Haber ve ToplumKültür

İvanovo basma Müzesi: adres, çalışma saatleri, tarih

dokuma sanayinin kökleri gitmek bir varsayım vardır Ivanovo'daki. Müze Ivanovo basma kendi duvarları içinde dünyada hiçbir analogları sahip bu gerçeğin farklı deliller, çok sayıda toplandı. Bu noktada anda yapılan ürünlerin her türlü görebilirsiniz iyi şehir ve antik eserler el yapımı, hem de araçlar dokumacı numuneleri dahil olmak üzere bölgesel sanatçılar,. Bu müzede Hakkında aşağıda makaleden çok ilginç şey öğrenecektir.

tarihi gerçekler

İvanovo calico müze geçen yüzyılın seksenli yıllarında kurulmuştur. Bölgede yüzden fazla şirket onun biriminde yer aldı. Bu güzel ve büyük bir evde bulunan, inşaatı yirminci yüzyılın başında vardı. Bu bina "Modern" tarzında yapılmış ve bir kez ünlü fabrika sahibine İvanovo aitti edilir - D. G. Burylinu, basma ürünlerinin düşkündü ve onların koleksiyonunu topladı.

Bu kültür kurumu, sadece dikkatli eski korunmuş gösterişsiz bez, ama aynı zamanda bu malzemelerin menşei tarihini ve ayrıca detaylı olarak pamuk malların nasıl erken üretimini tarif eder.

Şu anda tamamen patiska malzemeden yapılmış büyük gergedan, kurulduktan yanında 2013 yılında müze binasının periyodik yenileme düzenledi.

ayrıntılı açıklaması

İvanovo basma Müzesi'dir ve toplama bu bölgenin tarihi ve kültürü için ayrılmış en genç dal IGIKM vardır. Onun binaların görünümü karmaşık ve ilginç mimari düzeni. Burylina atalarının ev çeşitli vitray pencereler, oyma kapılar, güzel dekoratif plitochki ve zaman dekor diğer ayrıntıları her türlü dekore.

Ana koleksiyonu ile Müze sergi salonu konak odalarında yer almaktadır. Buna ek olarak, bahçesinde eski çiftlik binaları, kütüphane ve stok odanın daha bina vardır.

Ne görebilir?

Şu anda müze 500 binden fazla çeşitli ilginç sergiler toplamıştır. Başlıca toplama "İvanovo tekstil" denir. Bu sergi eski çağlardan beri ve günümüzde ile biten ülkenin bu köşede iplik ve dokuma her aşamasında ilgili ziyaretçileri söyleyebilir.

Bu koleksiyon eşsiz doku örnekleri ve tekstil fonu VG Burylina içinde eskiden sanat ve zanaat çeşitli eserleri yer alıyor. Burada güzel kostümleri, kumaş üzerine konmuştur çeşitli çizimler yardımı ile tuvaller ve özel panoları üretmek için bir kez çiftçilere hizmet araçları görebilirsiniz.

Koleksiyon "İvanovo tekstil" yüzyıllar boyunca gelişti halk sanatı geleneklerini yansıtan sergiler büyük bir çeşitlilik vardır. dekorasyon kumaşları - Bu halk sanatı bir karanlık yol ile kuruma ziyaretçileri tanıtmak eski patiska örneklerini içerir. XX yüzyıl başlarında - Bu koleksiyonun en değerli koleksiyonları hayranı, resim ve geç XIX eşarplar vardır.

yeni sergi

Ünlü modacı, bu küçük kasabada doğdu - müze odasında dokuz yıl önce Vyacheslav Zaitsev adamış başka sergi açtı. Bu koleksiyon tüm Rus üreticileri arasında birlikte yarışmaya düzenlenen ayrıca Ivanovo'da Salon bir başkan bu yetenekli adamın, hayatı ve çalışmaları hakkında ziyaretçileri söyleyebilir. sergi salonu giren insanlar, kahraman yaşam alanı içine almak ve teknik araçlarla yardımıyla bile bu büyük usta ile canlı sohbet edebilirsiniz.

Bu sergi modernlikle geçmiş geleneğinin görünmez bağı göstermek için başardı, bu yüzden çok uyumlu kendisi için Ivanovo basma değneğinin bir müze geliştirdi kavramsal gelişim, içine sığacak edilir. Buna ek olarak, yetenekli Zaitsev her yeni sezon gösterilerinde yeni kıyafetler maruz ekler. Kurumun ziyaretçi kendimiz için moda dünyasından yararlı bir şeyler öğrenebilir izin vermek.

bu eşsiz koleksiyonlara ek olarak ve Müzesi Ivanovo calico ziyaret ederek neler bulabileceğiniz hakkında çok daha fazla sergiler. Rus kostüm veya klasik öyküsü tezgâh - bu kültür kurumlarının kılavuza en önem veriyor bu konularla, biri.

ziyaretçilerin izlenimler

Müze binası şehrin en ilgi çekici özelliklerinden biri olduğu için, çok ziyaretçi yanı sıra halk turlarına ve bir defadan fazla yoktur. Onlara göre, bu müze tasarım açısından çok iyi yapılır. En ziyaretçileri Derin izlenim o işçiler İvanovo ve diğer birçok kişi tekstil sanayi ile bir şekilde bağlanır tasvir devrim öncesi fotoğraflarını yapmak.

Bu kültürel kurumun sergi İvanovo bölgesine hafif sanayi ile ilgili her türlü anlamlı ve unutulmaz anları görüntüler. Bu nedenle, basma kumaş ve onunla bağlantılı her şey ilgilenen bu insanlar, elbette, en az bir kez bu müzeyi ziyaret etmek gerekiyor.

Bazı ziyaretçiler bu kuruma gelip, hatta zengin iç dekorasyon korumak için güzel bir konak hayran. Bu bir tur ilginç ve bilgilendirici yapmak, hem de müzedeki sergiler ziyaret hoş bir izlenim bırakabilir çok hoş ve güzel personel çalışmaktadır.

operasyon ve fiyatların Mod

müzeyi ziyaret etmek isteyenler için aşağıdaki bilgiler için yararlı olacaktır: kurumun 11:00 çalışmalarını başlar ve 13:30 de o açılır günü olarak Perşembe hariç, 17:00 pm biter ve kapanır 21:00. Çıktı sadece ayda bir kez müzede ve her ilk pazartesi gününe denk gelir ve bir temizlik günü - Geçen Cuma.

Yetişkinler için Bilet fiyatı 70 ruble olduğunu. . 25 ruble - Tam zamanlı öğrenciler ve emekli insanlar 40 ruble ve genç ziyaretçiler için müzeye alabilirsiniz. Altı yaşından küçük çocuklar ücretsiz geçebilir. durumunda kurum onlar için, on kişiden oluşan, organize suç örgütü almak isteyen ve bilet 40 rubleye mal olacak söyledi.

iletişim bilgilerini

Belki, İvanovo basma bir müze var bilmiyordum herhangi bir sakini, yerine vardır. İvanovo bölgesi, sokak Baturina, Ivanovo'daki kentinde 11/42 Ev - bu onun adresidir.

biletler hakkında ilginç bilgilerden bazılarını açıklamak için, ya da bu telefon numarasını arayabilirsiniz: +7 (4932) 416-426'da.

Nasıl gidilir?

Rusya'nın başkenti trenle oraya, böyle bir yol yaklaşık dokuz saat sürecektir. Bir araba kullanılması durumunda, yolculuk yarısı kadardır olacaktır.

Ivanov ise bu müzeye şehrin her köşesine toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür. Bir otobüs №11, tramvay №2, №5, №6 yanı sıra troleybüs yoktur №8 veya №3. Hepsi kültürel kurum tarafından temsil edildiği durağı "Hastane", doğrudan kapalı olsun.

Bir müze adanmış alaca ve onunla bağlantılı her şey, çok az konumlar küçük kasaba. Bu nedenle, eşsiz sergiler ile bu ilginç ev gereken yerde oldukça çarpıcı ve dikkat çekici bir yerdir. Bütün kasaba halkı bu müze çok düşkün ve bunların inanılmaz gururluyuz.

Ve, bugün şehrin dokuma sanayi bu muhteşem binada bir düşüş yaşanıyor olmasına rağmen - gelecek nesiller nasıl emekleme bu konuda bilgi edinmek böylece, farklı zamanlardan daha yarım milyon farklı stok öğelerini barındıran şefkatle - sanat patronu ve kollektör Burylina eski ev endüstriyel iş, hem de sanat ve zanaat halk sanatı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.