SağlıkTıp

Ne ishal yiyebilirsiniz: diyet ve sınırları

Ben ishal için ne yiyebiliriz? Bu, ishal azabınıseve yaşandığı her insan bir sorudur. Bu işlem, kışkırtır , dehidrasyon fenomeni çok sinir bozucu ve oluşum nedeni gövdesinin yenilmesi bir viral (bakteriyel), enfeksiyonlar ve parazitlerde kaplanabilir, böylece. Bu bozukluk, şiddetli karın ağrısı ve zayıflık eşlik eder.

- Daha iyi sağlık yoludur Bu yetkin diyet oluşan "Ben ishal için yiyebilir Ne": başarıyla bu hastalığı tedavi etmek için, bu soruya iyi bir anlayış gerekiyor.

Sık bağırsak hareketleri onun için çok önemli olan unsurların vücudu mahrum şeylerdir. Ve onların dengeyi yeniden gerekir. Başka diyet sindirim sorumlu makamlar üzerindeki yükü azaltmak üzere tasarlanmıştır. Bu, yani ürünleri, ezilmiş, buharda öğütülmüş olan ürünlerin mükemmel bir asistan pişirme olacaktır. Ya da pişirilir.

İshal eğer Yani yiyebilir? Sadece yemekler, deri ve bağırsak ve midenin zarflama duvarını tahriş etmez. Böyle bir diyet ağrının şiddetini azaltacaktır. Ben ne yiyebilir bağırsak bozukluğu mu? Yalnızca ürün olan yağ, karbonhidrat ve fermentasyon yöntemlerinin tahrik diğer bileşenlerin en az bir miktardır.

Sadece bir uzman olabilir yetkin bir diyet tayin. O (şişmiş göbek olduğunu ne dışkı kıvamı ve diğerleri) kesinlikle tüm faktörler dikkate alacaktır. Ayrıca, iyileşme döneminde reçete bir diyet alevlenme sırasında uyulması gereken birinden çok farklıdır.

ishal haftada olduğunda, çok sıkı bir diyet uymak gerekir. Beslenme az ve sık sık (her üç saat) olmalıdır. Ama kırmadan bol miktarda sıvı - Ayrıca su dengesini yeniden önemlidir. şekerleme veya sandalyede rahat olsun: O da biraz rahatlamak için bir yemekten sonra olmalıdır.

Böyle bir felaket olarak olduysa Yani, mide, bir sufle, buhar cutlets veya köfte pişirmek için ihtiyaç olan kraker ve dünkü beyaz ekmek, az yağlı tavuk ve balık,: o acilen aşağıdaki ürünler gitmek gerekir. Bir peynir ya da haşlanmış yumurta ile yıpranmış kullanmak da gereklidir. lapası haşlanmış Uygun mukoza, sadece su ihtiyacı konusunda onları pişirin. İçecekler - kahve veya çay, meyve ya da jöle (şekersiz ve sadece elma veya kurutulmuş meyve).

İshal varsa yiyebilirsiniz şey var ve bu olamaz şeyler vardır. Aynı zamanda kullanımı kesinlikle yasaktır ürünlerini listelemek gerekir. Taze ve tatlı ürünleri, makarna olduğunu. Sebze, meyve ve çilek, bunun üzerinden işlem pişirme veya yıpranmış gerçekleştirilmiştir. en tehlikeli şey - bu alkolsüz içecekler, tatlılar, sıcak, soğuk ve yağlı gıdalar, güçlü et suları var. (Süzme peynir hariç) Tüm süt ürünleri, tuzlanmış, tütsülenmiş, konserve, yağ kümes hayvanları, balık ve et, darı, arpa, vb

Bir kişinin iyi hissedeceksiniz sonra gelen bisküvi, süt ürünleri, ekmek diyet dahil etmek mümkün olacaktır buğday unu ve taze meyve.

Ama sadece bir diyet sorunun bir çözümü değildir. Sık tabureler belirtileri parlak olursa, hemen bir uzmana başvurmalısınız böylece sadece o doğru hastanın durumunu değerlendirmek ve tedavi reçete, çünkü vücudun şiddetli lezyonların neden olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.