KanunYasal Uygunluk

Mirasçılık

taşınır ve taşınmaz hem mülkiyet miras hakkı, bir vatandaşın ölümü halinde gerçekleşir. yürürlükteki mevzuat uyarınca kalıtsal iş kurmak ve kurşun sağ olarak noterler sadece yetkili kişiler vardır.

Şu anda, mevzuat miras iki tip sağlamaktadır: yasayla ve irade altında. Bir kişi öldüğünde, varisleri ölünün ikamet son sıraya üzerinde bulunan bir noter ofisine, itiraz için yasal haklara sahip.

Veraset vaka

Bir irade altında özelliği miras hakkı irade ölünün son arzusunu taşır olarak Kanun kapsamında miras önünde öncelikli bir yere sahiptir, bu nedenle noter bahsederken ilk ölünün irade varlığını / yokluğunu test etti. halefi elinde bir tane varsa, sizlerle birlikte getirmek gerekir.

irade altında varisi (fiziksel ve yasal ikisi) Herhangi bir kişi olabilir ve bu durumda onların sırası önemsizdir. Tek kısıtlama ölen zorunlu pay iradesi. Böylece Medeni Kanunu uyarınca, sağ izleyen kişilerin zorunlu pay almak için: Bir engelli eşi ve emeklilik yaşına ulaşmış ve / veya birinci veya ikinci grubun bir sakatlık var kim ölünün anne, hem de ölen küçük çocukları. zorunlu pay boyutu yasayla miras durumunda alabilir bir varis olurdu miras, daha küçük daha 1/2 olamaz.

Örneğin, ölen varsa iki çocuğa kanıtıdır yapılan ve emeklilik yaşını ulaşmış bir eşi vardır, o (örneğin, miras) ait 1/6 miktarında miras zorunlu pay hakkına sahiptir. Zorunlu payıdır dispositive normu, ve onun varisi reddedebilir almak için onun hakkı.

Bir irade yokluğunda sağ gelir veraset hukukuna göre. Bu durumda, çemberin varisleri önceliğe göre belirlenir.

İlk aşamanın varisleri kardeşlerimize ve dedesi - eş, çocuklar ve ölünün veliler, onların yokluğunda, kalıtım sonraki aşamaya mirasçılarına geçer düşündü. Toplam hukuk varisleri ve diğer akrabalarının üç aşaması grubunu tanımlar ayıran "mirasçıları sonraki dönüş."

mirasçılar sadece Ayrıca, uygulama, nadir değildir temsilinin hakla. miras hakkı bu durumda vasiyet veya Ölümünün ana günün ölümünden önce ilk üç sıralarında varislerinden ölümünden kaynaklanmaktadır. nedeniyle bu ölü Paylaş haleflerine geçer ve yarı aralarında dağıtıldı.

Örneğin: Ölen üç oğlu ve kocası vardı. babasının ölmeden önce ilk oğlu iki çocuk geride bırakarak bir kaç yıl öldü. şöyle babasının miras payı: bir eş alacak mirasın 1/4, oğulları 1/4 almak ve 1/4 1/8 pay her biri üzerinde merhumun torunları arasında eşit olarak bölünecektir.

için genel bir terimdir arkaya açılması vasiyet ölüm tarihinden itibaren altı ay - ve miras işlerini yerleştirir. Bu dönemde, tüm mirasçılar veya birisi kalıtsal vakaların keşfi için bir noter haline gelir. miras belgesi - varis (veya daha fazla) altı ay içinde, mülkiyet gerekli tüm belgeleri toplamaya bütün ilişkileri onayladıktan sonra bir belge yayınladı.

ev, villa, daire, garaj: Çoğu durumda, miras amacı gerçek ölünün menkul. mevzuata 2006 değişiklikle kaldırmaya miras vergisi daire ve diğer yukarıda belirtilen nesneler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.