SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Korsakoff sendromu - belirtileri ve nedenleri

Korsakoff sendromu, veya amnestik sendromu, bozulmuş kendini , kısa süreli hafıza hasta zaman anlamda kaybeder neden olan. Entelektüel kapasitesi azalmaz. bozukluğun nedeni posterior hipotalamus lob ve onu çevreleyen yapılara zarar olarak kabul edilir ve bazen iki taraflı hipokampal hasar olabilir.

İlk defa bu sendrom Rus psikiyatrist SS kabul edildi Korsakov. On dokuzuncu yüzyılda, dönem "Korsakoff Sendromu" aynı belirtiler var bozuklukların çeşitli açıklamak için kullanılmıştır. Şu anda, bu terim açıklar , hafızayı engelli yeteneği öğrenme ve bu iki belirtiler hastalığın diğer belirtileri önemli ölçüde daha belirgin olmalıdır.

Burada kullanılan "Wernicke-Korsakoff sendromu" da yaygındır. 1881 yılında Wernicke akut tarif edilen nörolojik sendrom, kısa süreli hafıza ile sorunlara neden olabilir. Bu sendrom bilinç, akut bozuklukları ortaya çıkar bellek kaybı, yönlendirme ve diğer belirtiler. Beynin, üçüncü ve dördüncü ventrikül oluşan lezyonlar kanama, bu hastaların beyninde: Bu hastalıklar, bir organik doğaya sahiptir. Artık Her iki sendromda da aynı zarar meydana bilinmektedir beynin gri madde.

Daha önce bahsedildiği gibi, Korsakoff sendromunun ana tezahürü - kısa süreli hafızanın ihlali. Genellikle hastalar birkaç saniye önce meydana gelen olayları hatırlayamıyorum, ama zaten onlara ne unutmuştu tümünden daha birkaç dakika ve daha sonra. hatırlayarak sayılarla Testler sadece on dakika bellek kusuru görülebilmektedir sonra hasta, sadece bir kaç saniye için iyi sonuçlar gösterebilir göstermektedir. Her zaman bu tür ihlallerin hatırlamak hastanın yetersizlik bağlı olabilir. Genellikle, sorunlar oynatma bilgisi alınan ile hasta değil ona tamam diye sordu ne hatırlamaya vererek müdahale çeşit hissediyor ortaya çıkar. zaman içinde dezoryantasyon giden yukarıda tarif edilen hafıza bozuklukları nedeniyle Korsakoff sendromu.

Hafıza yitirdiğinde, Korsakoff sendromu eşlik sık sık hasta, olaylar aklına gelmiş hatırlamaya çalışarak gerçeği ile kendini gösteren, aslında hiç olmamış bir şeyi tarif eder. O sadece gerçekler aslında gerçekleşti neyi anlatmak ve bu tür hastalar doktor sadece biraz olayları eksik hakkında hasta ipucu eğer bir şey aşılamak genellikle kolaydır onun hayal meyvesi olan edemez, kolayca olay veya Aslında ayrıntılı açıklamasını verebilecek , iddia etti.

Ne zaman hastanın zihinsel yeteneklerini kalan belleğin ciddi ihlalleri değişmedi. Genellikle bu tür insanlar iyi gündelik sorunları çözmek için, doktor ile bir görüşme tutabilir. Ancak, duygusal küre (donukluk) ilgili sorunlar meydana gelir. Hastalar ayrıca istemli çaba onları gerektiren fiillerin işlenmesini ile ilgili sorunlar yaşamaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.