçlayan, ancak yine de, iş dairelerin sözleşme ev sahibi de dahil olmak üzere her iki tarafın çıkarlarını korumak zorundadır unutulmamalıdır. Anlaşma en tipik durum meydana eylemleri ve sonuçlarını tanımlar. Bu duruşma öncesi sırayla, yani basitleştirilmiş plan çerçevesinde anlaşmazlıkları çözmek için edebilmek için çok önemlidir. Bir sözleşme doğru çekilecektir, taraflar arasındaki çatışmaları ortadan kaldıracak olan, mahkemeye gitmek artık gerekli değildir.

iş sözleşmesi: nerede başlar?

en önemli durumlar ve daire kira sözleşmesi (diğer mülk) anlarında bakalım. Birincisi, kâğıt partilerin tüm ayrıntılarını kayıt edilmelidir. Bu gereksiz veriler yok durumdur. Eğer pasaport ve diğer belgelerin anlaşma fotokopi yapabilir, adresleri, irtibat numaralarını belirtin.

İşverenler daireye belgelerin aşina olmak ve konut mülkiyet haklarının tescil belgesi göstermek istemek için emin olmalıdır. Dairenin işe ilişkin sözleşme bizzat sahibi tarafından imzalanmış olmalıdır. sözleşmede öngörülen tüm veriler pasaport belirtilen verilerle denk olmalıdır.

Tüm bu kişiler tarafından imzalanmış sözleşme kiralanan mülkün birkaç sahipleri varsa. Anlaşma yalnızca bir sahibi imzalamayı planlıyor, o zaman taraftan avukat noter güce sahip olmalıdır. Bu belge hakkında bilgiler sözleşmede yapılmalıdır.

anlaşmanın Konusu ve terimler

iş sözleşmesi konuda belirtilmesi gerekir. Bu durumda, konu, tabii ki, daire kiraladı edilecektir. Medenî Kanun da bir dairenin bir sözleşme işe kısa vadeli (1 yıl) ve uzun vadeli (1 ila 5 yıl) olabilir belirtti. gayrimenkulün sahibi, uzun bir zaman alabilir planlıyor bile, bu dönemin sona erme uzatılabilir sonra, bir yıl boyunca bir anlaşma yapmak daha iyi hala.

sorun fiyat

Anlaşma fiyat belirlemek üzere gerekli. Ayrıca bu noktada birçok hatalar dikkat edilmelidir. kiralık konut için tüm reçete fiyat ancak yardımcı hizmetlerin ödeme adresten söz etmeyin. Bu bağlamda, taraflardan her biri farklı şekilde yorumlamak başlayabilir. Tipik olarak, bir daire kiralama için aylık tutarı zaten su için masraf, elektrik, gaz, telefon, internet ve içermelidir. Bu hizmetlerin maliyeti sadece işverenin ihtiyaçlarına bağlıdır çünkü D. Ancak, bu makale ayrı ödeme kaydedebilir.

Sözleşme tesislerinde, bir işe daireler, evler de aylık ödeme tarihinde bir paragraf içermelidir. Tipik olarak, bu miktar bir ay önceden, peşin ödenir. Hesaplama periyodu genellikle kiracı yerleştikten sonra belirlenir. Ancak, kolaylık olması için, başka bir süreyi, örneğin her ayın ilk ayarlayabilirsiniz.

fiyat değişikliği

Oldukça sık istihdam sözleşmelerinde fiyat değişiklikleri olasılığı hakkında bir noktaya olun. Bu durumda, bu miktar ayarlanabilir, içinde süresini ayarlamak, ve değişim sırasını belirlemek. Tabii ki, hemen hemen her zaman bu maliyeti iyileştirme söz konusu, bu nedenle, her zaman bu nokta çok yakın ilgi olun.

sözleşme bitişi

Önceden bir dairenin sözleşme işe sonlandırın sahibi mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan anlaşmada da benzeri hüküm hiçbir yasal güce sahip olacak şekilde, gerekli değildir içerir. Aynı zamanda, başarısızlık sözleşmede öngörülen yükümlülükleri yerine getirmek için (maddi hasara, bir daire için ödeme eksikliği, vb. D.) işverenin kısmında mal sahibine işlemin sonlandırılması talep etme hakkı verir.

Partilerin sorumluluk, sahibi hem de kiracı kaynaklanan taleplerin çözümü konusunda, belgeye değişiklik yapmak için prosedür üzerinde istihdam sözleşmede bir noktayı da değer.

Bir sözleşmenin Ek

Genel olarak, bir model anlaşmanın temeli daire kira alabilir. Gerekli tüm hükümler içermelidir anlaşmanın Formu Medeni Kanunu tarafından gereklidir. Ama aynı zamanda size kiracıyla yaşıyor olacak kiracı hakkında bilgi anlaşmaya başka bir uygulama yapmak gerekir. Böyle bir uygulama hak ve yükümlülükleri içermelidir pasaport verilerini.

Ayrıca, anlaşma yapmak gerekir resepsiyon ve iletim hareket. Bu belge sahipliği ve konut için sorumluluk kiracıya sahibinden gittiğini doğruluyor. Böyle bir hareket işveren dönüş daireye varışta ödenen teminat miktarı için temel oluşturur.

Farklılıklar kiralama ve kira

Sözleşme kiralama ve kira sözleşmesi unutulmamalıdır - bu işlemlerin farklı türde var. Bunlar, özellikle, söz konusu bileşimi ve binaların tipleridir. Örneğin, bir kira durumlarda kiralanan konut için nereye ücret verilir. konut geçici kullanım için tüzel kişiye aktarılır zaman da kullanılır. Konut herhangi bir şirket teslim ederseniz, ticari işe dairelerin bir sözleşme ve bir daire kiralama sözleşmesi girmek gerekmez. konut vatandaşın kullanımına transfer edilirse, istihdamın sadece sözleşmesidir.

Bu özellikler dikkate alınması gerekir. Sıklıkla konut tarafının istihdam sözleşmede "ev sahibi" ve temelden yanlıştır "kiracı" diyorlar. Anlaşma bireyler için sonucuna ise, sözleşmenin tarafları sadece ev sahibi ve kiracı olabilir.

Numune Kira sözleşmesi

Bu yazıda, kira sözleşmesinin ilgili olarak mevcut temel kuralları kaplı. Her durumda farklıdır ve herhangi bir anlaşma ihtiyacı durumunuzu somutlastirabilmek çeşitli koşullar eklemek için ve mevzuata aykırı değildir. Sen, ilke olarak, yaklaşık formunu alabilir ve bir dairenin bir sözleşme işe temelinde yapmak. Numune sadece kısa notlar, ancak hiç hazır anlaşmayı yazdırabildiğiniz ve aceleyle imzalamadım. Bu sadece hesaba olayın özelliklerini alarak anlaşmanın bir sürümünü yapacak bunun üzerine temeli olabilir. Böyle bir anlaşma - çok ciddi bir şey ve o, tabii ki, aynı sayfada yazılı edilemez olduğunu.

Çoğu zaman, işveren ve mal sahibi bu suretle ciddi bir hata kaçınarak, yazılı sözleşme hazırlamak değil. bunlar tamamen yasal olarak korumasız oldukları için anlaşma olmadan sorunları, kiracı ve kiracı olarak ortaya çıkabilir. Kiracılar, örneğin yenilenmiş bir oda berbat mobilya ya da başka şeyler yapmak ve bu yargılama için onları bir sözleşme olmadan zor olacağını olabilir. İşverenler de kötü çarpmış olabilir. Örneğin, ev sahibi makul olmayan gerektiren daire boşaltmak veya aniden kira artırabilir. Sadece yazılı Yapılan sözleşmenin işlem iki tarafı da koruyabilir. yetkin el ve ev sahibi ve kiracı her zaman olduğu mahkemeye gitmeden çatışmaların sona erdirilmesi de mümkündür anlaşmaya orada yapılırsa.

Istihdam veya yazlık evin sözleşme bir dairenin sözleşme işe çok benzer olduğuna dikkat etmek de önemlidir. Fark, kural olarak, sadece bireysel binaların etrafında işverenin geçici kullanım taşımak için taşıma veya edemez kara olmasından ibarettir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.