SağlıkKanser

Incurable hastalar - bu ... çaresiz hastalar için palyatif bakımın Özellikleri

Incurable hastalar - tedavisi olmayan bir hasta. Tipik olarak, böyle bir kişinin daha uygun ilaçların canlılığı tarafından desteklenen, fakat sadece böyle durumlarda olduğu gibi, değil iyileşmek için, acıyı hafifletmek için, olumlu bir sonuç için umut neredeyse hiç bir seçimdir.

Incurable hastalar: şudur

Bir kişinin kenarına kapattığınızda, korkutucu. Eğer kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz, özellikle hızlı ve kolay bitirmek isteyen ironik ve acımasız, ama bu gibi davaları gelebilir kadar. Ne yazık ki, bu sadece Onkoloji "gelişen" ve hemen hemen her dördüncü ev çaresiz hastaları olduğunda özellikle zamanımızda, anlık ölüme gider. Eğer hastanın ne tür soruyorsun? Doktorlar cevap: onları olamaz tedavi çünkü bu insanlar bile onların "müşterileri" değildir. Kanser - korkunç hastalığı, XXI yüzyılın saldırırlar. Eh, erken bir aşamada tespit edildiğinde. Ve hastalığın üçüncü ya da dördüncü derecede olanlar ne olacak? Veya ilk formu, ama, bazen ameliyat edilemez, olur?

Bu tip hastalar genellikle ailelerini bırakarak taburcu ev mahkum ve keder başbaşa edilir. prensip Rusya'da değil, aynı zamanda dünyanın birçok ülkesinde ibaret değildir. umutsuz hasta sağlık kuruluşunda yer alacak neden hala bütün araçları kurtarmak için bir şansı var adama verilebilir eğer Doktorlar, spekülasyon? Zalim, ancak mantıklı.

eylemler yakınları

Tedavi edilemez kanser hastası - büyük haksızlık karşı karşıya insanlar. Onlar oldukça küçük kalır: Onlar değerli anları sonsuza dek terk fark ettiklerinde Onlar yeryüzünde cehennemi yaşamaya. Ne zaten onların yakınları ve yakın çevresini bahsediyor. Onlar o profesyonel tıbbi bakıma ihtiyacı nedeniyle kendilerini mahkum insan yatağa bağlı bulmak, Cehennemin dokuz çevrelerinizdir. Aile üyeleri tekneler izlerken sırayla, nefes ve atıklar için yapay bir açıklık tedavi boşalma postoperatif dikişler, tümör dağılmakta, hasta iniltilere dinleme ve ağlayan, ruh halleri acı ...

Hatta en cesur akrabaları genellikle bu tür bir kaderden umutsuzluk içine düşerler. Zor bir görev, ama yapılabilir - Gerçekten de, iyi bir yaşam için ölümcül hasta hasta sağlamak. Ve bu kişinin aylar veya haftalar meselesi kalsa dahi yapılmalıdır. Önemli olan vazgeçmek değil. Ve bir kişinin suçsuz olduğunu unutmayın. hayat gibi - Size böyle bir son hayal etmeye istekli olduğunu olası değildir ve.

doktor randevusu

tedavisi olmayan bir kanser hastası nedir, biz anlıyoruz. Şimdi onlar sağlanan tıbbi bakım bir yönüne bakalım. küfür olacağını tıbbi destek olmadan bunları tam olarak bırakın, bu nedenle bölgesel onkolog kayda koydu emin olun. ilaçlar kullanılabilir, satın almak ve nasıl elde etmek için: Böyle konularda hastayı veya onun yakınlarına tavsiye yükümlüdür. Tarifler klinikte yazılır: teorik olarak böyle bir kişi "ışık" sadece ağrı kesici. Sonra doktor aile bir kez daha musallat zorunda bundan sonra 5 gün süreyle ilaç reçete edebilir.

"Ambulans", onun tıkanıklığı ve yoğun programına rağmen, bu tür hastalara zorlukları bırakmak deneyin. Her zaman değil ve tüm bu yüzden isteyerek yapmam ama iyi kalpleri olmadan. akarı tanıtıldı ve medya. Bunlar düzenli olarak gazetelerde trajik hikayeleri, yayınlama ve umutsuz hastaların hayatını kolaylaştıracak uygun yasaları çıkarmak için üst düzey yetkililer ulaşmaya çalışıyorum, onlara hikayeler vur.

palyatif bakım

Gerçekten çaresiz hastaları ihtiyacı var. Tıbbi, sosyal ve psikolojik: Bu tedavi edilemez bir hastalık her aşamasında hasta ve aile desteği sağlar, gerekli yardımı vardır. Böyle bakımı Her türlü evde sağladı. Birçok şehirde genellikle gönüllü olarak hareket eden bu hastaların sadece en doktorların özel ekipler kurdu. Onlar tavsiyeler, davranış konuşmaları yapmak, onların durumunu kontrol, bir hafta ona birkaç kez geliyor.

çaresiz hastaları için palyatif bakım - durumlarda "eserler" anti-kanser tedavisi işe etmediğini çeşitli bir destek. Bu kanserin belirtilerini ve hayatın maksimum uzantısını azaltmayı hedefleyen edilebilir. Palyatif bakım genellikle gönüllüler var. Hastanede hasta ile daha fazla iletişim başlar. Onların sayesinde aile üyeleri üç boyutlu bilgi ve bunların göreli hastaneden taburcu edilmeden önce psikolojik destek vardır.

temel görevi

"Bitirmek" için tedavi edilemez kanser hastaları için tedavi görüyor. radyasyon ve kimyasallar, aynı zamanda ilaç ve lazer etkilerini: Bu, tüm muhtemel tedavi uygulanmış olduğu anlamına gelir. bütün radikal yöntemler denendikten sonra ve sonuç elde edilemediği zaman, hasta genellikle ölümcül hasta olarak kabul edilir. Onun statüsüne rağmen, o normal yaşama hakkına sahiptir. kalitesini sağlamak ve palyatif hizmet yapmaktadır. Bu her insan acıdan özgürlüğüne sahiptir basit gerçeği başlamalıdır personel, ana görevidir.

Bu nedenle, hekimler ve gönüllüler tıbbi pazarında trendleri izlemek ve hemen yakınlarına haber gerekmektedir. Ailenin mali durumu ona pahalı ilaçları satın almasına izin vermezse mali yardım toplamak özel kuruluşlar da vardır. palyatif bakımın bir diğer önemli fonksiyonu - Hasta aydınlatmak dinlence, bunu çeşitlendirmek. çizim, şarkı, vb, iğne okuma ve: Bu nedenle, gönüllüler sık sık çeşitli aktiviteler içinde ilgilerini çeken çalışırken, hasta eve gel.

diğer hastalar

Kanser hastaları - palyatif tedbirlerin çekirdeği. Ama böyle yardıma ihtiyaç kalmadık. Ehlers-Danlos sendromu, hastalık Urbach-Vite, Progeria ve diğer hastalıklardan solan insanların Diğer tedavi edilemez hastalar vardır. mümkün olduğunca bunları davran, ancak çoğu durumda tedavi etkisizdir. Engelli kendilerini, hem de insanlara hizmet edemez onların sorunları ile yalnız olmak Yalnız yaşlı insanlar hakkında unutmayın. Bu hastalar aynı zamanda palyatif bakıma ihtiyacı. Başlıca avantajı ücretsiz olmasıdır.

Bu durumlarda tedavi edilemez hastalara yardımcı benzerdir. Personel genellikle de gönüllü ve gönüllü üzerinde hareket eder. O evine gider ve esasen en "kara" çalışması: çocuk bezi, yatak takımları, ikramlar yatak yaralarının değişen. Böyle hastalar yakınları tarafından ziyaret değilseniz, ihtiyaç duydukları ve diğer yardım. Gönüllüler veya sosyal hizmet uzmanları, ürünlerini, hazırlanan yemekler satın onları beslemek ve oda temiz ve çamaşır yıkamak için zaman Dolayısıyla ortak fenomen yeterlidir.

tâbhaneler

İçinde kalmak için doğru tedavi edilemez hastası vardır. Bu oldukça kasvetli bir yer, kamu düşünür. Ama bu yanıltıcı. darülaceze insanlar ölür ama yaşamayan: komedi izlerken gazete okumak, sohbet, bahçede yürümek, satranç oynamak, kitap yazmak. Personel ilkesine bağlıdır: Bir kişinin yakın ölüm kaydedilemez, eğer o seçilen eğlence ihtiyacı yoktur anlamına gelmez. Bunun ve darülaceze işin personel sağlar.

aile çaresiz hastaları göründüğünde, darülaceze tanımı onun kişisel rızasıyla gerçekleşmesi gerekir. Akrabalar hünerle, hastanın ruhunu etkiler onun için en iyi ağrı kesiciler seçer, basınç yaraları ile başa çıkmak için profesyonel bir kurum personeli olarak çok daha kolay hayat. Onlar için, festivaller, partiler düzenlemek ve genç hastalar için onların hayallerini gerçeğe yerine getiren, hatta sihirbazdırlar. erdem ve ilgili vatandaşların pahasına Çocuklar, binicilik taşıyan sevdiğiniz sanatçılar ile bir randevu, oyuncaklar ver. Ve en çaresiz hastalar o dost olanlar ile çevrilidir zaman kader ile uzlaşmak daha kolaydır. Birlikte, her yerleşik darülaceze desteklemek ve yeni bir şekilde alışmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.