SağlıkTıp

İnsanlarda deri hastalıkları nelerdir?

İnsan vücudunun büyük alanı - cilttir. Bu gövde (sokucu, koruyucu, boşaltım) birçok fonksiyonu yerine getirir ve karmaşık bir yapıya sahiptir. Cilt hastalıkları daima dikkatli tanı gerektiren ve nedenlerini incelemek.

Kural olarak, bu tür hastalıkların temeli fizyolojik faktörler şunlardır: faaliyetlerinde aksamalar gastrointestinal sistem, endokrin sistemdeki endokrin bezler ve dış yanı sıra sorunları. Cilt koşulu da hemopoeziste bozulması etkiler.

Bir kişinin olumsuz toplumsal koşullarda ve böylece zayıf bir bağışıklık sistemine sahip Genellikle, cilt hastalıkları çok çabuk gelişebilir. Tabii ki, bu tür hastalıkların nedenlerinden biri belirli çalışma koşulları olabilir. Eğer kimyasallarla ve hatta yer altında çalışıyorsanız Yani, bu durumda cilt hastalığı (vuku bulunca) her zaman halsiz hale akılda tutmak gerekir, maalesef kronik hale gelir.

vücut merkezi sinir sistemi performansına ilişkin ciddi değişiklikler geçiyor ise, nörodermatit riskini artırır.

cilt belirtileri en sık hastalıklardan biri alerjik ve kontakt dermatit olan vardır. Kontakt dermatit bir fiziksel, kimyasal veya biyolojik doğası var. Hastalığın bu tür güneş ışığı, kimyasal bileşikler ya da bazı bitkilerin temas için deri ile temas ile kaynaklanabilir. Bazı durumlarda, basit (veya temas) dermatit temizleme ya da temizleme, gübre ya da ağır metal tuzları kimyasal kullanımı görünür. Böyle bir durumda, çok hızlı ve özel bir kimyasal element ile in situ temas lokalizedir.

Allerjik hastalıklar olarak görünür cilt, alerjik dermatit, kontakt dermatit daha yavaş geliştirilmesi yolu ile karakterize edilir. Cilt alerjik madde davrandığında, bu alerjenleri oluşmaya başlamaktadır. nötralize etmek için tasarlanmış lenfositlerin seviyesi. Tipik olarak, alerjik dermatit, başlıca etkisi meydana gelir, bunun dış belirtileri deri bölgeleri kapsayan büyük kırmızı noktalar vardır.

Ayrıca, insanlarda alerjik deri hastalıkları nedeniyle hipovitaminosis ve organizmanın belirli özelliklerine, mide-bağırsak sisteminin başarısızlığı neden olabilir.

cilt hastalığının türü iç ve dış faktörlerin etkisi için artan duyarlılık arka oluşur egzama vardır. Egzama iki tipe ayrılır: Gerçek ve mikrobiyal. Derinin şiddetli biçimde tarayarak altında mikro-kabarcıkları meydana getirildiği zaman Gerçek egzama genellikle atopik dermatit bir arka planı ortaya çıkar. kabarcık patlama sonrasında onun yerine kabuk oluşur.

Mikrobiyal egzama streptococcus veya numulyariey enfeksiyonu sırasında kendini gösterir. Bazen egzama mesleki faaliyetin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Çoğu zaman bu şekilde kronik ve tedavi etmek zorlaşır. faaliyet türünü değiştirmek için - ilk şey bu durumda yapılacak.

Cilt hastalıkları kalıtsal veya kazanılmış olabilir ya. Genellikle terazi oluşumu grimsi renk ile karakterize edilir iktiyoz, ile ilgilidir. genetik bozukluklar neden ayarlanmamış nedeniyle hastalık ortaya çıkar. Hastalığın Konjenital formu hayatı ile sık sık uyumsuzdur. İktiyozun zamanki formu çocuklukta ortaya çıkar ve hastalığın sonuna kadar tedavi edilemez. edinilen formu yaşlılık en sık ortaya çıkmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.